Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес

    да, точно това имах предвид
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес

      Това с текстолитовото зъбно колело не е проблем. Веднъж на Волгата ми се случи да се изрони и ми остана като обица на ухото- при всяко отваряне на мотора да хвърля един поглед и там. Щом започнат да се очертават зъбите на металното колело върху тектолита и го сменям. На УАЗ-ката за около 400 хил.км. несъм имал проблеми от това естество.

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес

        Преди 2 седмици пратих блока в Сливен фирма ЗИГ, да ми набият нови втулки на разпределителният вал и да ги паснат по разпр.вал.Днес пристигна блока и започвам да сглобявам ДВГ-то-ЗМЗ 24Д.И комплект ризи,бутала, сегменти, бут.болтове си имам вече.От утре яко сглобяване .Мисля имам вече реален шанс за първа пролет да подкарам Уаз-ката Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0187A.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5738564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0188A.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5738565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0191A.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5738566
        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес

          Да се отчета какво направих.ДВГ е вече на мястото си, куплирах скоростната кутия към ДВГ и всичко е захванато на нови тампони.Имам и навигатор вече.Почти една година труд, сега е най-интересния момент-сглобяването, напасването и регулировките.Към края на седмицата ще паля Мотора, да му чуя гласа след основния ремонт.
          Прикачени файлове
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес

            Запалихме Мотора, ето и клипче!Събота оставих ДВГ-то да работи цял ден на малки обороти.Закова на 80 градуса,маслото се държи на 1,5 атм.Днес почнах да се мъча да опъна кожата на тавана, ама нещо не ми се получава.Във вторник продължавам.Кардани имам да слагам, трябва да сменя семерината на задния диференциал.
            https://youtu.be/DhDZNZ68ZMc
            УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

            Коментар


            • От: Какво направих по УАЗката днес

              Знам че не е точно за тук но да питам:
              На някой намира ли му се за продаване ръкави от преден мост с корпуса за пиньона "левия"/може и със счупена опора за лагера/ и заден ръкав с капака "левия" пак? Мерси!
              Ще се занимавам пак с кръстоска с волгови корпуси...
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес

                Да ви попитам с какво масло карате уазките си?
                Аз от няколко години слагам 15w40.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес

                  10W40 каквото намеря, последно от лидъл. Една смяна изкара със 5W20 (изпадна бонус отнякъде) - същата работа.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес

                    20/50 ...добре му е ....следващото е 15/40 супер дизел ...щото такова изпадна
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес

                      Аз карам моята УАЗка с М10Д. Служебните ми УАЗки са минали с него 500000км.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес

                        Впрочем по темата:
                        аз вместо да разглобявам Ужаската я дадох на Калин09. Работилницата му е на висок хълм, сигурно половин Своге го слуша как попържа.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес

                          После я докарай насам да и заваря нещо, което силно ме дразни от години.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес

                            Какво направих по УАЗ-ката тези дни.
                            Тапицирах кабината с черна изкуствена кожа, опънах ново таванче,седалките са от някакъв Фиат, с нови калъфи, нови гумени оригинални стелки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0424 (Custom).JPG
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5750856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0422 (Custom).JPG
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5750855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0421 (Custom).JPG
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5750854
                            УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес

                              Заверих пожарогасителя.
                              Карал съм я и с 10д масло но когато загрее пада към нулата налягането.
                              От години карам с 15-40 от кауфланд, синьото, почти няма разлика в налягането на загрял и студен мотор.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес

                                Колеги, вчера цяла вечер ме тормози датчика за налягане на маслото - вързах датчика към часовника, подадох контакт - показа налягане 6 атмосфери (това без да работи ДВГ). Намерих друг датчик - пак така. Намерих друг часовник - монтиран на друга УАЗ - ка, но явно не е от УАЗ - скалата е различна (до 5 атм) има още една „засечка“ и е по - къс (диаметъра е същия защото бе паснал на мястото си). Той показа 0 при неработещ ДВГ - т'ва добре, ма колко ще показва вярно? Та днес намерих още един датчик и мера съпротивление трите различни - 180, 320, 540 това без да са монтирани. Критерии ли е съпротивлението за изправността на датчика, или работи на друг принцип? Ако да колко трябва да е, щото моя часовник (който си работеше преди да разглобя УАЗ-а) започва да показва „0“ чак при 2 к. ома?
                                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X