Обява

Свий
Няма добавени обяви.

форсиране на двигател УМЗ 417

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • форсиране на двигател УМЗ 417

    Дали ще има съществена разлика в динамиката на работа на мотора ако олекотя маховика с няколко килограма,като се има впредвит че и сега се държи доста добре нa 15000 хиляди е след основен ремонт и сам му портнал главата с 5 милиметра ... дайте малко "акъл"
    Последно редактирано от uaz469; 03-02-12, 15:48. Причина: пропуск
    МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

  • #2
    От: форсиране на двигател УМЗ 417

    Първоначално публикуван от uaz469 Преглед на мнение
    Дали ще има съществена разлика в динамиката на работа на мотора ако олекотя маховика с няколко килограма,като се има впредвит че и сега се държи доста добре нa 15000 хиляди е след основен ремонт и сам му портнал главата с 5 милиметра ... дайте малко "акъл"
    Като олекотиш маховика силата отива към по-високите обороти... форсажа ще го увеличиш... но няма да има сила в ниските... ще върви като 24-ка... Според мен няма смисъл от тая гимнастика... ако искаш да го направиш по-вървежен му сложи електронно запалване и карбуратор от газ 53 или някаква механична инжекция... със сигурност ще върви доста по-добре Поздрави Електронно запалване можеш да ползваш от Форд...
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #3
      От: форсиране на двигател УМЗ 417

      Пълна загуба на нерви ако парите не са ти проблем. Знам го от собствен опит.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #4
        От: форсиране на двигател УМЗ 417

        той си е с електроно запалване сложил съм му и хубави кабели и свещи,също и карбуратор К-126 смятам че съм го оптимализирал максимално за това търся още нещо ...
        МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

        Коментар


        • #5
          От: форсиране на двигател УМЗ 417

          Според мен ако сложиш механична инжекция ще изцедиш още 10нита коня Моторати ще се "реже" много по-добре На уаз не съм го правил... но съм присаждал на Лада и ефекта беше много добър!!!
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #6
            От: форсиране на двигател УМЗ 417

            Колега,мой съвет е да се наслаждаваш на хубавия двигател,да свикнеш да му използваш характеристиките в твоя полза.Повярвай,че конструкторите не са глупави хора и са направили 417 един мноого добър мотор.Ако олекотиш маховига го правиш почти 24,карам с 24д мотор на 6000 след основен ремонт,върви много но на места в някои ситуации много ми липсват яките ниски на умз моторите.С 24ката се развърта много и се изтрелва доста бързо от място,нещо което ми липсваше с 451 мотора,но например в дълбокия и мокър сняг където преди вървеше без проблем на ниски почти тихи обороти без да глъхне,сега с 24ката се окопавам жестоко,заради бързото развъртане и никаквата сила на ниски обороти.Да за катерене на баири без голяма засилка 24 е по добър,но това са едва няколко процента от нашето каране по горите и според мен не си заслужава,а с олекотяването на маховика на твоя 417 може да спечелиш само това да стане по бързооборотен и да те изтрелва повече,но губиш много от другите предимства на този двигател.Аз също се лутах и сменях мотори,но разбрах,че най удачен е варианта излязъл от завода.
            Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

            Коментар


            • #7
              От: форсиране на двигател УМЗ 417

              А и забравих още нещо,не забравяй,че карбуратора играе огромна роля за динамиките и характеристиките на двигателя.К 126 е добър и прост карбуратор но не е най-доброто.Ако го замениш с к151 или щатния вече карбуратор за 417 мотор а именно 4178 може да се изненадаш приятно от вървежа.Ако не ти се дават толкова пари намери си карбуратор от газ-53/66,колегите от Самоков имат опит с такива и на състезанието в Говедарци го доказаха,машините им вървяха мноого добре.А и ако си на газ с карбуратор от газ53/66 ще се усеща също много,черната текезарка на говедарци вървеше по-добре на газ отколкото на бензин с такъв карбуратор.Дано съм бил полезен.
              Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

              Коментар


              • #8
                От: форсиране на двигател УМЗ 417

                Първоначално публикуван от off_roader Преглед на мнение
                А и забравих още нещо,не забравяй,че карбуратора играе огромна роля за динамиките и характеристиките на двигателя.К 126 е добър и прост карбуратор но не е най-доброто.Ако го замениш с к151 или щатния вече карбуратор за 417 мотор а именно 4178 може да се изненадаш приятно от вървежа.Ако не ти се дават толкова пари намери си карбуратор от газ-53/66,колегите от Самоков имат опит с такива и на състезанието в Говедарци го доказаха,машините им вървяха мноого добре.А и ако си на газ с карбуратор от газ53/66 ще се усеща също много,черната текезарка на говедарци вървеше по-добре на газ отколкото на бензин с такъв карбуратор.Дано съм бил полезен.
                Това само с един карб... а инжекциона... фиятов инжекцио с дросели от БМВ 2.5 и после на тракнорки нема да стъпи
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • #9
                  От: форсиране на двигател УМЗ 417

                  Колегата може да добави още разпределителен вал от газ-24. Двойни колекторни тръби от газ-2410. Моят 417 е така само че,
                  главата му е 421 и е с карбуратор к-151.Запазва силата в ниските ,а има пъргавината на газ 24 .
                  0877 877 297

                  Коментар


                  • #10
                    От: форсиране на двигател УМЗ 417

                    Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                    Колегата може да добави още разпределителен вал от газ-24. Двойни колекторни тръби от газ-2410. Моят 417 е така само че,
                    главата му е 421 и е с карбуратор к-151.Запазва силата в ниските ,а има пъргавината на газ 24 .
                    Колега да питам,вие ли ми казахте че имате глава със три клапана за уаза
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #11
                      От: форсиране на двигател УМЗ 417

                      Първоначално публикуван от r_vardarov
                      Radi,begaj ot oq film s takawa glawa,towa nema prawene na gaz
                      И центровка неможе да му догодиш
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        От: форсиране на двигател УМЗ 417

                        Не знаех че са проблемни тези глави,Благодаря
                        0885 297985,мтел-Радо
                        0876 556870,виваком като домашен

                        Коментар


                        • #13
                          От: форсиране на двигател УМЗ 417

                          Колегииииии ... никаква креативност , не ми помагате
                          МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: форсиране на двигател УМЗ 417

                            Първоначално публикуван от uaz469 Преглед на мнение
                            Колегииииии ... никаква креативност , не ми помагате
                            Еми ако олекотиш маховика няма да е по-добре... каква помощ още искаш Ако искаш да го направиш да върви повече... мисли за нжекция... полиране на колектори... подобряване на изпусквателната система... друг въздушен филтър... настройки и газ Незнам точно какво търсиш от един руски мотор предназначен за горска експлоатация?
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #15
                              От: форсиране на двигател УМЗ 417

                              Иска да е пъргав,олекотяването на маховика ,ще му помогне ,там където излиза един двигател 402 ,417 неможе има сила но няма инерция.Ние на състезанието в Говедарци се дърпах ме два пъти на лебедка с нашия 417 а Шкората с Волговия и двата пъти се качи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X