Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес.

    Не днес, а вчера сътворих ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0102.jpg
Прегледи:2
Размер:173.5 КБ
ID:5640056
    задна лява гъбка, на сравнително лек терен и празен джип.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0101.jpg
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5640055

    Предна гъбка някой слагал ли е отзад?

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес.

      С локтайд 243 (синьо), добре почистени и обезмаслени болт-гайка, не съм имал проблеми с развиването после. Но и съм се сдобил с няколко лули и звездогаечни на гедоре (немско, че има индийско и какво ли още не). Така че няма причина да се стига до ''болгарката'', както казват братушките на ъглошлайфа. Освен, ако не ги прикапеш и с ЦО-то. С ламаринките е добре, като идея но по трудоемко при демонтаж после. На отговорни възли изложени на вибрации или въртеливо движение се слага лепило, според завода производител, който определя къде и какво да бъде то. Когато е правен УАЗ е имало федерки и те са били достатъчни, като при всяко развиване трябва да се заменят с нови. Или според заданията за ТО. Не казвам сега всеки да вземе да лепи всичко що е резба и да го хваля, като най добрия метод. Просто е един бърз лесен и надежден начин.
      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес.

        Колеги,в горния си пост посочих как съм решил проблема с ,,развиващите'' се гайки, болтове и тем подобни явно никой не го е прочел,аз се занимавам от 1982г с автомобили и през ръцете ми е минавало какво ли не, проблема не е в самите гайки че се саморазвиват ако сте забелязали на карданите има ТРИ гресьорки които трябва да се гресират редовно през определен пробег,иначе става дисбаланс и ще се саморазвиват когато си поискат ,тези тезесарски подобрения няма да помогнат за дълго казвам ви от опит с добри чувства,аз имам УАЗ-452 товарен от 1996г.и никога не съм имал ,,саморазвиващи'' гайки на кардани.От м.юли 2014г. купих НИСАН ТЕРАНО 2.7TDI 2000г.къса база карданите също са три гресьорки, защо ли?Поздрави на всички.
        Последно редактирано от dmitev; 04-02-15, 22:04. Причина: грешка при писане

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес.

          И аз съм късал фланеца на полувала ,,полуоската'' преди много години качвах едни баири през лятото, по каменист път и както си подскачаше уаза спря, включих предния мост и продължих никакви стряскащи шумове нямаше от задния мост когато се прибрах направих ревизия на задния мост и на дългата ,,полуоска'' фланеца беше като отрязан с ъглошлайф, смених я с друга а скъсаната служи за тежест при почистване комините на село.
          Последно редактирано от dmitev; 04-02-15, 21:42. Причина: грешка при писане

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес.

            Абе остави се,да взема някой преди мен да завари болтовете на задна дясна полуоска явно е имало проблем и се е развивала. Вместо да отстрани проблема е заварил болтовете и сега ако спукам гума не мога да я смена. Баси идиотската постъпка да заваряш такива детайли,а между другото за заварени и болтовете на дясната сфера към кожуха на моста какво ще правя незнам. Май ще паля Болгарката.

            Коментар


            • Режеш главите на болтовете, намираш същите почистване на челата обезмасляване намазване със силикон за гарнитури там вече може да се сложи вюрт, локтайтд против разхлабване на резбите и здраво стягане.

              Проблема там се решаватна с шпилки, да те светна с една идея намери шпилки от колекторите на ц. глава за уаз тия по късите достатъчно яки са моята е с шпилки и от време на време ги проверявам, все пак руската машинка иска гледане за да ти служи вярно.
              Последно редактирано от CarTest™; 04-02-15, 22:15.

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                Да благодаря за съвета.

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес.

                  Днес сложих хъбове на Буханката. Утре ми предстои извън градско повече от 100км и ще засека разхода с изключени предни полуоски,1-2 кила газ да е все файда
                  Прикачени файлове
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес.

                    Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                    Днес сложих хъбове на Буханката. Утре ми предстои извън градско повече от 100км и ще засека разхода с изключени предни полуоски,1-2 кила газ да е все файда
                    Хьбовите ги изключи когато си на аасфалт

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Първоначално публикуван от deko les 1 Преглед на мнение

                      Хьбовите ги изключи когато си на аасфалт
                      Точно така трябва да бъде Недялко,нали това е целта на занятието и за това ги поставих. Има определено ефект,само не знам ако някой "доброжелател" завърти врътката на единия хъб и стане така че едната полуос включена а другата не е,каква боза ще стане. По време на движение пак не е ясно дали може да стане фал от вибрации или пръсване на гривнитв примерно.Уж гледам добре щракват при включване и изключване...пък знаеш ли.
                      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес.

                        Като говорите за предния мост се сетих че моите сфери са много сухи така като ги погледна. Това лошо ли е? Извинявам се за може би тъпия въпрос.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес.

                          Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                          Точно така трябва да бъде Недялко,нали това е целта на занятието и за това ги поставих. Има определено ефект,само не знам ако някой "доброжелател" завърти врътката на единия хъб и стане така че едната полуос включена а другата не е,каква боза ще стане. По време на движение пак не е ясно дали може да стане фал от вибрации или пръсване на гривнитв примерно.Уж гледам добре щракват при включване и изключване...пък знаеш ли.
                          Нищо няма да стане аз от години карам така , откачам само левия , а десния е постоянно зацепен. Разхода пада е един литър ( на бензин )
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес.

                            Мисля, че по добре е и двата да са разблокирани, ако не се ползва предното.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес.

                              Това което казваш за мене е пълна глупост така разказваш играта на касетата .
                              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Нищо няма да стане аз от години карам така , откачам само левия , а десния е постоянно зацепен. Разхода пада е един литър ( на бензин )
                                Аз карам постоянно сьс зацепени невиждам голяма разлика в горивото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X