Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Тойотата днес

    Това са 2ри ред седалки от киа карнавал,сгъват се идеално дори се въртят ама няма място на тойотата,та съм махнал карантиите.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • От: Какво направих по Тойотата днес

      Не е кой знае какво, ама си е саморъчна уйдурма. Ремонтирах захвата на бутона за регулиране нивото на фаровете и видях че има и подсветка.
      Не ми се занимаваше с китайщини, а в ТМ ауто за това крушле, голямо колкото гнойна пъпка искат 15лв. Няма да я бъде тая...

      Зелен светодиод с подходящ размер:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5733082


      Резистор 1kΩ и малко дзен с поялника:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161102_205741.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5733083

      На снимката не се вижда, но всичко се събра в кухината, в която стои оригиналната скъпотия. Нищо не стърчи над равнината на стената на бутона.

      И резулатата:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161102_212510.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5733084

      Обща стойност на проекта: 26 стотинки
      Калин - О88 б579I9I
      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

      Коментар


      • От: Какво направих по Тойотата днес

        Поздравления!

        Коментар


        • От: Какво направих по Тойотата днес .

          Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
          Ония ден в големия студ джипката пали но неможе да вдигне по-вече от 1000 оборта.Сгрях около 5 л.дизел сипах 2.5л.газ добавка на КастролТДА налях в резервоара разлашках я напред назад да се омеша и след малко всичко си дойде на мястото.Вчера обаче всичко се побеляло и се сгъстило въпреки манипулацийте от предния ден.Сега пак грея 5л.нафта само че съм сложил и 1л.бензин.Количеството нафта е около25-30л. в резервоара.Незнам дали и утре ще бъде пак същото.Дано не е,че да мога да я поизгоря и да сипя някаква друга нафта ама каква и от къде един господ знае,че в Свищов няма ОМВ или други от известните вериги бензиностанций.
          Колега имал съм проблема с почти всички видове джипове който съм карал при студено време. Хубаво е да се използват добавки за подобряване на дизела, но е задължително преди и по време на големите студове да се слага и добавка за водата- конденза в резервоара. Ползвам такива на Бардал. Преди ползвах на Кастрол но вече не се намират на пазара. За бензина, да добавям въпреки добавките 2-3 процента но не повече защото съм с J120 и това само при доста ниски температури. Когато възникне проблема и съм си в къщи използвам електрически въздушен пистолет за греене на горивна помпа и филтър. Въпреки че съм от Варна и имаме голям избор от бензиностанции опитът ми и то най-вече с извънбордови двигатели показва че най-добре е да има отаяване на горивото 1-2 дена преди да се ползва, разбира се ако имате възможност да го правите. Успех!

          Коментар


          • От: Какво направих по Тойотата днес

            Бърз въпрос - къде е поленовия филтър на Хайлукса? На мястото зад жабката, където би трябвало да е, няма дори капак. Под решетката при чистачките, също е празно.
            Заводско ли е, или някой бивш е решил, че може и без него?

            Коментар


            • От: Какво направих по Тойотата днес

              Добър ден същия проблем имах на моя Hilux 2,5 D-4D 2008 на края открих, че при някои модели е първоначално без въздушен филтър .В началото колата е купувана от БГ Toyota.Аз съм втори собственик.

              Коментар


              • От: Какво направих по Тойотата днес

                Да споделя малко ТНТМ! Вчера реших да сменя антифриза на джипката. Отваряйки капака, майсторчето вика: "Имаме проблем - тече хидравлична течност от охладителя". Погледнах и видях, че в единия край е силно омаслен. Там /само че другата тръбичка/ вече беше правен преди около 6 -7 години. Просто тръбите са стоманени и подобно на спирачните корозират и се пробиват. Това е масленият кулерНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_094818.jpg
Прегледи:1
Размер:377.2 КБ
ID:5770938. Това е ОЕМ номера: 44420-60300, а това е цената: http://www.toyota-teile.de/itemview....ber=4442060300 . След продължително умуване се сетих, че в мазето имам алуминиев изпарител от хладилна витрина, производство на ГДР. Добре, че преди 16 години предвидливо го бях прибрал! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_094948.jpg
Прегледи:1
Размер:246.2 КБ
ID:5770939 Отрязах по размера на кулера едно парче от оребрената тръба заедно с тънката тръбичка. Отделно 4 см тръбичка от тънката. Заварка на аргон и ето:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_135702.jpg
Прегледи:1
Размер:216.2 КБ
ID:5770940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_135758.jpg
Прегледи:1
Размер:235.5 КБ
ID:5770941 Купих 60 см маслоустойчив маркуч поради удължаване на пътя с мека връзка поради елиминиране на металните сгъвки. Крайният резултат:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_163612.jpg
Прегледи:1
Размер:265.8 КБ
ID:5770943 Топлоотдаването според мен ще е в пъти по-добро.
                Рекапитулацията:
                Алуминиев изпарител - 0.
                Заварка на аргон - 5 лв.
                Маслоустойчив маркуч 60 см. - 2,10 лв.
                Скоби за него 2 бр. - 1 лв.
                Хидравлично масло ATF DEXRON II D 0,5 л. - 7,50 лв.
                Труд - 20 лв.
                ТОТАЛ: 35,60 лв.
                Като цяло се получи и по-красиво. Мога да изпратя на Тойота предложение за фабрично вграждане, но ако го одобрят се чудя от къде да намеря толкова изпарители, че то и ГДР вече няма, та да поръчам!
                Поздрави и дано такива са най-големите ни проблеми с джипките!

                Коментар


                • От: Какво направих по Тойотата днес

                  Тия дни привършиха една дълго планирана операция по играчката ми . Намерих хората , които да ми ходят по акъла и да я защитят антикорозионно отдолу
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fertan2.jpg
Прегледи:1
Размер:233.1 КБ
ID:5789586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fertan 1.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5789585
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Тойотата днес

                    По-пълно инфо , какво сътворих , очаквайте след поне една зима
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Тойотата днес

                      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                      По-пълно инфо , какво сътворих , очаквайте след поне една зима
                      Защо така сте подпряли носача на снимката?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Тойотата днес

                        Ауу , вярно . Издебнали са ме . Момчетата не са професионални механици и им е все още трудно с новите подемници , а са я качвали поне 3 пъти . Само първия под мой надзор . Не им се вярваше , че бабата е с баланс по средата
                        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Тойотата днес

                          Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                          По-пълно инфо , какво сътворих , очаквайте след поне една зима
                          Е, след една зима По-добре сега, пък след една зима - рекапитулация.

                          Може ли информация къде се изпълнява процедурата, че и мен ме влече. Може и на лични, да не цапаме темата.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Тойотата днес

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:railing.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5793788

                            Благодарности на Яро за багажника и на Павката за монтажа му
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Тойотата днес

                              Аз съм нов тука,бъдете нежни

                              Беше малко прашна под капака и нали много ги хвалят тия мотори та за проба и бих една водоструйка,после един маркуч и пак водоструйка,да се накисне хубаво дървото му с дърво.

                              Ми......така ако давя Мерцедес да се е удавил,там влиза вода под капаците и стои около свещите,после свети,прекъсва.........това го чаках половин час и газ,нищо му няма баси.

                              Качих му и една Якима на тавана,че ми идва малък багажника,тия дни я мятам да видим какво и защо,да вляза под нея да и се порадвам колко желязо са сложили Японците
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Тойотата днес

                                И ти ли бре !! Ха честито

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X