Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво направих по Тойотата днес .

    Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
    Ония ден в големия студ джипката пали но неможе да вдигне по-вече от 1000 оборта.Сгрях около 5 л.дизел сипах 2.5л.газ добавка на КастролТДА налях в резервоара разлашках я напред назад да се омеша и след малко всичко си дойде на мястото.Вчера обаче всичко се побеляло и се сгъстило въпреки манипулацийте от предния ден.Сега пак грея 5л.нафта само че съм сложил и 1л.бензин.Количеството нафта е около25-30л. в резервоара.Незнам дали и утре ще бъде пак същото.Дано не е,че да мога да я поизгоря и да сипя някаква друга нафта ама каква и от къде един господ знае,че в Свищов няма ОМВ или други от известните вериги бензиностанций.
    Няколко пъти в различни теми пиша, че газта за горене от началото на демокрацията е всичко друго, но не и каквото пише на етикета!Прекрасно знам как мирише газта за горене(която си е основно керосин), знам я и на вкус(не се смейте-така е, налагало ми се е в авиомоделизма!, но това в шишетата е неква долна и евтина химия, която на мирис го докарва на разтворител някакъв...на вкус нямам намерение да я пробвам!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      От: Какво направих по Тойотата днес .

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Маай бензин и си питай дедовия..няма страшно!На 30 литра и 3 кила да сипеш -нищо му няма,само дето няма да замръзва!Недей дава пари за глупавите добавки!Аз на една бензиностанция на Гръцката граница дорде се усетя и намаах 13 кила бензин!Викам е нема да го точим сега,че ми предстоеше пътуване до Кавала,а времето напредваше!Досипах до горе дизелче и ...пей сърце!Тойотата си работи съвсем нормално,върви та кине и даже не изпушваше досадно черно при рязко подаване на газ!Така,че-давай смело!
      Тъй, тъй...по-полека със съветите, моля, щото 10% бензин е излишно много, а ако към количеството бензин не добавиш поне 10% 2Т масло ще сменяваш помпата!
      Не повече от 2-3% бензин към нафтата и на литър бензин 100-200гр. 2Т масло.По възможност синтетично.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #18
        От: Какво направих по Тойотата днес .

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Тъй, тъй...по-полека със съветите, моля, щото 10% бензин е излишно много, а ако към количеството бензин не добавиш поне 10% 2Т масло ще сменяваш помпата!
        Не повече от 2-3% бензин към нафтата и на литър бензин 100-200гр. 2Т масло.По възможност синтетично.
        Не пиша за всекидневна употреба!Става въпрос за чрезвичайни условия,оняденшните -30-ина градуса,когато всичко се е желирало и замразило,а трябва да запалиш!Иначе да...3% е добре!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Какво направих по Тойотата днес .

          [QUOTE=sonda;1757363]
          Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
          Ми май си за нов бендикс? Значи такова хъркане не е имало НИКОГА преди да сложа новия акумулатор вчера,за да ме наведе нещо на мисълта за заминал бендикс!Как па отведнъж??Да неби да е имало нещозамръзнало и при подаването на този як ток от нов акумулатор да се е изронил някой и друг зъб на бендикса??
          Без сваляне на стартера няма да стане-направи ли го?Давай, докато е по-топло днес и утре, че съвсем ще те изостави!
          Пиши после какво-що?
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            От: Какво направих по Тойотата днес .

            [QUOTE=mbenz;1758207]
            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Без сваляне на стартера няма да стане-направи ли го?Давай, докато е по-топло днес и утре, че съвсем ще те изостави!
            Пиши после какво-що?
            Е сутринта захапа от 4-тия път!Ще пробвам днес да го поразмразя,че да видя дали не е от това!Ако ли не -понеделник при стартерджиите,коскоджамити сервиз е и само със стартери се занимават,дано подвежи на сменяване само бендикса!Ще пиша като има резултат!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Какво направих по Тойотата днес .

              Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
              Ония ден в големия студ джипката пали но неможе да вдигне по-вече от 1000 оборта.Сгрях около 5 л.дизел сипах 2.5л.газ добавка на КастролТДА налях в резервоара разлашках я напред назад да се омеша и след малко всичко си дойде на мястото.Вчера обаче всичко се побеляло и се сгъстило въпреки манипулацийте от предния ден.Сега пак грея 5л.нафта само че съм сложил и 1л.бензин.Количеството нафта е около25-30л. в резервоара.Незнам дали и утре ще бъде пак същото.Дано не е,че да мога да я поизгоря и да сипя някаква друга нафта ама каква и от къде един господ знае,че в Свищов няма ОМВ или други от известните вериги бензиностанций.
              Докторе, сипвай дизел от Лукойл и няма да имаш грижи. И в най-големия студ Тойотите ми палят без никакъв проблем.

              Коментар


              • #22
                От: Какво направих по Тойотата днес .

                Оказа се , че проблема ми е в горивния филтър . Днес го смених , бях заредил акумулаторите и джипът запали веднага .
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: Какво направих по Тойотата днес .

                  Нямаааааааааааа .. Лукойл,ние тука на село още слагаме слама на рейса.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво направих по Тойотата днес .

                    По темата. Тази събота сложих на моята ТЛК 70 38 мм фланци от Вромос. Между другото в момента има нещо като промоция и се продават за 160 лева комплекта. Паснаха много добре,зачистих контактната повърхност с барабаните,сложих фин пласт гресчица и натегнах шестте гайки по схемата за монтиране на джанти с шест отвора. После по същия ред затегнах и колелата. Но при тестово каране забелязах, че при около 70 км/час започва тресене на предницата.Намалих скоростта, после пак увеличих - нямаше тресене и при 70 и при 80 та до 100. По едно време пак се появи при 70км и после пак изчезна. Дали нещо не съм направил като хората и възможно ли е според Вас да ми правят проблем декоративните втулки,които съм сложил след фланеца и преди колелото и идеята им е да покриват отстрани ръчните хъбове? Или да търся грешка другаде??Благодаря.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво направих по Тойотата днес .

                      Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                      ... Или да търся грешка другаде??...
                      Това е т.н. "шими". Дължи се на разбити шарнирни връзки по окачването, или кормилната система. Имал си го и преди, но ефекта не се е усещал. Сега, с изменянето на колеята натоварванията стават други и ефекта се проявява.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво направих по Тойотата днес .

                        Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                        По темата. Тази събота сложих на моята ТЛК 70 38 мм фланци от Вромос. Между другото в момента има нещо като промоция и се продават за 160 лева комплекта. Паснаха много добре,зачистих контактната повърхност с барабаните,сложих фин пласт гресчица и натегнах шестте гайки по схемата за монтиране на джанти с шест отвора. После по същия ред затегнах и колелата. Но при тестово каране забелязах, че при около 70 км/час започва тресене на предницата.Намалих скоростта, после пак увеличих - нямаше тресене и при 70 и при 80 та до 100. По едно време пак се появи при 70км и после пак изчезна. Дали нещо не съм направил като хората и възможно ли е според Вас да ми правят проблем декоративните втулки,които съм сложил след фланеца и преди колелото и идеята им е да покриват отстрани ръчните хъбове? Или да търся грешка другаде??Благодаря.
                        Щом си с фланци от Вромос-а(и аз съм с такива) важно е да се знае, че те са правени за Нисан(ако не греша) и ъгъла на конусност на отвора на фланците не съвпада с този на Тойотските гайки, с които се затягат фланците-т.е. контактната повърхност е малка!Затова е добре при всеки удобен случай(сваляне на джантите) фланците да се донатягат!При мен след една година и 3-4 натягания гайките "заспаха"Вероятно Андро е прав, но щом скоро си ги сложил никак няма да е излишно да свалиш джантите и да видиш има ли мегдан за натягане на фланците, като не бива да прекаляваш със силата!Пиши после.
                        Инак най-добре е стругар да изравни ъгъла на фланците с този на гайките.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво направих по Тойотата днес .

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Щом си с фланци от Вромос-а(и аз съм с такива) важно е да се знае, че те са правени за Нисан(ако не греша)...
                          Грешиш. От китайските има и за Нисан и за Тойота, вероятно и за Мицубиши.
                          Темата за шими ефект при 70тка е тук:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122579

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво направих по Тойотата днес .

                            Днес смених термостата, антифриза и акумулаторите.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво направих по Тойотата днес .

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Грешиш. От китайските има и за Нисан и за Тойота, вероятно и за Мицубиши.
                              Темата за шими ефект при 70тка е тук:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122579
                              Е-явно мойте не са за Тойота, а казах, че ми трябват за 70-ка!Вромос-а да каже за различни марки ли внася...?Човека, ако си свали утре едната джанта и развие една гайка от фланеца и погледне гайката и отвора на фланеца на цялата си площ са контактували, или на около 3мм. ще му стане ясно за Тойота ли е?Няма да оспориш, че си е проблем, ако конусите не съвпадат, нали...?То и без това фланеца не е интелигентно решение, а и конусите, ако не съвпадат...
                              Шими ефекта го знам-преди да сменя де-що имаше по окачването се запознах отблизо с него!

                              Инак китайците правят със сигурност и за Мерцедес и за БМВ не само фланци, но мен това не ме топли, щом мойте не са за Тойота!Като всеки път имаше мегдан за натягане реших, че нещо не е наред и попитах Митко-Фулдата, та той ме светна!Затова горещо препоръчвам на колегата да си изясни как е при него?
                              Последно редактирано от mbenz; 06-02-12, 19:58. Причина: допълнение
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво направих по Тойотата днес .

                                В петък моята Тойотка се сдоби с един "Power Box" и след това с тъмни задни стъкла
                                От днес вече има ветробрани, а утре се надявам да се сдобие с Би-Ксенон.
                                А и да не забравя - Днес я водих също така да "папка" в ОМВ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X