Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да живее закона!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да живее закона!

    Докато снимах асфалта имаше и няколко изпълнения на пешеходната пътека, но успях да снимам само последното... - първата снимка е на "състезател", който реши да даде газ и да "изпревари" пешеходците...

    Втората снимка показва как българина тълкува знаците - "Щом е забранено спирането, значи може да паркирам за половин час да ида до банката!"
    Прикачени файлове
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: Да живее закона!

    Хм, а може ли един теоритичен въпрос?

    В закона не пишеше ли, че пешеходеца е длъжен да се огледа преди да тръгне да стъпва на пешеходна пътека?

    Питам, защото култура се изисква и от двете страни. Давам и пример:

    Карам си аз и след мен на поне 200-300 метра кола няма, пешеходеца обаче решава, че сега точно иска да тръгне. Спирам си аз (щото така е по закон) обаче едно червейче ме чопли и шушне "абе тоя не можа ли да изчака да мина, като след мен няма коли?".

    Коментар


    • #3
      До: Да живее закона!

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      Хм, а може ли един теоритичен въпрос?

      В закона не пишеше ли, че пешеходеца е длъжен да се огледа преди да тръгне да стъпва на пешеходна пътека?

      Питам, защото култура се изисква и от двете страни. Давам и пример:

      Карам си аз и след мен на поне 200-300 метра кола няма, пешеходеца обаче решава, че сега точно иска да тръгне. Спирам си аз (щото така е по закон) обаче едно червейче ме чопли и шушне "абе тоя не можа ли да изчака да мина, като след мен няма коли?".
      И ти кво -прецели се в него,а?Гаранция ,ако е жив ,следващите месеци,няма да пресича на нерегламентирани места.
      B+

      Коментар


      • #4
        До: Да живее закона!

        Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
        Хм, а може ли един теоритичен въпрос?

        В закона не пишеше ли, че пешеходеца е длъжен да се огледа преди да тръгне да стъпва на пешеходна пътека?

        Питам, защото култура се изисква и от двете страни. Давам и пример:

        Карам си аз и след мен на поне 200-300 метра кола няма, пешеходеца обаче решава, че сега точно иска да тръгне. Спирам си аз (щото така е по закон) обаче едно червейче ме чопли и шушне "абе тоя не можа ли да изчака да мина, като след мен няма коли?".
        Добре е, че си спрял, но червейчето ти не е право и по-добре не му обръщай внимание. Ти си длъжен да спреш, независимо дали има или няма коли зад теб. Това просто не е фактор.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #5
          До: Да живее закона!

          Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
          И ти кво -прецели се в него,а?...
          Ако колегата няма мерник (мерцедес), трудно се взимат на мушка, че и бягат понякога...

          Не мисля, че предимството на пешеходците се нуждае от коментар, идвало ми е да настигна дебила и да го измъкна от лъскавата му кола, когато възрастен човек, в дъждовно време при това, плахо се опитва да пресече, а той с "мръсна газ" профучава пред него и го опръсква с кал.
          Има обаче примери, които не могат да се опишат в никакъв закон. Преди няколко дни, в най големите жеги, спрях на пешеходна пътека, защото млада жена тръгна да пресича. Точно пред колата ми тя се спря и започна да си рови из чантата. След мен спряха няколко автомобила. Показах се през прозореца и попитах "Госпожо, мога ли да Ви помогна?", тя ме погледна много изненадано и отвърна: "Не, не... май съм си забравила ключовете"... Изобщо не реагирах, не знаех как... и сега не знам как да коментирам случая.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            До: Да живее закона!

            големият проблем е, че едни дават път на пешеходците, а други - не! на улица с 4 платна като тази от снимката е просто въпрос на време да сложат пешеходен светофар /да се чете "въпрос на време да сгазят 3-4-членно семейство и след това да сложат пешеходен светофар"/

            Когато е тясна улица и няма видимост, не винаги може да реагираш навреме и да пуснеш пешеходеца без рязко спиране, но на такова място, хората се виждат от 100м и е нужно само да върнеш газта, за да имат време да пресекат...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Да живее закона!

              като съм качвал снимките, съм забравил най-интересната...
              вижте тоз хубавец къде се е паркирал /забележете, че улицата е стеснена поради ремонта/...

              каквоможем да кажем, освен "Бъл-га-ри - Ю-на-ци!"

              добре, че дойде една патрулка да ги разтревожи малко...

              на това място постоянно има спрели 2-ра редица...
              Прикачени файлове
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Да живее закона!

                още един детеубиец. а те и двамата отпред - с колани....
                РК - това изчерпва всичко
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Да живее закона!

                  По въпроса за стоящите деца между предните седалки повечето шофьори никога не са се замисляли...
                  На мен лично никога не ми е хрумвало, че това е допустимо. От няколко теми тук стоплих, че има и такива хора.
                  В последните седмици се правих на мисионер и обяснявах проблема на неколцина познати, на които не им личи да са били будни в часовете по физика.
                  Гледаха ме съчувствено. Не съм сигурен, че ме разбраха.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да живее закона!

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Ако колегата няма мерник (мерцедес), трудно се взимат на мушка, че и бягат понякога...

                    Не мисля, че предимството на пешеходците се нуждае от коментар, идвало ми е да настигна дебила и да го измъкна от лъскавата му кола, когато възрастен човек, в дъждовно време при това, плахо се опитва да пресече, а той с "мръсна газ" профучава пред него и го опръсква с кал.
                    Има обаче примери, които не могат да се опишат в никакъв закон. Преди няколко дни, в най големите жеги, спрях на пешеходна пътека, защото млада жена тръгна да пресича. Точно пред колата ми тя се спря и започна да си рови из чантата. След мен спряха няколко автомобила. Показах се през прозореца и попитах "Госпожо, мога ли да Ви помогна?", тя ме погледна много изненадано и отвърна: "Не, не... май съм си забравила ключовете"... Изобщо не реагирах, не знаех как... и сега не знам как да коментирам случая.


                    Да, пак си идваме на приказката, че българина все още не е свикнал да го пускат и се държи неадекватно Често май си мислят, че спираш да паркираш или нещо такова, но това да се влачат като квазимодо като ги пуснеш се случва честичко
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да живее закона!

                      Аз пък искам да попитам,тъй като почти всеки ден пресичам кръстовища, където когато е зелено за пешеходците колите завиват и се получават "интересни" положения....Е там кой е с предимство все пак? Или е който мине...?
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да живее закона!

                        ПЕШЕХОДЕЦА...де юро , а който мине пръв - де факто
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да живее закона!

                          Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                          Аз пък искам да попитам,тъй като почти всеки ден пресичам кръстовища, където когато е зелено за пешеходците колите завиват и се получават "интересни" положения....Е там кой е с предимство все пак? Или е който мине...?
                          Оцелелият...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да живее закона!

                            хах
                            Мерси
                            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                            A2 (+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да живее закона!

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              каквоможем да кажем, освен "Бъл-га-ри - Ю-на-ци!"
                              добре, че дойде една патрулка да ги разтревожи малко...
                              на това място постоянно има спрели 2-ра редица...
                              Има, откакто построиха смотаната жълта офисна сграда (вляво на снимката), ама не й направиха достатъчно големи гаражи тъпаците. Или са й направили, само че искат сумат пари за ползването им. Примерно. То проблемите се влачат един-друг, не че някой изниква от самосебе си...
                              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X