Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано-2 или Рав-4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано-2 или Рав-4

    Здравейте колеги,отдавна си мисля за джип и момента наближава реших да се разделя с лекия автомобил и да се присъединя към сериозните машини.Доста четох а и имам малък опит с 4х4 но колкото повече научавам толкова повече се обърквам в избора си.Дилемата е следната трябва ми джип за градско+кал и сняг(кошмарни 400м които от есен до пролет включително са или кални или има навят сняг-кофти местоживеене) и с когото да дърпам колесар с лодка , ремарке или каравана от 0 до 2-3 пъти годишно.Определено ще е бензинов и както личи от заглавието съм се спрял на терано 97-99г и рав-4 същите години,бюджета е такъв.С 4WD имам известен опит защото миналата година ползвахме джипа на баща ми Киа спортидж 97-ма бензинов и с галошите с които е нямаше проблеми но много се разваля и не е вариант,Равчето го кара колежка и е фул-тайм 4х4 с копче за блокаж предполагам на средния диференциал (мъжът и е забранил да го натиска и се налижи да я бутаме след като предните гуми цопнаха в заледена дупка) .Като разход мисля че са горе-долу 1към1 така или иначе каквото и да взема ще се газифицира.Въпроса ми към вас като професионалисти в това е кое от двете ще ми върши по-добра работа? Лично аз клоня към Тераното по-сериозно ми изглежда макар жената да е на друго мнение но тогава изскача друг проблем ,, хъбове,, -ръчни,автоматични шок.Предварително благодаря на отзовалите се.Поздрави.

  • #2
    От: Терано-2 или Рав-4

    Ако трябва да избираш само между тези 2 модела: Тераното
    Иначе всеки хвали своето. И аз няма да проусна:
    Опел Фронтера също ти върши работа за това, което си описал.
    Хъбове: Автоматични. Чак като(ако) ги счупиш ще мислиш дали ти трябват ръчни.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Терано-2 или Рав-4

      Първоначално публикуван от alexandrovi Преглед на мнение
      Здравейте колеги,отдавна си мисля за джип и момента наближава реших да се разделя с лекия автомобил и да се присъединя към сериозните машини.
      Тераното го водят потентно за разходки и не точно сериозна машина която да е способна много.РАВа е под нея.

      Това само от четене,опит с тия нямам.Не знам кьде и какво си чел за РАВ4,но Терано/Маверик е по-здравата и подходяща машина.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Терано-2 или Рав-4

        За целта която си описал според мен по удачния вариянт е нисан терано.Малко е куц кон с тоя бензинов двигател,но пък е корав.Ако ще слагаш газова гледай да е за пълна инжекция.Иначе имам приятел с Терано 2 къса база с газов инжекцион и му дава сравнително добър разход градско около 15-17газ и извън градско 12-13 газ с нормални гуми.С рошави 31-ци каза че е някъде около 20 газ-горско (но това е само ориентир за гората защото зависи от много неща).

        Коментар


        • #5
          От: Терано-2 или Рав-4

          Тераното е джипка като Кията - на рама, парттайм, бавни, всички имат LSD в задния диференциал. Дългото Терано е по-тежко от Кията с около 300 килограма Съответно харчи повечко. Здрави и надеждни двигатели, особено турбодизела дизела 2,7. Трябва добре да се огледа шасито за гнилоч. Има добър потенциал за наджипване (повдигане на окачване и по-големи гуми)

          На РАВ-ът предимството е че е фултайм (който не се изключва), но няма бавни и рама. За мен това е сериозен недостатък. Тежи колкото Кията. Почти никакъв потенциал за наджипване

          Аз лично съм фен на Кия Спортидж. Тя си е истинска джипка като Тераното, но дългата база е по-лека, по-компактна, малко по-икономична. Намират се на по-добри цени. Оригиналните резервни части са по-евтини, но пък за Терано има повече по моргите. Ти казваш че на баща ти само се разваляла. Имай в предвид, че джипките са доста по-сложни като механика от лек автомобил и има повече неща които биха създали проблеми. Определено не се надявай поддръката да е като на лека кола. Също би трябвало да знаеш, че ако един автомобил е купен занемарен и замазан от джамбазите, той може да ти съдере джоба, пък ако ще и най-здравият модел да е иначе

          От двете - твърдо съм за Терано.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Терано-2 или Рав-4

            Тераното е джиповиден SUV. RAV-а - SUVовидна кола. Избора май е ясен.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Терано-2 или Рав-4

              Виж това:
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=137470

              Хем е с монтирана газова уредба.

              Терано/маверик е правилния избор. Рав-чето си е лека кола с леко повишена проходимост на заснежен път. Дамски джип...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Терано-2 или Рав-4

                Благодаря на отзовалите се .Искам да вметна че фронтера също харесвам но новото купе което е от 99-та за съжаление не е в ценовия ми диапазон и второ много съм резервиран към екотека ако беше стария мотор на това купе щеше да е екстра.Друго да подчертая , мисля че ще е Терано/Маверик (марката няма никакво значение) и ще е къса база все пак за ежедневно каране в града дългия параход ще е терсене.Харесал съм няколко в мобиле-Варна,Стара Загора и Пловдив.Другото което не ми е ясно са хъбовете,на Киа-та спирам бутам лоста и тръгва после изключвам спрял и давам 2-3 метра назад то се усеща кога се отключват та доколкото разбрах има автоматични и ръчни.Доколкото разбирам ръчните са по-здрави и т.н.т. а тераното с какви е?Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Терано-2 или Рав-4

                  Или е с автоматични, или е с постоянно зацепени полуоски - на мястото на хъбовете има шлицови капачки. Масовия случай е с автоматични хъбове. Може би около 10-20% са с капачки.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано-2 или Рав-4

                    Благодаря просветна ми,при ръчните трябва да се заключат хъбовете на ръка правилно ли съм разбрал ? А как се разпознават примерно отивайки на оглед как да разбера?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано-2 или Рав-4

                      Ако ще караш (както разбирам) над 90% по шосе вземай РАВ4.

                      Защото е с постоянно 4х4. Тераното в тия над 90% от километрите ще го караш само на задно и пак ще ти харчи с 2-3 кила газ повече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано-2 или Рав-4

                        Първоначално публикуван от alexandrovi Преглед на мнение
                        Благодаря просветна ми,при ръчните трябва да се заключат хъбовете на ръка правилно ли съм разбрал ? А как се разпознават примерно отивайки на оглед как да разбера?
                        За ръчните хъбове правилно си разбрал- заключват се ръчно, желателно преди да затънеш. А разпознаването - ръчните /Manual Locking Hubs/ имат нещо като "ръкохватка", чрез която се превключват в двете позиции - Lock и Free.

                        На автоматичните отвън обикновено има само капачка с надпис:
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано-2 или Рав-4

                          Здравейте. Преди години имах Терано 2.7ТДИ сега карам РАВ4 2000 бензин , газ. Смятай сам , за асфалт леко извън пътя и малко по нисък разход РАВ но , за по тежак терен и ремарке Терано , е вярно е , малко по-голям разход но и по мощен двигател. При дълга експлоатация с тежки ремаркета скоростната кутия на Тераното се скапва. Тераното е много по-близо до джиповете от РАВа и двете спокойно потдържат 120км. в час. Лично мнение. Бъдете здрави и Успех.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано-2 или Рав-4

                            Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                            При дълга експлоатация с тежки ремаркета скоростната кутия на Тераното се скапва...
                            Скапва се на старото (до 1996) и на бензиновите (всичките), и то по-скоро от пробег, отколкото от друго. Вярно че ремаркето няма как да не даде свойта дан в това, но е редно да се знае.

                            На дизелите след 1996-та няма такова нещо, освен ако зорлем не я поломиш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано-2 или Рав-4

                              Със сигурност си прав. Моето беше 1998г. но аз го ползвах и за пътна помощ постоянно вадене на коли със стоманени въжета на удър т.н. Тогава имах камионче с ръчна лебетка и с Тераното ми беше много по лесно да ги вадя. Дано да не съм стреснал колегата. За следващата зима мисля да се обзаведа с Терано 2003-2005 задължително късо и дизел. Бъдете здрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X