Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Сетих се! Пра'им експлозия в цилиндъра и същевременно имплозия в картера. По-голяма разлика в наляганията, а от там - повече мощност.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #62
      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      НИкого не си отегчил. Въпроса е там че КПД-то на технически изправен двигател (говорим за що-годе съвременен такъв, примерно правен в последните 30-40 години) много малко зависи от това какво и как ще му сипеш. Част от КПД-то изфирясва през ауспуха, друга през охлаждането. Накратко - губи се енергия, която в крайна сметка приключва като отдадена в атмосферата топлина. Колко топлина се губи в един двигател зависи (от нещата, които можем да променим до някаква степен) от чисто конструктивни и технологични фактори. Например причината дизелите с директно впръскване на горивото да са по-икономични от дизелите с предкамерно такова е че при тия с предкамерно една част от топлината при горенето се губи през главата, без да свърши работа, докато при тия с директно впръскване остава в цилиндъра. При бензиновите автомобили не е твърде по-различно. Променлива геометрия на газораспределителния механизъм, различни форми на горивната камера, на буталото, различни запалвания, различни системи за подготовка на горивната смес, и всичко това само и само да се докопаме до по-коляма част от енергията на горивния процес, и да изгубим по-малко от нея на халост. В съвременен технически изправен двигател тия процеси са докарани до там, че трудно може да се отчете някакъв значим резултат без кардинална промяна по концепцията на двигателя. Дали с друга конструкция, дали с нови материали и технологии - все тая. Крайния ефект от последните примерно 20-ина години е някой и друг процентен пункт, евентуално, и то при определени условия.

      За системите с "HHO" се твърди че реализират съществена икономия - 20, 30 че и до 70%, което просто няма как да стане, каквото и да "наливаме" в цилиндрите, и по какъвто и начин да го правим. А то при днешната реалност, ако някой инженер е в състояние да постигне това, фирмата, за която работи, ще извоюва такива пазарни позиции че не би имала никакво поколебние да изсипе значителен финансов ресурс в разработката на такова чудо. Просто ограниченията в КПД-то на съвременен твхнически изправен двигател не идват от горивния процес. Той вече е докаран до ниво, при което практически няма какво съществено да се получи. Съответно каквото и да правим с него, ефекта, ако въобще има такъв, ще е маргинален и незначителен, каквато ще е и икономията от "чудото". А като се има в предвид че и чудото си има КПД, нищо чудно да се окаже че вместо икономия, реализираме загуба, при това въобще не слагам в уравнението цената на самото устройство.

      Това е поредния капан за балъци. Преди 10-ина години беше плъзнало навсякъде от разни чудеса на военното производство, наречени "power-up", "универсален модификатор" и прочие полюции, за които също се твърдеше че вършат чудеса. Е, видя се какво вършат. Някои хора винаги имат готово предложение за всеки актуален към момента масов страх или дискомфорт. И когато "нещото" "работи" по някакъв секретен военен или друг начин, неизвестен на никой друг освен на създателите му, психозата придобива умопомрачителни размери. Разните плякалки за икономия, включващи се в гнездото на запалката, са абсолютно същата история.

      Аз пак декларирам на всеослушание - който твърди че такъв "високотехнологичен", "магичен" и "рашаващ всички проблеми със сметките за гориво или ток" продукт наистина работи, нека да предостави обазец за тестване във форума. Има достатъчно можещи и знаещи членове на форума ни, които да са в състояние да направят нужните тестове и измервания, и няма да пожалят време и ресурс. Ако "нещото" наистина работи, въпросния изобретател дори само от форума ще получи такава главозамайваща клиентела, че ще си реши всякакви финансови проблеми за години напред, а аз от краен противник тутакси ще се превърна в горещ привърженик и дистрибутор, без да искам и една стотинка комисионна за това. Докато обаче това не се случи, ще осмивам по възможно най-ожесточения начин всеки опит да се промиват мозъци и да се крадат пари през форума, поне докато някой не ме банне до живот от тук.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Четох ,четох тая тема ........ даже и мислих !
        Освен някой да си монтира буркан за вода и психически да си мисли за икономия друго няма да стане .
        С огромен интерес чакам следващата тема от типа "пръдни в бутилка и сложи за икономия в колата" .
        Лудак

        Коментар


        • #64
          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          6 литра вода/ден казва че е отоплението му. Сметката колко енергия дава толкоз разложена вода не е сложна. Остава и елекромера да е точен

          Иначе ще ми е интересно да видя измерванията му, ако не друго, ще пием по едно вино.

          ок?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #65
            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ......
            Така де, аз твърдя същото или много близко до него, но не отричам наличието на теоретична възможност за някаква икономия, особено ако мога да намеря обяснение откъде би дошла...
            Кардиналната промяна при ННО е атомният водород - това е което отсъства при другите двигатели. Ако според теб водородът не променя нищо в протичането на горивния процес, то много други не мислят така, включително и аз. Остава обаче най-големият от всички проблеми - да се накара тази машинария да заработи, в което аз, също като теб, съм силен песимист и търпеливо си чакам практическите доказателства.
            За съществена икономия на гориво обаче усилията на фирмите с пазарен дял са насочени към хибриди и горивни клетки, отчасти към HCCI горивен процес, а не към браунов газ... поне доколкото аз имам информация.
            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

            Коментар


            • #66
              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Атомен водород? И как атомен водород от електролиза? Я да ходим да видим какво е изобретил Ленгмюир за атомен водород и после да видим може ли да стане същото във вода.

              Коментар


              • #67
                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Да не замесваме Ленгмюир засега, приеми че грешката е моя - ако го напиша молекулен добре ли е? Ако не е добре и молекулен, моля те напиши го както е правилно, аз не съм силен по химия..., така или иначе това е водородът, постъпил в цилиндъра като част от брауновия газ.
                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                Коментар


                • #68
                  От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Мисля че открих по-проста схема. Ей тия пичове тук <изтрито!> продават бълбукатор, който според твърденията им е изпитан. Още утре ще им звънна и ще метна един на Вранглера. Цената е съвсем приемлива за експеримента...
                  Ами да направим проби: От пичовете "бълбукатора"-ако са пичове, от форума работещо МПС, гориво, вода и измервания.

                  Само ми е интересно какво обяснение ще дадат и до колко то противоречи на Закон за запазване на енергията.

                  Аз си мисля, че изгарянето на тази газова смес може /както е обяснил колегата Postman/ да подобри изгарянето на основното гориво и да даде някаква икономия. Но пък си остават разходите на същото това основно гориво за добив на ел. енергия чрез генератора на автомобила, за да се разлага водата. Чел съм и за някакви други генератори с големи постоянни магнити, които черпели магнитна енергия от вселената и бля, бля... А като знаем и вълшебното действие на магнита в наколенки, гривни и др....

                  Също вярвам, че при добавяне на метан или пропан-бутан на дизелов двг. се получава по-добро изгаряне и има по-малко сажди и по-малко изразходвано гориво. Т.Е. има увеличение на КПД.

                  Някои автомобилни двигатели умишлено са направени да работят "неикономично" единствено и само с цел да постигнат по-голяма мощност и въртящ момент от единица обем, които по правило се поставят на спортните и "баровски" автомобили. При тях си мисля, че е възможно да се реализира някаква малка икономия.
                  Разговарял съм с двама собственици на автомобили единия с бензиново БМВ, а другия с дизелово Пежо, които обясняват, че след доста настройки двигателят става малко спънат като се включи бълбукатора, но изминава с по-малко литри 100 км.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                    Да не замесваме Ленгмюир засега, приеми че грешката е моя - ако го напиша молекулен добре ли е? Ако не е добре и молекулен, моля те напиши го както е правилно, аз не съм силен по химия..., така или иначе това е водородът, постъпил в цилиндъра като част от брауновия газ.
                    Ами молекулен ще да е, ама това е нормалното му състояние. Има и още едно - водородът може и да е метал, ама такъв има в ядрото на Юпитер и Сатурн. Тука само теоретично го познаваме.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Я каква книжка изрових в домашната библиотека. През 1985-а, поради липсата на форуми, хората са правили сериозни изследвания. Какъв е пък е този авторски колектив, който без срам се подписва с титлите си под такава несериозна тема.


                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Правили са.Не само тези хора. И резултатът е ясен. Практическа файда няма.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Я каква книжка изрових в домашната библиотека. През 1985-а, поради липсата на форуми, хората са правили сериозни изследвания. Какъв е пък е този авторски колектив, който без срам се подписва с титлите си под такава несериозна тема.
                          В съдържанието се споменава и водород като гориво, а не кослородо-водородна смес.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Я каква книжка изрових в домашната библиотека. През 1985-а, поради липсата на форуми, хората са правили сериозни изследвания. Какъв е пък е този авторски колектив, който без срам се подписва с титлите си под такава несериозна тема.
                            В книжката се засягат теми, които нямат много общо с тази тук.

                            Водородът като енергоносител се обсъжда като възможно гориво на ДВГ още от първите опити за овладяване на ядрената енергия. Под "добавка" в тази книга се разглежда вариант, подобен на днешните газодизели и АГУ - носиш си бутилка с водород и си го гориш по пътя. Като свърши - зареждаш отнякъде. Водородът в книгата е разгледан като основен или единствен източник на енергия, а не като "катализатор на горенето". Темата е, била е и в обозримо бъдеще ще си остане дисертабилна и ще генерира публикации, но технологията за изграждане на водородна енергийна инфраструктура липсва и не се очертава скоро да възникне.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              По Дискавъри даваха един проект в Норвегия.Верига от 25 водородни станции.Мисля че се казваше Хидроджен или нещо подобно.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                                По Дискавъри даваха един проект в Норвегия.Верига от 25 водородни станции.Мисля че се казваше Хидроджен или нещо подобно.
                                Ъхъ. А в Китай - още примерно 2 или 5. И по 1-2 в САЩ, Германия и Франция. Толкова за водородната енергетика. Просто водородът е МНОГО ГАДНА СТОКА. Няма материал, който да е плътен за него, процежда се и през желязо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X