Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

    ъхъ. С щипки за акумулатор.

    Коментар


    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

      Само за палене стават и по-клекави щипки, стига да щипнеш добре кабела- дълго оголен и щипнат за двете подвижни части. 16мм/2 стигат. Най- евтините кабели за щипки, 7м. кабел и край.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Имат изпъкнала и вдлъбната челюст и това е защото очакват срещу себе си ламарина или винкел. Около акумулаторните клеми обикновено няма достатъчно място за да ги защипеш, а даже и да успееш, лесно се изплесват. Нямат и изолация откъм дръжките и лесно правят бели.
        По въпроса за изолацията -
        Някъде, в някоя тема, вероятно озаглавена "кабели за ток", "бакър за повер" или нещо от тоя род съм пускал снимки как са направени кабели с подобни щипки и как са изолирани.

        По въпроса за изпъкналата част. Има такова нещо, но не е толкова драматично, да не говорим, че ако започне да ми пречи, не мисля че ще е особен проблем да му коригирам формата.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

          И аз съм с лети месингови за шапка пари с 35кв кабел, не ми тежат . Предишните бяха 10кв с метални щипки и те си вършеха работа, тях съм ги оставил в на жената колата .
          На витарата съм и подавал ток от друг акумулатор (не запалена кола) с 4кв мостов кабел 1.5 метра и пак си запали .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

            Май и на мен дава ток веднъж
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

              Оня ден, докато си ровичках из тефтерите, ми изпадна ей тази схемичка, но е само за поддържане в добра кондиция на напълно заредени акумулатори:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img115 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:1,008.0 КБ
ID:5620349
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                Постнах го и в другата тема,пише че може да се ползва за продължително зареждане,което вероятно значи поддържащ режим,но дали е като лидълските с не тръгването след спиране на тока
                Прикачени файлове
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                  Точно такова е моето и от няколко години, моторът ми зимува закачен за него. Единственото ми възражение е именно, че не знае какво да прави, след спиране на тока.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Аз съм с такива и проблеми не съм имал.
                    [ATTACH=CONFIG]750707[/ATTACH]
                    Не бях видял картинката. Откъде са тия?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    С малко доработка стават екстра,пуска се допълнителен кабел между двете щипки,инъче прегарят
                    Тези на Венци ИМАТ кабел между двете.

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ...
                    Потресаващо сложна схема за простата задача, която изпълнява. Отделно че е безсмислена като начин на поддръжка на съвременен акумулатор.

                    Коментар


                    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                      Ташев , 15 лв бр.

                      Коментар


                      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                        Aз пък не могa дa рaзберa, кaкво не им хaресвaте нa купешките кaбели? Скъпите, зa около 60-70 левa от Прaктикер, пaлят произволен aвтомобил, щипките сa им нaпълно изолирaни и кaбелите остaвaт елaстични и в студено време. Имaм и прaвени кaбели от 25мм2, но с нищо не сa по-добри, дaже нaпротив.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не бях видял картинката. Откъде са тия?

                          Тези на Венци ИМАТ кабел между двете........
                          Те почти всички имат пластина между щипките.
                          Мойте са по 7 кинта. По-малки са от тия на Венци, но стават. Палил съм гигантска фадрома с тях.
                          Не намирам някаква драма в тежината и носенето. ... то аз ги возя, не ги нося ама все пак.....







                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Aз пък не могa дa рaзберa, кaкво не им хaресвaте нa купешките кaбели? Скъпите, зa около 60-70 левa от Прaктикер, пaлят произволен aвтомобил, щипките сa им нaпълно изолирaни и кaбелите остaвaт елaстични и в студено време. Имaм и прaвени кaбели от 25мм2, но с нищо не сa по-добри, дaже нaпротив.
                          Купешките които се продават в момента по магазините са толкова икономисани от към мед, че само с тия над 60-70 лв можеш да запалиш мотор различен от Полско фиатче. Ако колата пали и трябва само едно врътване, стават и за нормални мотори.

                          Ако има някакъв проблем с паленето....забрави. Последния път когато давах ток, стопихме 75Ач Оптима и почти съборихме 90Ач Варта АГМ закачен на работещата Навара.
                          Накрая успяхме да ибутаме въздуха от системата, колегата се прибра по живо по здраво. Това в някакъв чукар до някаква хижа в един дъж.....

                          ....ти иди с Практикерски кабели.
                          Последно редактирано от drukman; 02-11-14, 08:35.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                            ОК. Явно нa теб ти трябвaт.
                            Сигурно нямa дa зaпaлят фaдромa, виж зa източвaне нa цял aкумулaтор стaвaт, пробвaно.
                            Последно редактирано от Jimi; 02-11-14, 20:58.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              ОК. Явно нa теб ти трябвaт.
                              Досега не съм видял да се продават свястни кабели,особенно в практикер и тем подобни ,с кабелите от електрожена съм палил опел кадет 1.6 без собствен акумулатор,директно от акумулатора на джипа.След 4-5 минутно въртене опела запали след 3 годишно стоене под сливата и то на газ
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                                Ох, и aз съм пaлил достa пъти коли без aкумулaтор. Кaбелa aко се не лъжa е 25мм2.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X