Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

    Здравеите колеги,в няколко дни витарата ми даде доста проблеми с тока,първо загуби + до бензиновата помпа-този проблем го оправих,но сега е доста по сложно,няма искра на свещите ако някои може да помогне ще съм много благодарен.Има ли варянт да се провери дали е компютара,делкото,бубина или комутатор,каде и кога трябва да има + . Витарата е 94 година,къса база с мотор G16B.
    0889-14-22-44- ДАНИЕЛ

  • #2
    От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

    много често проблема е в лисата на "МАСА" .корозията по купето в местата където има замасяване на компа или други управляващи елементи е предпоставка за досадни и елементарни откази .
    899180483

    Коментар


    • #3
      От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

      проблема беше изгорял компютар,симптомите на моно инжекцията и на пълната инжекция са,прекъсване на + към бензиновата помпа и съответно неподаването на бензин и прекъснат импулс към бобината и съответно загубването на искра на свещите . на мен ми помогна маистор които направи мост на компютара,не даде гаранция и колата заработи.
      0889-14-22-44- ДАНИЕЛ

      Коментар


      • #4
        От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

        Така се прави. Имам предвид за автора на темата-пита се, и като се реши проблема се казва, че е решен, и доколкото може се дава описание какво е било.

        Браво колега!
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

          Казваш ,че загубила + към помпата и си го оправил.Откъде беше проблема?Витарата е моно.
          При мен не отива плюс към куплонга,който е под таблото.Компютъра ли подава + на помпата?
          Иначе на газ си работи колата,т.е.отива ток към бобината.
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #6
            От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

            Оправи го като пусна директен плюс от акумулатора до помпата иначе не сме търсили къде е проблема
            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

            Коментар


            • #7
              От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

              да компютара подава + на помпата , но аз късно разбрах какъв е проблема и как се оправя и вече бях пуснал + през контакт чрез обикновенно реле . не е от акумолатора ники . плюса трябва да е през контакт и да се падава към помпата само когато е на контакт и стартер.
              0889-14-22-44- ДАНИЕЛ

              Коментар


              • #8
                От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                Казваш ,че загубила + към помпата и си го оправил.Откъде беше проблема?Витарата е моно.
                При мен не отива плюс към куплонга,който е под таблото.Компютъра ли подава + на помпата?
                Иначе на газ си работи колата,т.е.отива ток към бобината.
                не смея да твърдя че твоя проблем е от компютара,защото ми казаха че управлението на помпата и запалителните свещи е на едно. но твоя проблем е миниатюрен и лесно поправим,разбира се ако не искаш да е както трябва да е от завода
                0889-14-22-44- ДАНИЕЛ

                Коментар


                • #9
                  От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

                  Първоначално публикуван от bumbako Преглед на мнение
                  плюса трябва да е през контакт и да се падава към помпата само когато е на контакт и стартер.
                  Я пак?
                  Ако се подава захранване на помпата само докато е на стартер-хубаво-ще запали, ама после като се изключи стартера кой ще подава бензин към двигателя?
                  При повечето коли с моноинжекция помпара спира да върти след 2-3 секунди от подаването на захранване, а двигателя не е запалил. Това за безопасност и за да не изгори помпата, ако няма бензин в резервоара. Но ако двигателя си запали(компютъра си има начин да го разбере)-помпара продължава да работи за да осигури необходимото налягане на бензина в горивната система.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Я пак?
                    Ако се подава захранване на помпата само докато е на стартер-хубаво-ще запали, ама после като се изключи стартера кой ще подава бензин към двигателя?
                    При повечето коли с моноинжекция помпара спира да върти след 2-3 секунди от подаването на захранване, а двигателя не е запалил. Това за безопасност и за да не изгори помпата, ако няма бензин в резервоара. Но ако двигателя си запали(компютъра си има начин да го разбере)-помпара продължава да работи за да осигури необходимото налягане на бензина в горивната система.
                    съгласен съм.но аз съм с + през реле и когато съм на контакт помпата не спира но има клапан които в определеното налягане отваря и започва да връща бензина отново в резервоара все едно двигателя работи а тои е пред запалване.
                    колега написъл съм трябва да има + когато е на контакт и когато е на стартер,и аз имах предвид и в двата случая.
                    0889-14-22-44- ДАНИЕЛ

                    Коментар


                    • #11
                      От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

                      Значи ,ако съм разбрал правилно ,при условие ,че компа не подава напрежение на помпата ти подаваш + от контактния ключ през реле/колко консумира тя ?/и тя си работи постоянно ,докато си на контакт.
                      Малко не е по темата,но колата сигурно дълго време не е работила на бензин,какво може да даде проблем по моноинжекциона и горивната система.Промих резервоара,помпата беше блокирала ,но тръгна,заработи и нивомера,оттам нататък не съм наясно!?
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #12
                        От: помагаите за електониката на витара 1.6-16 винтила или G16B

                        Би трябвало и оригинално да има реле за помпата (поне според мен) Когато качвах is-ковия мотор на самурая инсталацията на мотора си имаше 3-релета 1-за помпата 2-за л.сондата и 3-ммммнепомна (и да с оригиналната си помпа след контакт за 2-3сек. спираше но след като и разказах играта взех нова италианска тя не спираше а въртеше през излишния.
                        Тъй че не мисля че се командва директно през компа между него и помпата би трябвало да има реле

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X