Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дърворезбарите във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дърворезбарите във форума

    ...превъзхона работа!Аз преди година си взех машинка за гравиране,любителска,но дава страхотно възможности.За петдесетина лева мисля...Отделно по железарските магазини продават комплекти с борчета(...накраиници на главата,различни форми придават...)Успех колега!!!...от Практикер.
    Последно редактирано от profesionalista; 19-07-12, 20:20. Причина: дописване
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #17
      От: Дърворезбарите във форума

      Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
      Благодаря на Петър.
      Истината е, че не знаех за тази машинка ..............
      Ооо, я напиши Proxxon в Google сложи си лигавника и ............
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #18
        От: Дърворезбарите във форума

        Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
        ..Това е грубата работа ... нататък следва финната част ... елементите станаха много финни и чупливи, затова и шчупих доста
        Машинки има всякакви, включително 3д фрези, вързани след компа, които убиват майстърлъка.

        Ако ще ги правиш на конвейр си струва, но ако ще се кефиш на това, което си направил със собствените си ръце - забрави ги. Нищо, че се чупят.

        Коментар


        • #19
          От: Дърворезбарите във форума

          Офффф..... и аз си мисля че съм дърводелец. ЕВАЛЛА колега.

          Коментар


          • #20
            От: Дърворезбарите във форума

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

            Ако ще ги правиш на конвейр си струва, но ако ще се кефиш на това, което си направил със собствените си ръце - забрави ги. Нищо, че се чупят.
            Ух, цялата се омазах от лиги от PROXXON ... наистина е невероятно, НО както казваш ти, друго да застанеш пред нещо, което си правил месеци.
            Ето, че научих нещо ново, сама нямаше да ровя и да търся, освен някоя фреза.
            Последно редактирано от Son4o; 19-07-12, 20:57.
            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

            Коментар


            • #21
              От: Дърворезбарите във форума

              Прекрасни произведения, радват окото и душата.

              Коментар


              • #22
                От: Дърворезбарите във форума

                Преди години се учих на занаята че и кандидатствах в приложните изкуства в София но уви не ме приеха и последва разочарование. Сега си гледам длетата, че и тезгях си търся, но и даскал ми трябва. Ще съм благодарен на някои и друг урок от колега, че от you tube си е трудно.

                Коментар


                • #23
                  От: Дърворезбарите във форума

                  Son4o,Страхотна работа!Балсам за окото!
                  Имах Proxxson,но Dremmel е много по- прецизна и сега съм с него.Има и накрайник на жило като зъболекарска машинка.Е с него стават чудеса.(не ,че аз ги владея). Има приставки за фреза и какви ли не още хитринки.Имам един опит с дърворезба,но съм твърдо решен да продължа да се уча.Дори хубав материал за иконостас си намерих(орех).Предстои му биченене и отлежаване докато нарисувам иконите.

                  Последно редактирано от goshko-loshko; 19-07-12, 22:40. Причина: снимка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дърворезбарите във форума

                    Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                    Преди години се учих на занаята че и кандидатствах в приложните изкуства в София но уви не ме приеха и последва разочарование. Сега си гледам длетата, че и тезгях си търся, но и даскал ми трябва. Ще съм благодарен на някои и друг урок от колега, че от you tube си е трудно.
                    Мога да съдействам, виждам, че си от София. Важно е да имаш желание. Длетата ти.... от къде си ги купувал?
                    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дърворезбарите във форума

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Son4o,Страхотна работа!Балсам за окото!
                      Имах Proxxson,но Dremmel е много по- прецизна и сега съм с него.Има и накрайник на жило като зъболекарска машинка.Е с него стават чудеса.(не ,че аз ги владея). Има приставки за фреза и какви ли не още хитринки.Имам един опит с дърворезба,но съм твърдо решен да продължа да се уча.Дори хубав материал за иконостас си намерих(орех).Предстои му биченене и отлежаване докато нарисувам иконите.
                      Поздравявам те Лошко за работата ти . Аз не можах да се справя с рисуването на икони. Гледх клипове и литература за това, но не се реших ... може би трябва специална нагласа за това ... като ритуал
                      Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дърворезбарите във форума

                        Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                        ... Аз не можах да се справя с рисуването на икони. Гледaх клипове и литература за това, но не се реших ...
                        Докато не се решиш няма да успееш!Иконата си е 80% занаятчийство.Аз се понаучих само с гледане и литература.Другото е практика.Талант имаш! Две мнения по въпроса няма.Апетита(нагласата) идва с яденето!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дърворезбарите във форума

                          Ето още една резба, Св. Георги Победоносец, също е от орех. За нея вече си купих фреза, елементарна, за да свалям по бързо излишното и да не го чукам на ръка Иначе оставам без рамене

                          И тя не е при мен, подарила съм я .... общо взето всичко съм раздала

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sv.Georgi1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5392372

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sv.Georgi3.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5392373

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sv.Georgi5.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5392374

                          Ето изглед от работата:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G2.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5392375

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G3.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5392376

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G5.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5392377

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G7.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5392378
                          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дърворезбарите във форума

                            Евал за усилията, търпението и труда
                            Аз не отбирам, ама имаш умения.
                            Има място и за развитие, лошото че у нашенско не се цени много ръчния труд (като до някъде изключим църковните творения), а си отнемат време и ТРУД такива проекти.

                            Успех в по нататъчните творби, и да ги споделиш с нас .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дърворезбарите във форума

                              Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                              Мога да съдействам, виждам, че си от София. Важно е да имаш желание. Длетата ти.... от къде си ги купувал?
                              Това е трудно да ти кажа още преди 20 години се събрахме приятелчета от техникума ТДВА и един даскал ни ги купи. Дръжките не са ми хубави и трябва де ги сменя. Ще ми е много драго да се видим, ще ти пусна телефона ми на лично.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дърворезбарите във форума

                                Длета скоро гледах в един магазин,пада се на паркинга с който завършва Женския пазар-кръстовището на Ботев и Т.Александров.Не съм ходил натам от два месеца,че детето е ваканция...
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X