Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво направих по Тойотата днес .

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Бравос...егати и вагон-ресторанта си направил отзад..вярно ще да сбира бая багажец!
    Супер са , колко пари горе долу ти излязоха ?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #62
      От: Какво направих по Тойотата днес .

      Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
      Супер са , колко пари горе долу ти излязоха ?
      Не помня вече, но едва ли са надхвърляли 100лв. като се има предвид че един лост шпертплат струва около 50лв. (не помня дали един ми стигна), малко дунапрен и кожа колко да струват?...... 30-тина лв., другото е винтове и крепежни елементи
      Дървенията я сковах за един ден и на другия до обяд-тапицерията, и след обяда отиде на сафари да вози туристи.
      TLC 73 4.2-TD
      Автоматик
      Тел.0887859269

      Коментар


      • #63
        От: Какво направих по Тойотата днес .

        Първоначално публикуван от karosa Преглед на мнение
        Не помня вече, но едва ли са надхвърляли 100лв. като се има предвид че един лост шпертплат струва около 50лв. (не помня дали един ми стигна), малко дунапрен и кожа колко да струват?...... 30-тина лв., другото е винтове и крепежни елементи
        Дървенията я сковах за един ден и на другия до обяд-тапицерията, и след обяда отиде на сафари да вози туристи.
        Ех , евалата . С тази задача ще запълня част от пролетното свободно време .
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #64
          От: Какво направих по Тойотата днес .

          На лято като махна тавана ще ви покажа как съм направил гюрука. На аватора ми се жижда какво предцтавлява с гюрук, който се навива над предното стъкло.
          TLC 73 4.2-TD
          Автоматик
          Тел.0887859269

          Коментар


          • #65
            От: Какво направих по Тойотата днес .

            Обаче тези седалки няма да станат . Забравих една важна подробност - отзад трябва да мога да товаря сандъци за кошери .
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #66
              От: Какво направих по Тойотата днес .

              И за това съм помислил - свалят се за 10 минути - държат се на по 4 винта.
              Повече време се губи после, докато наредиш боклуците които са вътре.
              TLC 73 4.2-TD
              Автоматик
              Тел.0887859269

              Коментар


              • #67
                От: Какво направих по Тойотата днес .

                Аз съм измислил най-евтиното и бързо решение - ще се возим само 2 . Имаш джип - ходиш в гората , нямаш джип - не ходиш !
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #68
                  От: Какво направих по Тойотата днес .

                  Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                  Аз съм измислил най-евтиното и бързо решение - ще се возим само 2 . Имаш джип - ходиш в гората , нямаш джип - не ходиш !
                  Правилно!!!!
                  TLC 73 4.2-TD
                  Автоматик
                  Тел.0887859269

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво направих по Тойотата днес .

                    Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                    Аз съм измислил най-евтиното и бързо решение - ще се возим само 2 . Имаш джип - ходиш в гората , нямаш джип - не ходиш !
                    Още по-евтино-заменяш дизела с горяло олио
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво направих по Тойотата днес .

                      Хайде тия съвети си ги запази за Пандичката или Астрата .
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво направих по Тойотата днес .

                        Eто и малко снимки на новите гуми (малко са размазани защото са от телефон) :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0884.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5350424Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0883.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5350425Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0885.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5350426Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0886.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5350427Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0887.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5350428
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво направих по Тойотата днес .

                          Грешка... извинения!
                          Моля да бъде изтрито!
                          Благодаря!
                          Последно редактирано от bgbul; 23-02-12, 17:40.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво направих по Тойотата днес .

                            Подгревни свещи.
                            Палеше със силно претрисане(като необезвъздушена горивна система). Планово смених инжекторите преди около 2 месеца и ме глождеше съмнение.
                            Провокиран от темата на Джамбазов за Парахода, си проверих свещите. Те са на 6В, та пробата беше по две последователно и закачане към акумулатора. Затопляха всичките, но не ги чаках да почервенеят. Общо взето не бях сигурен работят ли или не (проверих на шината дали се подава ток за да елиминирам проблем с релето). Реших да проверя колко струва комплект нови и да ги сменя превантивно(ако цената е приемлива). Дилърът на Тойота ми даде цена от около $70 за една свещ, и силно ме разколеба
                            Проверих и за алтернативи и намерих Денсо в английския ибей за 50 лири комплекта от 4 броя. За 7 дни бяха при мен и днес ги монтирах. Запали мазно, но и температурата беше 5С. Ще видим как е на по-студено утре сутринта.

                            П.п. Старите бяха също Денсо и номерата съвпадаха. 3В мотор 6В свещи ND 19850-68051
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво направих по Тойотата днес .

                              Аз днес разкачих захранващата шина и измерих съпротивлението на подгревните свещи, защото от около седмица не пали, както трябва.Съпротивление на всичките-7.2 Ом-а.Уреда не е кой-знае какво, но преди седмица-две в студовете със същия уред съпротивлението беше 2.2Ом-а.Толкова едновременно да са дали фира...?Знам, че това не е благонадежден метод, но не ми се разправяше да свалям свещите и да им подавам напрежение-така, или иначе ще ги сменявам.Сегашните са НКТ по 15лв./бр. и изкараха зимата!
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво направих по Тойотата днес .

                                Днес получих поръчаните части от колегата Люцкан,известен тук като Patrol fen и понеже не можах да изтрая до утре започнах работа по джипа още днес и както често ми се случва завърших на челник.От известно време чувах едно стържене от виското,което се засилваше при студено време.Като го задържах с ръка стърженето ставаше съвсем ясно.Като разклатех перката напред назад се усещаше доста големичък луфт,особено на горещ радиатор,и въпреки това виското си вършеше работата перфектно-Тойотата никога не е загрявала.Ясно ми беше обаче ,че е въпрос на време да стане някоя беля и затова поръчах ново.Да ви кажа доста кофти се сменя без да се сваля дифузьора на радиатора,но с подходящ инстумент,малко чалъми и много мами става все пак.Ще видите и какво ме изненада,като си погледнах радиатора откъм мотора.И накрая за вярна служба Тойотката получи и нови гумички на педалите,защото сигурно в Швейцария бабичката я е карала с токчета,та се бяха поскъсали малко.За тях се подсетих от темата на Джамбазов за Парахода.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032012409.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5351695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032012410.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5351696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032012411.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5351697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032012414.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5351698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032012415.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5351699Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032012418.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5351700
                                Утре ще падне сериозна игра с водоструйката,докато падне тази кал от радиатора.Както стана обичайно да се казва:рапорт даден.
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X