Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Въъъъ, аз докато пиша, нагазихме и в изотопите.

    И тук имаме сведения:
    Водородът, получен с електролиза съдържа около 4 пъти по-малко от тежкия изотоп, който пък се концентрира във оставащата вода.
    Абсолютно съгласен, сиреч преобладаващо се разлагат молекули съдържащи лекия изотоп на водорода - протий. Това единомислие и то точно този въпрос бележи първата крачка към една градивна дискусия. Само не съм съгласен за трития. Той неизменно присъства в природата в динамично равновесие, т.е създава се и се разпада. Разбира се че количеството му е много малко, но присъства и това е причината да го включа в "оня списък". Съгласен съм обаче че влиянието му в нашата игра може да се пренебрегне спокойно.
    Последно редактирано от elbgt; 20-02-12, 20:44.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #47
      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Абсолютно съгласен и това единомислие по точно този въпрос бележи първата крачка към една градивна дискусия.
      Да де? Ама хайде сега стигни до получаване на енергията.

      А, да - числото 6000 горе също не е взето от въздуха, а от четене на статия за тежката вода като дявол - евангелие. Отношението на тежкия към лекия водород в природната вода е около 1:6000. А температурата, при която протича електролизата, трудно ще е над 100 градуса. Водата си има някои странности по въпроса.

      Коментар


      • #48
        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Аз понеже съм си прозд да попитам:

        Щом с браунизиране и дебраунизиране може да се получава енергия(разните там изотопи и 9 вида води не ме вълнуват)-как досега никой от големите сили по света не са се захванали сериозно, и не са построили поне една централа работеща на този принцип?

        Не искам отговор, всеки който малко се замисли ще си го намери сам...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          + това деутерия обичат да си го извличат чрез изпаряване заради по -високата му температура на кипене. При електролиза се получава също но се задържа в електролита.
          П.П Преди малко го прочетох - не съм толкова умен
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #50
            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз понеже съм си прозд да попитам:

            Щом с браунизиране и дебраунизиране може да се получава енергия(разните там изотопи и 9 вида води не ме вълнуват)-как досега никой от големите сили по света не са се захванали сериозно, и не са построили поне една централа работеща на този принцип?

            Не искам отговор, всеки който малко се замисли ще си го намери сам...
            Коле, има доста начини, по които реално може да се получава енергия и те имат малко или никакво приложение на практика. Това може да е по много причини, но всичко се свежда до една - не е практично.

            Коментар


            • #51
              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Да де? Ама хайде сега стигни до получаване на енергията.
              Теоритично не мога. Ако можех нямаше да пиша в този форум, но все пак след като чисто експериментално съм го видял с очите си не бих го отрекъл само защото не мога да го обясня. И да уточня. Не съм наблюдавал измервания върху автомобилен бълбукатор, а върху обикновена горелка с измерване на ел. енергия на входа на хирдолизатор и измерване на повишаването на температурата на 1 литър вода при изгарянето на получения газ. После сметката е толкова проста, че не знам как може да се сгреши.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #52
                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Бе нали ти казвам-прозд съм. Поради тази причина не можах да се изкажа та да ме разберете.
                Втори опит:

                Ако има келепир в тази работа-американци, германци, японци и всякакви други сволочи да са се възползвали досега.
                На теория може и да остават разни енергийки, но на практика-няма нищо налице.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  но на практика-няма нищо налице.
                  Тц, тц, тц !
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    сметката е толкова проста, че не знам как може да се сгреши.
                    Има едно такова нещо като "теория на експеримента", колкото и смешно да звучи. Смайващо е на колко места може да се сгреши.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ако има келепир в тази работа-американци, германци, японци и всякакви други сволочи да са се възползвали досега.
                      Изключително вредно възприемане. Американците, германците, японците и разни други хора не са по-глупави от нас, ама не са и по-умни. Просто живеят на друго място.

                      В Бразилия карат бензиновите коли на спирт, тука - на газ. В САЩ е пълно с бензинови коли, но изключително малко хора правят и едното, и другото. А бълбукатори се слагат по цял свят и никъде не са особено широко разпространени.

                      Също по цял свят се пият хомеопатични лекарства. Също и се пушат цигари. Това не показва, че от тези неща пък има някаква полза. Или че би имало за мен или за теб.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        След като получих това съобщение:

                        Тема: Какво се случва в ДВГ...

                        По-внимателно се изразявайте по адрес на форумнните членове

                        се оттеглям за втори път и окончателно.
                        Последно редактирано от elbgt; 20-02-12, 21:19.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Обиден но спасен! Дай 500лв. на децата си сега да си купят нещо!
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            Заблудите:

                            Заблуда 1. След като е получен чрез електролитна дисоциация на водата Брауновия газ не може да съдържа друго освен физическа смес от молекули на водорода и кислорода.

                            Невярно защото: Никой до сега не е успял да опише еднозначно състава на брауновия газ. Какъв точно e съставът му при различни условия не се знае. Знае се само че може да съдържа водород и оксиводород и кислород и по тази причина е прието да се изписва HHO. Абсолютна неяснота има по отношение на изотопния състав на отделните атоми. Не е ясно какви изотопи ще се появят след дисоциацията. Кои точно от трите стабилни водородни изотопа и кои точно от трите стабилни кислородни изотопи и в какво съотношение ще са в продукта на електролитната дисоциация. Знае се само, че при различни условия се получават абсолютно различни смеси.
                            Никой до сега не е доказал че с няколко волта електричество можеш да накараш ядрото на един атом да се промени, та да се получи друг изотоп на съответния елемент.

                            За информация:
                            Изотоп (на гръцки: ισος равен, еднакъв и на гръцки: τόπος, място) е разновидност на даден химичен елемент с еднакъв брой протони, но различен брой неутрони и съответно различни масови числа.
                            Та, ако успееш да накараш с просто електричество от няколко волта да накараш от ядрото на даден елемент да изкочи или да за него да се залепи нещо, това доста ще ни улесни (или по-скоро очерни) живота.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Теоритично не мога. Ако можех нямаше да пиша в този форум, но все пак след като чисто експериментално съм го видял с очите си не бих го отрекъл само защото не мога да го обясня. И да уточня. Не съм наблюдавал измервания върху автомобилен бълбукатор, а върху обикновена горелка с измерване на ел. енергия на входа на хирдолизатор и измерване на повишаването на температурата на 1 литър вода при изгарянето на получения газ. После сметката е толкова проста, че не знам как може да се сгреши.
                              Някъде дали няма този резултат?
                              Тази клетка с променлив ток ли работи или с постояннотокови импулси?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Поправете ме ако бъркма, но в тази тема би следвало да става дума за това как ННО подобрява, влошава или не променя процесите в цилиндрите на ДВГ... Очевидно е, че темата е щекотлива, щом почти веднага се заговори за перпетуум мобиле и конспирацията на петролните магнати, но аз ще си позволя отново да драсна няколко реда... Едва ли ще напиша нещо ново, но пък може и да се случи да съм го формулирал различно...
                                Както повечето от вас, така и аз няма да говоря с конкретика, защото конкретни въпроси и отговори по ННО тема не може да се получи в интернет форум... поне така си мисля, ще се обичам обаче да не излизам от темата, т.е. ДВГ и ННО.
                                Една кратка скоба ще отворя - непрекъснато през годините са излизали на сцената различни хора, повечето от тях много ерудирани, с предложения как ДВГ да заработи по-добре или по-евтино, в съвсем различен план от този, който стотици производители развиват на "чертожната дъска", това се е случвало включително и в България, където също сме имали стотици заявки за ибобретения и рационализации към сегашното патентно ведомство, правоприемник на някогашната институция. Разбира се тези заявки са разглеждани от някакви комисии от учени да ги наречем, и са давани становища...
                                Животът ме е срещал с хора от тези комисии и разбира се е имало ситуации, при които конкретни готови устройства са били предоставяни за изпитания на реални ДВГ в лабораторни условия, т.е. динамометрични стендове за ДВГ с прилежащата апаратура... За пример без конкретни имена ще дам т.нар. плазмено запалване (доста е известно в нашето интернет пространство), което иначе само по себе си вероятно е много добро, но по една или друга причина проведените изпитания не са успели да докажат по безспорен начин неговото благотворно въздействие върху конкретния ДВГ, който е изпитан.
                                Като казвам безспорен начин, имам предвид резултати, които не са в зоната на грешката от всички измервания събирани по време на изпитването... хората, занимаващи се с измерване, ще ме разберат много добре.
                                Защо отворих тази скоба... не за да говоря необосновано против това или онова изобретение, а по-скоро за да опитам да обобщя нещата от гледна точка на ДВГ - от икономическа гледна точка за човеците е важно ДВГ да работи икономично във всеки конкретен работен режим. Това включва в себе си под една или друга форма и нуждата да развива необходимата за конкретната техническа задача ефективна мощност, както разбира се и да работи вечно, а също и безвредно, но понеже ДВГ е създаден от човек, а не от Създателя, сме склонни на някои компромиси...

                                Отиваме в цилиндрите на ДВГ, там където се "ражда мощността и икономичността" - за класическите горива, използвани в ДВГ, сякаш нещата стоят много по-просто, отколкото са поставени в този спор на предните страници, а именно - максималната мощност се получава тогава, когато средноефективното налягане в цилиндрите е най-високо, пък за постигането на високо налягане ни трябва точната по състав горивовъздушна смес, възпламенена и изгоряла в точния момент...
                                Тук се връщам към пост #4, където съм опитал да изкажа своето мнение как ННО добавката, и по-специално нейния основен горивен компонент, водородът, влияят на горивния процес, който именно горивен процес е в основата на мощностните и икономични показатели на ДВГ.

                                Да се върнем пак в цилиндъра и да помислим каква би била разликата между експлозията и имплозията (откъдето подозирам е инициирана тази тема)...
                                Положителната работа в индикаторната диаграма на ДВГ би изисквала да има разлика в налягането от двете страни на буталото (т.е. налягането в цилиндъра да е по-високо от това в картера), респективно инак ДВГ не би могъл да работи... респективно би следвало да се стремим да увеличим тази разлика в наляганията, за да получим повече мощност, а увеличаването на налягането в цилиндъра се постига по няколко начина, но всичките те са диаметрално противоположни на понятието имплозия, което предполага да намалява налягането в цилиндъра.
                                Добре, да предположим нас ни интересува не мощността, а икономичността, т.е. как имплозията би могла, и защо тя подобрява икономичните показатели на ДВГ... само че аз лично не виждам как можем да изолираме разглеждането на нисък разход на гориво и висок КПД от мощността, където по правило мощността (цялата или част от нея) е причината всеки ДВГ да буде пуснат в ход за извършването на някаква техническа работа (задвижване на автомобил, локомотив, компресор, генератор и т.н.)
                                С една дума - аз не виждам причина да приема, че показателите на икономичността на ДВГ могат да бъдат подобрени от факта, че Брауновия газ би могъл да изгаря както експлозивно, така и имплозивно. Изобщо не коментирам физиката на този факт, нито самия факт, а го прилагам взет наготово в ДВГ, т.е. разсъждавам така - може ли ННО да окаже положително влияние когато гори експлозивно - да, може, по механизъма на пост #4..., а може ли да накара ДВГ да работи по-икономично ако гори имплозивно - съжалявам... ще замълча, но не защото искам да кажа НЕ, а защото моите знания по ДВГ са недостатъчни за да намеря алгоритъм, по който това да се случи.
                                Перпетуум мобиле ли е ННО - не, механизмът на теоретично възможната икономия съм я нахвърлял в #4, но накратко - водородът отключва иначе невъзможното изгаряне на бедни бензино-въздушните смеси с достатъчна скорост на пламъчния фронт, каквато е необходима за да имаме положителна работа в индикаторната диаграма (накратко за да работи ДВГ и да отдава мощност на някакъв консуматор).
                                Защо някои клетки работят, пък други не - амо то ако беше лесно да се внедри теорията в практиката, прогресът щеше да върви много по-бързо, това всеки професионално занимаващ се с някаква форма на приложно-научни проекти го знае...

                                Съжалявам ако съм ви отегчил... не бих имал нищо против занапред да ме игнорирате ...
                                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X