Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дърворезбарите във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дърворезбарите във форума

    Макар и в раздела "спам" темата е със сериозен въпрос. Никъде не видях тема или подраздел за Дърворезба.
    Има ли колеги дърворезбари тук, и може ли да бъде добавен един подраздел където да си говорим и да слагаме снимки на творбите си, да обменяме опит, да споделяме кой къде какво видял относно инструменти, кой с какви инструменти работи, кой как си улеснява труда, всякакви такива неща
    Надявам се да има и други резбари тук и да ме подкрепят.
    А пък ако има вече създадена такава секция и не съм я открил - се извинявам, но при ползване на търсачката ми излезе само една тема с "дърворезба" в заглавието и тя беше в раздел "Продавам"

    Поздрави.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Дърворезбарите във форума

    Баща ми е от старите майстори, ако може с нещо да е полезен, ще съдействам, че той не ползва компютър.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Дърворезбарите във форума

      Здравейте Колеги темата е хубава поне за мен . Имам ? към колегата mmtrance изработвате ли приклади и полу ложи на оръжие поне искам да си сменя ложата на пушката орех имам заготовка за изръботването и поздрави.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: Дърворезбарите във форума

        Колега Пламен Ковачев (zaiko1234) не съм правил никога подобно нещо и честно да си призная не искам да се уча върху твоята пушка (не за друго ами за да не съсипя ореховия материал), но във форума има и още дърворезбари и мисля че все някой може да ти свърши работа, намери и попитай колегата който се занимава и с продажба на длета, може пък той да ти помогне, а ако не можеш да го откриеш ми пиши едно ЛС да ти дам негов телефон.
        Поздрави

        Хайде колеги резбари, покажете се, да се преброим и да видим има ли достатъчно като за едно отделно разделче "Дърворезба"
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Дърворезбарите във форума

          В ученическите години посещавах кръжок по дърворезба в Пиоонерския дворец .Башка отдавна си беше,не се занимавам...Стоят ми някои дреболии от тогава.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            От: Дърворезбарите във форума

            Привет!
            За жалост нямам нищо общо с Машините и не мога да участвам в другите теми, но това като че ли е моята тема
            Завърших дърворезба в Пловдив преди мнооого години . Тъй че, ако не съм натрапник, мога да покажа снимки и да споделям относно дърворезбата
            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

            Коментар


            • #7
              От: Дърворезбарите във форума

              Добре дошъл!
              Лично на мен, би ми било много интересно. И аз умея и попипвах едно време, но когато си ти е призвание и пръв мерак, е друго.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Дърворезбарите във форума

                Колега, не се натрапваш, давай, покажи, разкажи, на много хора ще им е интересно.


                Към модераторите-темата не е за спама, преместете я например в "За дома и семейството". Или в "Изкуство, култура..." Там май ще е по-на място.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Дърворезбарите във форума

                  Надявам се да можете да видите снимките
                  Една от последните ми работи ... отне ми едно лято. Направен е от орех, височина 96 см.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k8_r300.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5392076

                  Ето малко снимки от процеса на работа. Първо разбира се е проекта. Планувах да има и фигура от дърво, но в последствие не стана така.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_n.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5392077

                  Материалът, подготвен за работа и точното очертаване на частта, която ще ми трябва.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5392078

                  Следва изрязване на излишното, в моя случай със зеге и придаване на обща форма, наклони ...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5392079

                  Кръста трябва да е ажурен, затова се наложи работа с бор машина и отново зеге
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5392080

                  Това е грубата работа ... нататък следва финната част ... елементите станаха много финни и чупливи, затова и шчупих доста
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5_n.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5392081


                  Същинската работа с длетата и оформянето на детайлите.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5392087

                  И готово ... Като за финал е обработен с препарати против плесени и гъбички и потъмнен с лак.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7_n.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5392089

                  Църквата, за която беше направен сега се реставрира. Имат си иконописна школа и ще си изпишат Разпятието Христово ... и така ще се превърне в надиконостасен кръст.
                  Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дърворезбарите във форума

                    Прекрасна работа, Сон4о! Красота, наистина
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дърворезбарите във форума

                      Е на това аз му викам златни ръце!
                      Браво! Респект!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дърворезбарите във форума

                        Сончо, ако има откъде да вземеш една стара зъболекарска бормашина и по фини детайли ще направиш без да се счупят.

                        Иначе е страхотно, златни ръце имаш!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дърворезбарите във форума

                          Благодаря Ви от сърце!
                          ... Да зъболекарска машина би дала страхотни възможности! Особено за миниатюри. Но няма как да намеря
                          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дърворезбарите във форума

                            Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                            Благодаря Ви от сърце!
                            ... Да зъболекарска машина би дала страхотни възможности! Особено за миниатюри. Но няма как да намеря
                            Също така и един DREMEL може да ти върши работа.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5392118 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124.jpg
Прегледи:1
Размер:22.5 КБ
ID:5392119

                            .... напиши си в профила от къде си! Снимай и показвай като твориш, да се радваме и ние.
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дърворезбарите във форума

                              Благодаря на Петър.
                              Истината е, че не знаех за тази машинка , колкото и да ти е странно . Гледах обаче клипче, как се работи с него. Застопорено на менгеме си е направо като мини стругче .

                              Исках да кача още някоя снимка, но изглежа има някакъв проблем, не ми ги приема , а не са големи...
                              Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X