Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Вие явно се отплеснахте, но мисля, че отговора на темата "Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO" е че двигателя продължава да си работи по същия начин при условие, че не са му променени съотношението на горивото и окислителя.

    Липсва обаче отговор на поне 2 други въпроса:

    Какъв процент от горивото за което е създаден двг. /бензин, дизел и др./ се заменя от водородно/кислородна смес при използване на система за електролиза?
    и
    Колко енергия се потребява за тази електролиза?

    П.П. И моля оставете коня да си смуче коктейла до басейна на последния етаж.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Мен пък ми викат Томи Торквемада
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Какъв процент от горивото за което е създаден двг. /бензин, дизел и др./ се заменя от водородно/кислородна смес при използване на система за електролиза?
        и
        Колко енергия се потребява за тази електролиза?
        Как да се сметне? В дял от топлината при изгаряне е между 0,1% до над 1%, зависи колко е надъхан собственикът и какъв бойлер си е монтирал.
        Колко енергия - за някакви 20 ампера съм чел, а един си изгори половината кола, защото искаше да харчи 50 - 100 А за повече икономия на гориво. Значи от четвърт до един киловат електрическа мощност.

        Коментар


        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Липсва обаче отговор на поне 2 други въпроса:
          Нищо не липсва.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Какъв процент от горивото за което е създаден двг. /бензин, дизел и др./ се заменя от водородно/кислородна смес при използване на система за електролиза?
          Мижав - има достатъчно сметки и измервания HHO дава конкретна клетка. А то е нужно и само да видиш колко ток потребява, и кой-знае какви сметки не са нужни. Изходната енергия винаги е по-малко от входната, защото по пътя има загуби. В случая - веднъж за да произведеш тока и втори път за да произведеш HHO-то. На това общия КПД e не повече 20-40% КПД.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Колко енергия се потребява за тази електролиза?
          Повече, от колкото изходния продукт (HHO) дава при обратното му превръщане във вода. То даже и велики сметки не са нужни - мериш тока и напрежението, и всичко е ясно.

          "Врътката", която бълбукаторостроителите се опитват да пробутат е че това мижаво количество рязко повишавало ефективността на горивния процес, и от там идвали икономиите. Ама нещо конкретните доказателства за това никакви ги няма. Нито на теория, нито на практика.
          Последно редактирано от sparkybg; 03-08-12, 11:31.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Чакай сега, нали ННОто като гори само става имплозия. До тук добре - при това горене не печелиш нищо.

            Ама като гори с повече кислород гори различни, нали уж пламак прави, прогаряло дъно на тенджера. Та не знам какъв е и дали има разлика в изходния продукт при двата типа горене, но при условие, че самото горене протича различно предполагам и в изходният продукт има разлика.

            Коментар


            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Изходния продукт от горенето на HHO е вода. Отделя се енергията, която си вкарал в него при електролизата.

              В изходните продукти от горенето на бензин и нафта също има и вода.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...
                "Врътката", която бълбукаторостроителите се опитват да пробутат е че това мижаво количество рязко повишавало ефективността на горивния процес, и от там идвали икономиите. Ама нещо конкретните доказателства за това никакви ги няма. Нито на теория, нито на практика.
                Всъщност единствено това не противоречи на науката: Имаш двигател с низко КПД, добавяш му някаква магическа смес - в случая HHO - и в резултат на това му се повишава КПД-то. Възможно - да, вероятно - не. В противен случай щеше вече да е внедрено фабрично в поне един автомобил.

                П.П.бих си монтирал такава система, ако имаше клауза да ми върнат парите, като не съм доволен.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Уж познавам тока,ама като видя дебели кабели,нищо,че акумулатора ми за 50к.с. е като за 5000,а и приятели камионджии дето ги наслагаха...а и един от творците с целия си респект към гюлето му(наистина е сътворявал големи чудотии)...
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Всъщност единствено това не противоречи на науката...
                    На коя наука? Горенето не е лимитиращ фактор в КПД-то на съвременен двигател - в състояние сме да го контролираме доста прецизно. Да се твърди че "магическата" смес ще промени толкова радикално горенето че да има осезаема икономия (говорим за единици проценти) е просто смехотворно. Да се говори за 10-ки проценти вече граничи с перверзия, особено на фона на това че никой не може да напише черно на бяло и да докаже по грамотен начин какво става.

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение

                    П.П.бих си монтирал такава система, ако имаше клауза да ми върнат парите, като не съм доволен.
                    Така де, аз кво разправям още от началото - дават, пробвам, убеждавам се в резултата, и плащам двойно. Кандидати и до днес няма.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Нали обясняват следното:
                      Бензинът се пали ба-а-авно. Искрата от свещта запали горивната смес в другия край на цилиндъра и вече бил минал най-правилният момент за запалване. Така една част от горивото изгаряло в последствие, когато вече не било нужно. А като добавиш минимално количество водород (кислородът не е интересен) и сместа в цялата камера се възпламенявала мигновенно, едновременно и... в най-правилния момент.

                      Е те това поне теоретично не противоречи на нищо... според мен
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Няма смес, дето да се пали мигновено и едновременно в целия обем. Ето ти го противоречието.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Е първо трябва да се дефинира "мигновено", щото аз докато мигна и детониращият шнур си се е запалил целият, 10 -15м.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Нали обясняват следното:
                            Бензинът се пали ба-а-авно.
                            Това е нафтата

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Ако сипеш бензин А-66 на съвременен двигател, той определено ще гори много, много по-бързо от съвременните бензини. Абе направо казано, 10-15 пъти по-бързо. Не знам някой да е видял хаир от такова горене. Аз съм видял пробити бутала, а при всички случаи - повишен разход и понижена мощност. Мога и в подробности да обясня защо, но няма смисъл - всеки с по-стара жигулка в стажа си го е пробвал.

                              Водородът има октаново число доста над 130, и значи от него такива простотии не се очакват, даже напротив. Може да се брои за антидетонатор, но при количествата, в които се предлага, пак няма щастие. Октановите числа приблизително се подчиняват на закона за смесването на Оствалд и нормален бълбукатор я повиши октановото число с 1/10, я не. Определено ще има по-голям ефект, ако се впръска суровата, небълбукана вода. Това на двигател без EGR, защото EGR има точно тази роля - да вкара някакви водни пари в горивната смес и той каквото може по въпроса е направил.

                              Ако някой измисли начин горенето да става със скорост, много, много по-висока от скоростта на звука, проблемът с пробитите бутала няма да го има, но икономията от това (при равни други условия) едва ли ще е цял процент. И всъщност е измислено, казва се фотодетонация, но не върши работа за какви да е горива. А и с тия, с които работи, не стига далече.

                              Несъмнено, водородът се пали много по-лесно от бензина. Така може да прикрие някоя зле работеща свещ, ама пак трябва да е повече. Запалимостта на водородните смеси е известна, разходът на въздух на двигателя - също и те не се връзват с производителността на класически бълбукатор. А и комплект нови свещи май струва по-евтино.

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Начи разгледайте двигателите с по две свещи. За простота тия дето палят и двете едновременно.
                                При един и същ двигател (леко различна глава все пак заради свещите) имаме ~20% повече мощност при равен разход. Имаме и по-висока степен на сгъстяване.

                                Има ли вариант водорода да прави подобен ефект?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X