Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес.

    Досега ми се е трошил само веднъж и от това трошене остана постоянно зацепен. Т.е. няма беда. Освен това взех мерки и няма повече да се строши така.

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Досега ми се е трошил само веднъж и от това трошене остана постоянно зацепен. Т.е. няма беда. Освен това взех мерки и няма повече да се строши така.
      А аз досега на стария модел ( военен ) само един изпусна че се бяха доста износили зъбите , но с подлагане на шайби на капачката на главината свърших работа. Е после го смених с нов де .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        А колко по-лесно е с чифт ръчни хъбове...
        Защо чифт, не разбра ли че и един вършел работа без последствия
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес.

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          А аз досега на стария модел ( военен ) само един изпусна че се бяха доста износили зъбите , но с подлагане на шайби на капачката на главината свърших работа. Е после го смених с нов де .
          Сподлагане нашайба на капачката не е удачен начин капачката се разви икато коршум по стьклото

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            А колко по-лесно е с чифт ръчни хъбове...
            Аз управлявам УАЗ и съм свикнал да ми е трудно. Иначе съм с ръчни алуминиеви хъбове и засега не съм имал проблеми,но винаги си карам и резервни зад седалката

            Коментар


            • От: Какво направих по УАЗката днес.

              В инструкцията на УАЗа и в някои руски книги пише, че не трябва да се кара с включен преден мост при изключени хъбове.
              От друга страна, има практика да се кара с включен преден мост при един изключен хъб. Противоречи ли това на заводските предписания и вредно ли е?
              Питам, защото се замислям за твърд блокаж в предния мост, при който такова каране може да е удачно.

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                Можеш да караш с включен преден мост и изключени хъбове колкото си искаш. Въпросът е да не опиташ да включваш предния мост в движение, защото тази муфа на РК не е синхронизирана.

                Няма да си нито първия, нито последния който кара със заварен преден диференциал и си включва левия или десния хъб според нуждата.

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Въпросът е да не опиташ да включваш предния мост в движение, защото тази муфа на РК не е синхронизирана.
                  Предния и задния мост се въртят с еднакви обороти та няма какво да се синхронизира на муфата - буташ ръчката и влиза, и от съединител няма нужда. Това ако при УАЗ не е нещо специално.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Предния и задния мост се въртят с еднакви обороти та няма какво да се синхронизира на муфата - буташ ръчката и влиза, и от съединител няма нужда. Това ако при УАЗ не е нещо специално.
                    Нищо специално няма освен ръчни хъбове. Като са изключени предният мост не се върти изобщо. Буташ ръчката и стърже зловещо и не включва.

                    Когато хъбовете са включени работи точно както си описал.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Можеш да караш с включен преден мост и изключени хъбове колкото си искаш. Въпросът е да не опиташ да включваш предния мост в движение, защото тази муфа на РК не е синхронизирана.

                      Няма да си нито първия, нито последния който кара със заварен преден диференциал и си включва левия или десния хъб според нуждата.
                      Благодаря, изясни ми се Впрочем, няма да го заварявам все още

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Можеш да караш с включен преден мост и изключени хъбове колкото си искаш. Въпросът е да не опиташ да включваш предния мост в движение, защото тази муфа на РК не е синхронизирана.
                        Наскоро усетих липсата на синхронизатор на муфата за предното само, че при въртящ се преден кардан и заден в покой/скъсана гъба/. Поради силния шум от предното на асфалт на едно спускане го изключих вместо да изключа от скорост. Та се наложи да спирам за да го включа, въпреки уменията ми да включвам несинхронизирани скорости без съединител в движение.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес.

                          Малко извън темата,защото:не съм аз а едни мой колеги,не е уаз а газ 69,но фактите са си факти
                          Прикачени файлове
                          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                          Съдействие на закъсали автомобили

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес.

                            Случва се и на най-добрите жипки,искала е да си види майстора
                            Мартин Димитров
                            УАЗ

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес.

                              И теб да те карат 1час с налягане на маслото 0,и ти ще се предадеш. Хах
                              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                              Съдействие на закъсали автомобили

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                                И защо някой кара така, не разбирам. Един час без налягане на масло= умрял мотор?
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X