Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих по УАЗката днес

    Видях,че в другите марки има тази тема и затова я пуснах и при нас. Тук всеки да пише какво е направил днес по своята УАЗка. Днес аз смених иглата на карбуратора и маслото в двигателя на Буханката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00314.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5959356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00317.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5959357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00316.jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5959358
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

  • #2
    От: Какво направих по УАЗката днес.

    Страхотна идея Темата според мен ще е доста интересна... Поздрави!!!
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих по УАЗката днес.

      Аз пък реших да го запаля/видя ми се топло -9/,но акумулатора не беше на същото мнение.Възбудих го 30-40 мин.и пална.Направих 2-3часа безсмислена обиколка из снежна София/с едно изречение заредих си акумулатора.
      0888 50 13 35

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих по УАЗката днес.

        Браво за темата

        A аз за да не правя като Драго, реших да направя друго ...





        А тука влезна 402 от моя

        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих по УАЗката днес.

          Здравейте,аз пък смених маркучите от двигателът към изпарителя и парното за задният отсек ,защото беха замръзнали Уаза е с антифриз и напук отново замръзва сега му сипах само концентрат

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих по УАЗката днес.

            Днес смених бпокиралия амбриажен лагер на УАЗика!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00321.jpg
Прегледи:2
Размер:116.6 КБ
ID:5345048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00324.jpg
Прегледи:2
Размер:169.1 КБ
ID:5345049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00327.jpg
Прегледи:2
Размер:159.4 КБ
ID:5345050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00330.jpg
Прегледи:2
Размер:123.8 КБ
ID:5345051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00348.jpg
Прегледи:2
Размер:134.2 КБ
ID:5345052
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих по УАЗката днес.

              Аз най-после тези дни смених алтернатора. Сложих 90А от Ауди 100. Като габарити е 1:1 с оригиналния, но като мощност в пъти по-добър.
              Аз съм с ел.вентилатор на охлаждането, предвиждам монтаж на втори пред радиатора(за подсигуряване, не че този не смогва), фарове, силно парно през зимните месеци, 90Ач акумулатор - всичко това изисква сигурен и силен алтернатор.
              Днес беше първия по-сериозен тест на консумацията и искам да кажа, че се представя перфектно. Дори на празен ход, при включен вентилатор, фарове и парно никакъв проблем със зареждането.

              И малко снимки от приказната зима в Средна гора, над Пасарел...







              Семейна разходка в бялата пустош. А УАЗът достатъчно сигурен във всеки аспект, за да ни гарантира приятно прекарване без особени грижи.








              Донечки Младши - допадат си УАЗа, несъмнено...
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 05-02-12, 22:16.

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих по УАЗката днес.

                Чудесна разходка сте направили Жоро . Малкия явно много се кефи на машината. И моите синове израснаха в УАЗ; даже като паднеше повече сняг ходехме на някое широко място да ги въртя само на заден мост. Обаче пораснаха и вече УАЗа не им е интересен.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих по УАЗката днес.

                  Здравейте колеги Цял ден се занимавам със стартера на моя Уаз... смених му бендикса,четките и втулките иии хоп заработи Да но какво да видя в охладителната система Антифриза е станал на каша:X Утре ще припаля да видя какво се е получило... очаквайте и снимки
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих по УАЗката днес.

                    Сигурен съм, че няма да й има нищо! Моята съм я замръзвал сериозно няколко пъти и все без проблеми!
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Сигурен съм, че няма да й има нищо! Моята съм я замръзвал сериозно няколко пъти и все без проблеми!
                      Охладителната течност е станала на скреж и е мек... сега я огледаж по сериоазно Налях още 1л концентрат и утре съм намислил да махна ремъка и да я припаля на бензин да позагрее След това ще го сменя с нов че стария се е понапукал и в гората може да ме предаде... И аз се надявам нищо да и няма че утре мисля да се повозя малко... че вече забравих как се кара Поздрави
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих по УАЗката днес.

                        Днес: 1' завърших ''хибридната хидравлика'' или както и казват ''хидро асистенциа''. 2' Веднага реших да я пробвам, и си създадох ''малко екшън приключение''- надцених гумите,по-точно подцених пряспата до нас,и така затънах на 5м от вкъщи,после 2 часа се вадих,по-пълна програма,добре че бяха веригите и лопатата,за ужас на кибиците.Все едно съм минал с булдозер ,а не с джипката.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ivan_; 17-02-12, 17:05.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих по УАЗката днес.

                          Вчера смених стартера и пак ми даваше ядове... оказа се проблема в масата м/у купето и двигателя Запалих Уаз-а размразисе охладителната течност... оказасе че няма поражения Направих опит да я изкарам от двора но уви... с тея гуми неиска и да тръгне (Я-245) След това се заиграх с лекия автомобил... но нещо не понася дълбокия сняг иии след тези наши изпълнения решихме да се поразходим със джипките малко... ето и снимки
                          Прикачени файлове
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих по УАЗката днес.

                            На джипа оргиналната маса на двигателя е вързана за шасито, а на шасито няма нито консуматори нито източници на ток. М/у купето и двигателя няма.
                            При проблем със стартер първо връзвам маса м/у купето и двигателя и след това търся друга причина ако не се оправи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво направих по УАЗката днес.

                              Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                              На джипа оргиналната маса на двигателя е вързана за шасито, а на шасито няма нито консуматори нито източници на ток. М/у купето и двигателя няма.
                              При проблем със стартер първо връзвам маса м/у купето и двигателя и след това търся друга причина ако не се оправи.
                              Да така е Тони. Масата е много важна за силата на въртене на стартера! Преди време се мъчих с една УАЗка, мудно въртеше стартера като е студена и не пали, а като загрее си пали нормално. Стартери два смених, акумулатори два за проба и пак така, а като гледам маса си има, като хванах жилото на смукача без да искам и си изгорих пръстите. Оказа се, че масата е хлабава и от нея идваха проблемите с паленето!
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X