Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Тойотата днес.

    Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
    Абе може и така да е, ама то все едно да отидеш на ресторант и да ядеш "първо" и "второ", които да са перфектни и като ти поднесат десерта да е развален - усещането за цялото мероприятие се разваля. Та така и с боята. Тя се вижда, това е.

    Не може да не личи, след като е друг цвят, ама важното е ти да си доволен.
    Не се личи, ще го снимам и ще го покажа.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Какво направих по Тойотата днес.

      Еее, впрегна се. Споко де!
      Аз майстор не съм , лекар съм , ама бих я направил в пъти по-добре, нищо , че нямам голям опит. Това по-горе го писах , защото съм се пробвал с преливки , стана ама не беше това което бих желал да стане. Препарата който ползвах разтвори металика, шприца от долу и даже ги омеси-честно казано получи се ама несъвсем, а накрая ми остана боя да боядисам детайлите нацяло. След това пак водна шкурка и боя на ново, ама целия детайл-стана перфектно. Иначе преливките стават, даже и с корселин , ама се изисква ръчичка, а моята не е толкова сръчна в това отношение. Спазването и на най малкие детайли при при работа с химикали като SRA който аз ползвах за преливките е задължително, а като прекалиш с количеството разтваря даже старата боя под шприца. Та опит си трябва . Затова на мен ми е по- лесно да подготвя и боядисам детайла нацяло. Възможно е това което се вижда да е игра на сенки, но на последните снимки ясно се виждат два нюанса като отрязани с нож напречно през автомобла, а на калника си личи до къде е отрязано-направо има ръб!
      Боята е различен цвят , не е дори близък нюанс . Щом си доволен карай си койотата , няма какво да ни доказваш за майстора, тя си е твоя , не моя или на колегата. Просто споделих , че от снимките се добива такава представа, явно или не е така , или в твоите представи изглежда друго яче.

      Коментар


      • От: Какво направих по Тойотата днес.

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        Еее, впрегна се. Споко де!
        Аз майстор не съм , лекар съм , ама бих я направил в пъти по-добре, нищо , че нямам голям опит. Това по-горе го писах , защото съм се пробвал с преливки , стана ама не беше това което бих желал да стане. Препарата който ползвах разтвори металика, шприца от долу и даже ги омеси-честно казано получи се ама несъвсем, а накрая ми остана боя да боядисам детайлите нацяло. След това пак водна шкурка и боя на ново, ама целия детайл-стана перфектно. Иначе преливките стават, даже и с корселин , ама се изисква ръчичка, а моята не е толкова сръчна в това отношение. Спазването и на най малкие детайли при при работа с химикали като SRA който аз ползвах за преливките е задължително, а като прекалиш с количеството разтваря даже старата боя под шприца. Та опит си трябва . Затова на мен ми е по- лесно да подготвя и боядисам детайла нацяло. Възможно е това което се вижда да е игра на сенки, но на последните снимки ясно се виждат два нюанса като отрязани с нож напречно през автомобла, а на калника си личи до къде е отрязано-направо има ръб!
        Боята е различен цвят , не е дори близък нюанс . Щом си доволен карай си койотата , няма какво да ни доказваш за майстора, тя си е твоя , не моя или на колегата. Просто споделих , че от снимките се добива такава представа, явно или не е така , или в твоите представи изглежда друго яче.
        Не съм се впрегнал, спокоен съм, а и нали за това е форумът, за да си споделяме. Прав си, че е станала малко кофти и аз в началото малко се понамръщих, но сега вече се посляха цветовете, като че ли. Тези дни ще тегля една пила и на ръбовете и ще стане хубаво, ще кача и снимки.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Какво направих по Тойотата днес.

          Колега, недей да пилиш нищо. Занеси си капачката на резервоара и препиши номера на шасито и ги занеси на бояджии да ти направят спрей. в Сф струва 20 - 25 лева флакона с боя металик и го правят за един ден. После там,където смяташ да "пилиш" от 20 сантиметра пръскай от новата към старата боя без да отсичаш с никакво тиксо ,вестник или друго подобно препиятствие. Колкото повече застъпваш старата боя,толкова отдалечавай спрея. Така се прави преливане. В твоя случай е отсичане. Сега ще ти копирам съвети за подготовка от истински бояджия:
          1. Купува се един флакон безцветен лак-спрей... например Motip Dupli-Color Glossy (има го навсякъде - дори в Метро, Каулфланд и т.н.):

          2. Измиваш добре поне детайлът, който искаш да боядисваш (ако не цялата кола) ;
          3. Ако е нужно се доизшкурва ЛЕКО с водна шкурка 2000 старият лак, само колкото леко да се "матира" повърхността и да не е гланцова ако има останало от старият гланц, без да протриваш боята, че ако боядисваш върху гланцовата повърхност - след 2-3 месеца пак ще падне, както сега, а ако протриеш боята - работата става "дебела"... и се доизмива мястото от остатъците от шкуренето;
          4. Ако е близо (под 30 см) от прозорци и всякакви детайли, които НЕ искаш да "боядисаш", трябва с хартиено тиксо (с хартиеното тиксо по-лесно се работи и освен това - по-важното е, че по-лесно се отлепя и НЕ оставя следи и гадно лепило след себе си) и вестници да облепиш съседните повърхности, които трябва да са защитени. Тук има езна "забележка":
          4.1. ако искаш да боядисаш целият детайл (трябва на целият да е махнат гланца с шкурката), облепваш плътно покрай детайлът и после (т.7 и се лакира целият (по-добрият вариант, но и по-рискован да стечеш накъде).
          4.2. ако искаш да боядисваш петно - се облепва по-далеч, маха се гланца с шкурката само на мястото, където ще се боядисва и трябва отвсякъде да остане поне по 20-ина сантиметра от старият гланц - тогава при боядисването трябва да боядисваш така, че да не достигаш до облепената част и с плавни движения в краищата на боядисваното място да остава изтъняващ слой, който ще се прелее със старият лак, а и после може с пастиране да се оправи съвсем.
          5. Като изсъхне от водата, с която си измил... изтриваш с парцал, който не пуска власинки, напоен с кореселин (или бензин);
          6. Клатиш спрея около 3 минути за да се разбие;
          7. Пръска се от около 25-30 см. с плавни движения в хоризонтални ивици отгоре, надолу... и МНОГО внимаваш да пръскаш в максимално ТЪНЪК слой, иначе ще се стече - дебелината зависи от това колко бързо/бавно правиш движението със спреят - по принцип, нормално е да боядисваш линейно около 20-30см./сек. Ако се забавиш много и боядисваш по-бавно, ще стане по-дебел слоят и ще се стече, ако много бързаш, няма да се получи гланц (в това всъщност е "майсторлъкът" на "майсторите" );
          8. След 15-20 минути повтаряш пръскането (т. 7) с още един слой.

          Забележки:
          1. Внимавай да не боядисваш където не трябва и облепи добре околните места (макар че после може да се изчисти с кореселн все пак, ако е попаднало някъде, където не трябва);
          2. Внимавай ако не боядисваш целият детайл, да не достигаш до залепеното, че ще остане гаден ръб после като го махнеш;
          3. МНОГО винимавай при боядисването нанасяният слой да е ТЪНЪК - иначе се стича на капки и става много грозно;
          4. Гледай да не е прашно наоколо докато боядисваш и да не духа вятър, който да удари прахоляк отгоре преди да позасъхне (15-20-30 минути);

          и т.н. и т.н.
          Успехи

          Коментар


          • От: Какво направих по Тойотата днес.

            Благодаря за информацията. Цветът ми го направиха точно по номера на рамата, но уви- не съвпадна.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Какво направих по Тойотата днес.

              Защото наи вероятно е пребоядисвана затова се ходи със капачката или някакъв детайл за да може да сравняват боята както и по горе споменаха вече могат да ти налеят боята във флакон на спреи и така няма нужда от пистолети и компресори става досатъчно добре при сръчно пръскане което нее чак толкова важно за едни джип след това удряш един лака пак на спреи и си готов ,а за преливането е доста трудно ако го правиш за първи път защото може да орезилиш и хубавата боя в съседство затова наи добре боядисване на цял детаил които при тебе е калник щеше да стане идеялно но и така става важното е да не е надигнат кита като е бил при тебе след удара защото ръждата работи отдолу .Инак и на мен ми се свидеше боята от драскане но след омачкването на 3 те врати и двата калника ми мина разминаха се с изчукване китец и боя с валяка така се сля че ако несе вгледаш неможеш разбра чее боядисвано с валяка говоря за обикновен автоемаилак .
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                Защото наи вероятно е пребоядисвана затова се ходи със капачката или някакъв детайл за да може да сравняват боята както и по горе споменаха вече могат да ти налеят боята във флакон на спреи и така няма нужда от пистолети и компресори става досатъчно добре при сръчно пръскане което нее чак толкова важно за едни джип след това удряш един лака пак на спреи и си готов ,а за преливането е доста трудно ако го правиш за първи път защото може да орезилиш и хубавата боя в съседство затова наи добре боядисване на цял детаил които при тебе е калник щеше да стане идеялно но и така става важното е да не е надигнат кита като е бил при тебе след удара защото ръждата работи отдолу .Инак и на мен ми се свидеше боята от драскане но след омачкването на 3 те врати и двата калника ми мина разминаха се с изчукване китец и боя с валяка така се сля че ако несе вгледаш неможеш разбра чее боядисвано с валяка говоря за обикновен автоемаилак .
                Със сигурност е пребоядисвана, защото беше мината цялата с кит.
                Колега, благодаря Ви, че губите от времето си и пишете в темата, но в този вид, съобщението ви е трудно четимо от всекиго. Ако слагате препинателни знаци и наблегнете на правописа, ще сте доста по-полезен.
                Поздрави !
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Какво направих по Тойотата днес.

                  По молба на Павката качвам няколко снимки на багажника който си направих.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130625_121315.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5496955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130625_121329.jpg
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5496956Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130625_121338.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5496957Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130625_121354.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5496958Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130625_121402.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5496959
                  Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                  BMW F650CS
                  Радо о885 5о 59 5о

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Тойотата днес.

                    Благодаря за което , сега ако кажеш и какво има останало в кашона
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Тойотата днес.

                      Като прясни собственици на Тойота 4рънър бих искала да се присъединя към вашата стройна компания.

                      Към този момент - смяна на масла, ремъци, ролки, водна помпа, съединител, задни амортисьори. Остава още да се смени предно дясно каре и кърпежи по ламарините, че милата е доста ръждясала на места. Но пък ми пълни душата.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Тойотата днес.

                        Във връзка с кърпенето и ний неделя изкърпихме заден десен калник и предните два предната седмица.Ето малко снимки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3234.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5502216 китосванеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3288.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5502217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3285.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5502218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:65464.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5502219заварянеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:789.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5502220по стария направихме шаблон и изрязахме парче ламаринаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3276.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5502221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3273-001.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5502222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3272.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5502223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3269.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5502224сваляме задната кора за достъп и случайно да не се стопиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:567.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5502225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5433.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5502226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:353.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5502227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:433.jpg
Прегледи:1
Размер:155.1 КБ
ID:5502228първо изрязваме ръждясалотоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:3563.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5502229задния ляв е здрав,няма ръждаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:643.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5502230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35622.jpg
Прегледи:1
Размер:162.6 КБ
ID:5502231предния калник,другия не см го снимал,
                        остава да доизшкурим кита и да поръчаме същата боя.
                        снимките се качиха в обратен ред
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Тойотата днес.

                          как е положението с новия фар ? аз се каня от 1 година да се престраша да сложа и аз един такъв лед ....дали ще е по добре от Hella Rallye 3003 ???

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Тойотата днес.

                            Първоначално публикуван от rally_pat Преглед на мнение
                            Като прясни собственици на Тойота 4рънър бих искала да се присъединя към вашата стройна компания.
                            Добре дошла !


                            По темата - за мое нещастие, накладките, които бяха сменени преди няколко хиляди километра, вече не стават за нищо. Чудно ми беше защо се съсипаха толкова бързо.
                            Смених ги и се надявам предните да са били боклуци.
                            Ако някой ще сменя накладки, да ми пише, да му кажа откъде да НЕ си купува.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Тойотата днес.

                              Какво направих по тойотата... Много неща, но ето едно интересно - направих си чудесна тента, реплика на Hannibal Awning. Стана според мен по-добра и значително по-евтина. Нещо още по-важно - тествахме я на Доста Приятен вятър - държа се отлично.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Тойотата днес.

                                Наистина е красива. Ще споделиш ли и целия процес на правене ?
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X