Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

    Помагам на един приятел за изпълнението на това начинание над една Тойота и реших да Ви направя част от него,може да послужи на някой колега като идеи,ако е решил да предприеме същото упражнение над неговата джипка!
    Ще кача повечко снимков материал,а ако пречи,нека някой Модератор да разчисти ненужните,според него!
    Ако Ви е интересно,ще кача и 3-4ри снимки,напълно завършена!
    П.П. ....Снимките се разбъркаха доспа,след качването!
    Прикачени файлове
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: Интеркулер на ТЛК 90 (

    Мераклийска работа, обаче унищожителна от към "джиповост".

    Коментар


    • #3
      От: Интеркулер на ТЛК 90 (

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Мераклийска работа, обаче унищожителна от към "джиповост".
      Благодаря за комплимента!
      А защо да е унищожение,откъм "джиповост"? .....Питам приятелски,интересно ми е!
      Принципно тази Тойота е сигурно най-запазената,която съм виждал.....Отделно от това и няма една драскотина някаде!Човекът няма никакво желание да я изкарва от пътя и само си пътува всяка седмица на 70-80км от София! ....Иска да и понижи малко разхода на нафта и да я съживи малко!
      ...Решението е негово,но ще се радвам ако ми обясните,за да мога и на него да му споделя минусите!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Интеркулер на ТЛК 90 (

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        А защо да е унищожение,откъм "джиповост ...
        Мисля, че ще бъде голяма досада за четящите, ако почна да обяснявам по тоя въпрос.
        Но в крайна сметка какво го бърка, че ще има по малко "джип", щом не напуска асфалта. Ще има по малко кола, щото и колите не са застраховани да не сгънат бронята. А като се сгъне бронята това радиаторче с тръбичките ще даде фира. Тогава, в най добрия случай компа ще вкара двигателя в сервизен режим, колкото да се добереш до близкия сервиз и там на това ТНТМ няма да се израдват и да реагират бързо.

        Коментар


        • #5
          От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

          Гредичката,на която лежи бронята я усилихме с тръба отвътре и отстрани....По-добре е да не се пробва някой да му чупи "радиаторче"-то! ....Отделно,че има и ролбар,та несмятам,че точно този кулер ще е голямият поблем на човека,при удар,от който да може да се нарани!
          Ето и няколко снимки завършена!
          Прикачени файлове
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            Гредичката,на която лежи бронята я усилихме с тръба отвътре и отстрани....По-добре е да не се пробва някой да му чупи "радиаторче"-то! ....Отделно,че има и ролбар,та несмятам,че точно този кулер ще е голямият поблем на човека,при удар,от който да може да се нарани!
            Ето и няколко снимки завършена!
            Щеше да е по добре ако можеше да се сложи някъде по нагоре точно за да няма фалове при евентуални удари. Предполагам обаче сте го огледали обстойно преди да почнете и явно е имало пречки. Но пък то при удар така или иначе без щети не минава така че да не дава Господ. Иначе евала много добре е станало. Хич да не е бая заварки и пари сте дали с тея алуминиевите тръби.

            Коментар


            • #7
              От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

              Браво Емо,станала е направо голЕм ДЗЕР
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                На мен, на първо място ще ми е любопитно, какъв е ефекта от направеното.
                Естествено, си давам сметка, че е необходимо време, за преценката.
                Кулъра от какво е всъщност?
                На следващия мотор - Д4Д той е отгоре, което май е по-просто.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #9
                  От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                  Благодаря Ви за отзивите!
                  Човека искаше да е като заводско и затова е направен така!Отгоре неможе да стане като на Д4Д-то ,защото ще опре в капака,пък и аз не съм фен на този тип кулери! (не казвам,че не се ефективни и японците са глупави)!
                  Нямаше по-подходящо място под бронята за монтаж и пак казвам....Човека искаше минимум рязане и преправяне!
                  Кулера е от Мазда GTX 1.6 16в 150к.с. ....само сме прептавили изхода и входа му!
                  Карах я доста....Върви добре,но не е моя и незнех как е била преди това!...Човекът си я взе и се изкефи много!Твърди,че от 2000/оборота нагоре "се изтрелва невероятно и върви с лекота"!Твърди,че разхода му е паднал с 1.5литра/100км ,но той сам си признава,че сега и се радва и я настъпва повече от преди!...Също твърди,че сега с лекота качвал бул.България на 5-та със 75-80км/ч ,което преди неможело да стане!
                  Незнам дали е толкова голям ефекта,за мен е важно,че човека се кефи много,а ми е приятел и това е важно за мен!Според мен ефекта лятото ще е по-голям,отколкото е сега!Това,в което аз се убедих,е че преди да сложим кулера,колектора на Тойотата беше направо врял,за разлика от сега,именно което е и търсеният ефект!
                  Нека я покара половин година и ще споделя,какви са отзивите след няколко резервоара нафта и различни тестове!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                    Добре се е получило,малко дълги са станали пътищата,но пък кулера е малък,ще има ефект,все пак 1KZ-Те,може да понесе доста по голям кулер,аз например смених поради спукване предходния си доста масивен,с още по голям,и бустметъра показва същото налягане.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06440.jpg
Прегледи:1
Размер:236.6 КБ
ID:5347155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06441.jpg
Прегледи:1
Размер:213.3 КБ
ID:5347154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06442.jpg
Прегледи:1
Размер:195.9 КБ
ID:5347153
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                      Бул. "България", дори вече към Бояна, не е кой знае какво, но все пак е отправна точка.
                      Не видях дълга база ли е, все пак там са грубо още 120 кила.
                      Life is too short to drive dull cars!

                      Fight global warming !
                      ... turn on your A/С !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                        Бул. "България", дори вече към Бояна, не е кой знае какво, но все пак е отправна точка.
                        Не видях дълга база ли е, все пак там са грубо още 120 кила.
                        Попринцип ТЛК 90 е къса база! Тази Тойота конкретно е ТЛК 95(дълга база) ,но нещо съм бързал със заглавието!Не казвам,че бул.България е кой знае,какво....Просто Ви споделих думите на собсвеника,защото моите впечатления не са показателни,при положение,че не е мой!
                        За кулера е ясно,че може и по-голям,но при тази няма къде да се побере....А човекът си хареса този...Пък и му го уредих за 50лв,а цената на кулерите -знаете,каква е!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                          Попринцип ТЛК 90 е къса база! Тази Тойота конкретно е ТЛК 95(дълга база) ,но нещо съм бързал със заглавието!Не казвам,че бул.България е кой знае,какво....Просто Ви споделих думите на собсвеника,защото моите впечатления не са показателни,при положение,че не е мой!
                          За кулера е ясно,че може и по-голям,но при тази няма къде да се побере....А човекът си хареса този...Пък и му го уредих за 50лв,а цената на кулерите -знаете,каква е!
                          Аз прочетох заглавието и знам какво е 90-ка, защото притежавам такава.
                          Оттам е и интереса към резултата от направеното.
                          Просто, някак снимките ме наведоха към въпроса.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интеркулер на ТЛК 90 (3.0TD-1КZ)

                            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                            Аз прочетох заглавието и знам какво е 90-ка, защото притежавам такава.
                            Оттам е и интереса към резултата от направеното.
                            Просто, някак снимките ме наведоха към въпроса.
                            И аз сложи кулер на моята баба и мога да кажа че ефект има със сигурност. Това обаче се усеща повече лятото като е по топло времето. Разлика в градско каране почти няма защото ефекта от кулера се усеще предимно на по високи скорости и най вече по баирите. И аз преди не успявах да кача по големите баири на 5-та но след монтажа го правя с лекота. Тези ми впечатления обаче не са само от моята джипка а и от още доста коли моднати от мен

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X