Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    Чакай малко. Кой те кандардисва да купуваш нещо в тази тема? Ако това е въпросът няма нужда да опираш до Мирчо. Китайците са заляли пазара отдавна с всякакви приложения на базата на HHO. Явно няма да тръгне тази тема в желаната посока, защото дежурните оаквачи не пропускат да я насочат в желаната от тях посока.
    Не е въпроса че някой ме кандардисва. Просто ще повярвам че от това има реална полза, когато го опитам лично. Нязависимо кой го продава. Свикнал съм да съм наясно за ползвата или не на нещата, които купувам. Като си купувам кола например, има тест драйв преди това. Та и аз така - изкам тест драйв.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Ами отвори си тема за тест-драйв тогава. Тук не става въпрос за това. Ако нямаш смислена идея по основната тема е желателно да я подминеш великодушно с мълчание.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #18
        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Смислената ми идея е че ако от един процес извлечеш повече енергия, отколкото си вложил, нещото е капан за балъци. Другото е petpetuum mobile, а не съм чул някой да се е хвалил че е измизлил такова. За енергия от "етера", "вакуума", "торсионните полета" и прочие съм се наслушал. Всичко е пълен ташак.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          При изгарянето на водорода и кислорода се отделя енергия-същата тази енергия, която е вложена за електролизата на водата. При горенето на сместа се получава водна пара, която се нагрява и увеличава обема си. В следващия момент изстива, започва да кондензира и се свива и затова в този обем се получава понижено налягане и смуче водата, /на клипчета/ която допълнително охлажда системата и отново намалява обема.
          Сега става ли ясно?
          В цитата съм подчертал глупостите на търкалета. Обемът на водната пара е 24 пъти по-малък от общия обем на двата газа преди реакцията и това всъщност се нарича имплозия!
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Смислената ми идея е че ако от един процес извлечеш повече енергия, отколкото си вложил, нещото е капан за балъци. Другото е petpetuum mobile, а не съм чул някой да се е хвалил че е измизлил такова. За енергия от "етера", "вакуума", "торсионните полета" и прочие съм се наслушал. Всичко е пълен ташак.
            Нали подканих всички като теб да отидат и да открият грешката при измерването на използваната и получената енергия и чак тогава да ръсят мозък. Що не пробваш? Или е по-лесно така - "пълен ташак"?

            едит/

            ето ти един пример макар че съм почти сигурен, че ще го разбереш буквално:

            Енергията за изкопаване на 1 кг въглища е многократно по-малко от получената при изгарянето им.

            Все пак се опитай да вникнеш в подтекста.
            Последно редактирано от elbgt; 20-02-12, 15:00.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Ама, не искам да откривам грешки при нечие измерване. Искам аз да измеря поставена на моята кола система за 2 седмици. То и за 2 дена става. 2 пъти до морето и обратно, и всичко ще е ясно. Всички обаче искат предварително кинтите, а аз не съм навит така. Приемаме че съм индианец и разбирам само от цифрите на бензиностанцията като сипвам нафта.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Ама като не искаш това какво правиш в тази тема ? За кой ли път ще повторя, че идеята на темата не е да те кандардисва за каквото и да било. Идеята е да провокира способните да разсъждават по поставения въпрос. Ако не ти се разсъждава или не ти се удава, то моля те прекрати със спама.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Ако не ти се разсъждава или не ти се удава...
                  Дай да не изпадаме в спор на кой какво му се отддава, а?

                  А то какво има за разсъждение? За да получиш от вода "браунов газ" изхарчваш някакво количество енергия, под формата на електричество в случая. После при обратната реакция се отделяла повече енергия? Почти повЕрвах!

                  Да, тоя газ може да има всякакво "благотворно" влияние върху работата на ДВГ или на домашния парен котел, но с него нито ще икономисаш гориво, нищо ще стоплиш 300 квадрата къща срещу 5лв месечна сметка. И го твърдя най-отговорно и съвсем трезво разсъждавайки. Няма научно доказани теории, дето да допускат обратното. То и теорията за тия неща из интернет (приеми че съм се ровил предостатъчно) практически липсва. Докато липсва, вярвам на личните си измервания. Щом нямам възможност да направя такива (не от нежелание - просто никой до сега не се е навил да предостави такава система за измервания - ще отделя и време и ще му осигуря минумум 10 клиента, ако иска и договор ще подпишем), приемам всяко споменаване на бълбукатор във форума за спам. И да, може да разчистим спама, ако кажеш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Съгласен. Трий темата.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Не съм модератор на тоя раздел. Има си нарочен такъв. Ако той прецени - да трие.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...И да, може да разчистим спама, ако кажеш.
                        Подведох се от горното. Аз така или иначе няма да участвам повече в тази тема та кой каквото иска да прави.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Добре де, може поне суха статистика за споменеш - отопляват се толкова квадрата при такава средна или постоянна температура и при такава сметка за ток + толкова за консумативи...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            Чакай малко. Кой те кандардисва да купуваш нещо в тази тема? Ако това е въпросът няма нужда да опираш до Мирчо.
                            Китайците са заляли пазара отдавна с всякакви приложения на базата на HHO. Явно няма да тръгне тази тема в желаната посока, защото дежурните оаквачи няма да пропуснат да я насочат в желаната от тях посока.
                            Специално точно от този сайт преди години продаваха машина АТВ, което струва 8000 $ в Щатите за 1 500 $. Как да им повярвам за каквото и да е?

                            И понеже не съм чувал за Мирчо Табаков ще Ви запитам: Той как се топли? Разлага водата ползвайки електричество от мрежата, изгаря получените водород и кислород, водните пари пак ги втечнява и отново зацикля? Ако е така теоретично няма никакъв разход на вода.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Съгласен. Трий темата.
                              Аз чистя в това ъгълче на двора.
                              Но, ми се изтърка метлата.

                              И аз искам да видя нещо смисленно ... в цифри.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                ..............
                                Вероятно много от вас са чували за Мирчо Табаков. Той не твърди че нещо е измислил. Твърди че е направил всичко както си му е реда за да проведе прецизно измерване. При него в дома му е изградена прецизна постановка за измерване на въпросното съотношение на енергиите. Аз познавам този човек от над 20 год. Бях там, гледах и не открих грешката. Всичко се измерва по коректен метод. И въпреки всичко количеството топлина получено от химичната реакция е по-голямо от тази която би била получена чрез директно ел. нагряване. Ако някой ще коментира нещо ще го помоля първо да се разходи и да открие грешката на Мирчовата постановка. Аз не успях и докато не се намери умник да я открие нямам причина да не вярвам на очите и разума си. За тези които не знаят ще спомена че Мирчо вече втори сезон отоплява цяла къща чрез бълбукатори. Постановката му е съвсем тривиална. Измерва се електическата енергия на входа и топлинната на изхода. Резултатът и за двете е в Джаули. Просто цифри...
                                Здравей elbgt,
                                Споменаваш че познаваш Мирчо Табаков и че лично си разглеждал инсталацията му . Можеш ли да ни разкажеш по-подробно (ако може със снимки) за инсталацията му. Също така можеш ли пак да отидеш при него и да направиш един репортаж по темата ? Ако Мирчо Табаков се съгласи , ще може ли да присъства и някой друг (от Форума , например ) ? Аз лично съм много любопитен по темата. Имам доста години стаж в бившия институт ЦНИКА като специалист по измервателна апаратура.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X