Обява

Свий
Няма добавени обяви.

форсиране на двигател УМЗ 417

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: форсиране на двигател УМЗ 417

    Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
    Колега да питам,вие ли ми казахте че имате глава със три клапана за уаза
    Не съм бил аз колега. Никога не съм имал такава глава.
    0877 877 297

    Коментар


    • #17
      От: форсиране на двигател УМЗ 417

      Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
      Еми ако олекотиш маховика няма да е по-добре... каква помощ още искаш Ако искаш да го направиш да върви повече... мисли за нжекция... полиране на колектори... подобряване на изпусквателната система... друг въздушен филтър... настройки и газ Незнам точно какво търсиш от един руски мотор предназначен за горска експлоатация?
      с изключение на инжекциона всичко е направено ...
      МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

      Коментар


      • #18
        От: форсиране на двигател УМЗ 417

        значи в общи линии свалих мотора ... основен ремонт с части от "Карбон"-Плевен главата 5мм надолу пасване на клапани,следствие на това 11 атмосвери компресия на четирите цилиндъра , електроно запалване , бобина от японски автомобил , силиконови кабели , свещи NGK , карбуратор К-126 с новият сух филтер които един вид играе ролята като на спортен ,изчистени шупли на всмукателният колектор , по широка тръба на изпускателната генерация и на края спортно право гърне ... с бързите скорости и раздатка съм ... джипа върви уникално но човек иска винаги още
        МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

        Коментар


        • #19
          От: форсиране на двигател УМЗ 417

          Колега УАЗ469 карай си руската материална част и бъди оптимист. По нататък, като спечелим парички двамата с теб ще си купим по един ЗМЗ-301.10 V6 само 3.2л и 207коня. Кво ша каиш а?
          0877 877 297

          Коментар


          • #20
            От: форсиране на двигател УМЗ 417

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Иска да е пъргав,олекотяването на маховика ,ще му помогне ,там където излиза един двигател 402 ,417 неможе има сила но няма инерция.Ние на състезанието в Говедарци се дърпах ме два пъти на лебедка с нашия 417 а Шкората с Волговия и двата пъти се качи.
            При моята конфигурация си правя гаргара с "Волговите" мотори ... винаги мога да направя демонстрация Румка
            МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

            Коментар


            • #21
              От: форсиране на двигател УМЗ 417

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Иска да е пъргав,олекотяването на маховика ,ще му помогне ,там където излиза един двигател 402 ,417 неможе има сила но няма инерция.Ние на състезанието в Говедарци се дърпах ме два пъти на лебедка с нашия 417 а Шкората с Волговия и двата пъти се качи.
              Румене мисля че гумите си казаха думата... Ицко кара с 7.5 а вие с 9-ки нали така... на голямото изкачване където се дърпахте... той излезе на магия На сбирката пролетта на големия баир твоя приятел ми напълни душата... на големия баир извади сила от ниските да излезе... бях много впечатлен а 24-ките неможаха... говоря за джипките с 9-ки гуми Та автора да си помисли добре какво точно иска преди да си е съсипал мотора Ако има маховик в повече нека го олекоти... смени и покара и после да каже с кое е по-добре и защо Поздрави
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #22
                От: форсиране на двигател УМЗ 417

                Маховика на 417 е около 18кг.,на 24-ките около 15,5.Когато маховика на на 417 се престърже с 1,5кг или 2кг,щото не позволява повече се получава много добра комбинация,хем има повече ниски от ЗМЗ моторите хем е по-пъргав от 417.Но правилния път е освен това да се сложи и глава от 421 с по-големите клапани.

                Коментар


                • #23
                  От: форсиране на двигател УМЗ 417

                  А защо не смени разпределителния вал. На 417 височината на гърбиците е 36мм, а на газ24-40мм.Разлика има и то голяма.
                  0877 877 297

                  Коментар


                  • #24
                    От: форсиране на двигател УМЗ 417

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Иска да е пъргав,олекотяването на маховика ,ще му помогне ,там където излиза един двигател 402 ,417 неможе има сила но няма инерция.Ние на състезанието в Говедарци се дърпах ме два пъти на лебедка с нашия 417 а Шкората с Волговия и двата пъти се качи.
                    Това според мен не е никакво сравнение....Първо текезарката е с 9-ки тракторни,бая по тежка е като гледам и има и лебедка която отделно тежи,всичко това сваля от мощността и пъргавината на джипа...А джипа на шкората е по лек сигурно с 500кг...За мен от личен опит няма по-добър мотор от 417(421 глава) и съм го доказвал,както на шкората така и на много други....

                    Коментар


                    • #25
                      От: форсиране на двигател УМЗ 417

                      Първоначално публикуван от kkaammaazzaa Преглед на мнение
                      А джипа на шкората е по лек сигурно с 500кг....

                      Красчо ти килата ги немаш за нищо бе :Д
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: форсиране на двигател УМЗ 417

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Красчо ти килата ги немаш за нищо бе :Д
                        Краси е играч!!! А Ицко карач Признал съм ги Цецо а ти слагай 2-охльва и да си праим купона
                        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                        Коментар


                        • #27
                          От: форсиране на двигател УМЗ 417

                          Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                          А защо не смени разпределителния вал. На 417 височината на гърбиците е 36мм, а на газ24-40мм.Разлика има и то голяма.
                          колега,не знам от каде я имаш тази информация,но гърбиците на разпределителния вал на 417 и на 24-вия са с еднаква височина,...единственната разлика е,че на 24-вия гърбиците са по тесни ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: форсиране на двигател УМЗ 417

                            Първоначално публикуван от kkaammaazzaa Преглед на мнение
                            Това според мен не е никакво сравнение....Първо текезарката е с 9-ки тракторни,бая по тежка е като гледам и има и лебедка която отделно тежи,всичко това сваля от мощността и пъргавината на джипа...А джипа на шкората е по лек сигурно с 500кг...За мен от личен опит няма по-добър мотор от 417(421 глава) и съм го доказвал,както на шкората така и на много други....
                            Краси,радвам се да си прав,но за нас няма вече ,значение,смених ме мотора с 2.6 Омега и сега джипа е повече от самолет,просто като се сетя колко пари съм хвърлил по експерименти да съживявам 'мъртавци",ми идва да се гръмна,като топлата вода е била измислена отдавна.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X