Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
    Спарки, това което съм писал не съм си го изсмукал от пръстите, а съм го прочел. Моля те ако има нещо гршно в написаното, даи ми линк или учебник по темата. Всичко друго ще е само загуба на време.(Не се заяждам, ако греша искам да знам къде) И също така те моля, да ми обясниш, защо 5mm нит запушващ отвор в 15L съд издържа на 0.05Bar. А нит 5mm запушващ отвор в 120L съд се деформира при 0.07Bar.
    Ако направиш и двата съда с еднаква дълбочина, а по-големия е само по-широк, налягането, което ще упражнява водата върху дъното ще е еднакво, но ще е упражнено върху по-голяма площ при по-големия съд. 1 метър воден стълб със сечение 1 квадратен сантиметър има обем 100см3 и тежи има-няма 100 грама. Точно такъв натиск упражнява и върху дъното на съд с напречно сечение 1кв/cm. Ако 15 литровия съд и 120 литровия са с еднаква височина (да приемем 1 метър), то налягането при дъното на съда ще е едно и също, а именно 100 грама на квадратен сантиметър. Общото усилие върху дъното на 15 литровия съд ще е 15 килограма (защото при височина 1 метър сечението му ще трябва да е 150кв.см), а върху 120 литровия съд ще е 120 килограма(защото сечението му би трябвало да е 1200 кв.см). От там и разликата в нитовете - тях ги интересува общото усилие, упражнено върху дъното (или страните, все тая), а то освен на налягането е пропорционално и на площта.

    Общо усилие = Налягане по площ, сещаш?

    Не знам от къде твърдиш че четеш, ама го четеш като дявола евангелието.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Мисля, че си пишем с някой, който не е наясно какво е налягане.
      Някъде има ли електролизни клетки за икономия на гориво? Не искам да е над 50%, даже 25 ме урежда. Плащам двойно, парите са пред мен на масата.

      Коментар


      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Ако направиш и двата съда с еднаква дълбочина, а по-големия е само по-широк, налягането, което ще упражнява водата върху дъното ще е еднакво, но ще е упражнено върху по-голяма площ при по-големия съд. 1 метър воден стълб със сечение 1 квадратен сантиметър има обем 100см3 и тежи има-няма 100 грама. Точно такъв натиск упражнява и върху дъното на съд с напречно сечение 1кв/cm. Ако 15 литровия съд и 120 литровия са с еднаква височина (да приемем 1 метър), то налягането при дъното на съда ще е едно и също, а именно 100 грама на квадратен сантиметър. Общото усилие върху дъното на 15 литровия съд ще е 15 килограма (защото при височина 1 метър сечението му ще трябва да е 150кв.см), а върху 120 литровия съд ще е 120 килограма(защото сечението му би трябвало да е 1200 кв.см). От там и разликата в нитовете - тях ги интересува общото усилие, упражнено върху дъното (или страните, все тая), а то освен на налягането е пропорционално и на площта.

        Общо усилие = Налягане по площ, сещаш?

        Не знам от къде твърдиш че четеш, ама го четеш като дявола евангелието.
        Спарки, прав си за налягането което оказва даден воден стълб или какъвто и да е флуид. Обаче грешиш защо нита в по-големия съд издържа на по-голямо налягане.
        Въпросния нит е съединение със стената на съда тип "вал-главина" Или по-просто казано колкото е по-голяма главината, толкова на по-високо налягане издържа. Преди 2 месеца имах да решавам курсова задача подобна на въпросната. Ставаше въпрос за два вала с еднакъв диаметър. Върху тях пресова зглобка с еднаква хлабина. По изчисления съединението с по-голямата главина дава по-голямо налягане между вала и главината, от там силите на триене между двата е по-голяма и предават по-голям въртящ момент.
        Ако приемем че нита е на дъното и двата съда са с еднаква височина, то 15л ще има по-малко сечение на стената с нита от колкото 120л.

        Коментар


        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Спарки, тука затънахме нещо. На неговото ниво ще ни бие с опит.

          Коментар


          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Нит, съд, вал, главина.... Чертежче?
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              Спарки, прав си за налягането което оказва даден воден стълб или какъвто и да е флуид. Обаче грешиш защо нита в по-големия съд издържа на по-голямо налягане.
              Въпросния нит е съединение със стената на съда тип "вал-главина" Или по-просто казано колкото е по-голяма главината, толкова на по-високо налягане издържа. Преди 2 месеца имах да решавам курсова задача подобна на въпросната. Ставаше въпрос за два вала с еднакъв диаметър. Върху тях пресова зглобка с еднаква хлабина. По изчисления съединението с по-голямата главина дава по-голямо налягане между вала и главината, от там силите на триене между двата е по-голяма и предават по-голям въртящ момент.
              Ако приемем че нита е на дъното и двата съда са с еднаква височина, то 15л ще има по-малко сечение на стената с нита от колкото 120л.
              Нит се смята в зависимост от задачата, която изпълнява. Аз не помня вече как се смяташе, но спора не е как се смята нит, а какъв натиск може да има вакуума, и отгговора е - никакъв. Натиска е от атмосферното налягане от другата страна и е точно 1кг/cм2. Ако буталото е с площ 30кв.см, то натиска ще е 30кг. И 10 сантиметра да е дълъг цилиндъра, и метър да е, натиска ще е все толкова. Нас не ни интересува колко е общото усилие върху всички стени, защото не ни върши работа. Интересува ни колко е усилието единствено върху буталото, а то зависи само от разликата в налягането вън/вътре и площта на буталото. Точка. Ако твърдите че в някой учебник пише друго, ще трябва да снимате страницата на която е написано.

              ПП: Аз за мен си си признавам една единствена грешка - бутало с диаметър 10см има площ 78.5 квадратни сантиметра, а не 31.4. Тоест, при абсолютен вакуум натиска на атмосферното налягане върху него ще е 78.5 килограма, което е 770 нютона, което върху колянов вал с рамо 10 сантиметра ще произведе 77 нютонметра въртящ момент максимум. И това от двигател, на който само единия цилиндър е литър и половина, демек ако е 4 цилиндров ще е 6 литра., и усреднения му въртящ момент ще е 0.707 * 77 = 54 (това да си го сметнат начетените що е така ) нютонметра, при това без да отчитаме загубите, без да отчитаме че няма да е абсолютен вакуум, и без да отчитаме факта че бидейки неабсолютен вакуум, усилието върху коляновия вал ще е най-голямо когато той е в ДМТ, а докато стигне до средата вече ще е някакво друго.

              Реално, не го виждам като нещо повече от 10-20 (Ясен ще каже че и това е оптимистично, и ще е прав), и това от... 6 литров четирицилиндров бавнооборотен двигател (щото рамо 10см значи ход 20, а при средностатистически двигател това е наполовина, ама тогава и въртящия момент е наполовина). Ако хода е 10см (рамо 5cm), сметката отиде на 5-10Nm въртяш момент от трилитров двигател - смешна история. Това при 3000 оборота ще е, ако помня добре формулата, 4 конски сили. Страшен двигател ще да е.
              Последно редактирано от sparkybg; 29-07-12, 22:51.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Спарки, защо тъпчеш само на едно място? Защо повтаряш едни и същи неща? Аз просто споменах че съм гледал филм за двигателя работещ изцялко с браун газ. Коментираш само ваккума на единия такт който е изгаряне. Споменах че двигателя не е както познатия ни 4-тактов. Няма такт на нагнетяване, предполагам че може да е двутактова. Отделно че според мене с 2 работни такта. Според мене при получаването на газа се получава някакво налягане, както в парните машини. Това налягане избутва буталото от ГМТ до ДМТ. След това е имплозията, която коментираш. Така буталото се връща обратно в ГМТ. Предполагам че работи на принципа на двутактов двигател, но работния процес се осъществява само в обема над буталото.

                Вярвам че може да работи подобен двигател, дори и 50Nm въртящ момент да има е от полза. Въпроса тука за мене поне е не колко мощност има подобен двигател, а колко струва получаването на въпросната смес? Във филма се казваше че двигателя не произвежда горивото сам, а че се произвежда от външен електоизточник.
                Последно редактирано от dimich87; 29-07-12, 23:34.

                Коментар


                • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Извинявайте момчета, снощи в бързината сум объркал стойностите. По-малкият съд издържа по-голямо подналягане.
                  Димич, това за което говориш е друго. Между другото, по-големите Nm идват от по-глямата площ, а не от по-голямо налягане. Пример: Еднакви ГНП, едната с цилиндричен вал с шпонка, другата с конусна сглобка. В първият случай щпонката е нужна защото колкото и да е плътна сглобката, без нея силите на триене ще бъдат преодолени. В другият случай заради по-голямата площ на конуса се осигурява достатъчна сила на триене дори при по-малък натиск.
                  Спарки, двата съда са цилиндрични, хиризонтални по дължината си, не са пропорционални и бяха на нивото(спрямо морското равнище) на паметника на Васил Левски. Да кажем на метри от него, в стая за упражнения, а не в басеин. та още тогава (1992г.) се замислих, защо науката казва едно, а практиката друго.
                  Ей, Ноемврийски не знам какво си. Доста изчерпателна обосновка. Направо не знам как не са те направили шеф на БАН с твойте постижения и с изчерпателните ти доводи. За по-прегледно да ти пратя ли 3D видео а не чертеж.

                  Коментар


                  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Спарки, какво че кажеш да прекратим спора. Ти говориш от гледна точка на науката, а аз за неща които съм виждал и после съм чел за да си ги обясня. Ъ, така и не си ги обясних.
                    Не съм физик, учил съм ДВГ 4 години(3 в средното и 3 в ТУ(не завърших поради куп фактори 92-93г.)). Не съм гуру на ДВГ, но съм наясно че има доста разминавания с това което учихме тогава и съвременните публикации в интернет. От където повечето форумисти си черпият знанията. Ако прочитането на един или няколко поста могат да се нарекът знания.

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Спарки, защо тъпчеш само на едно място? Защо повтаряш едни и същи неща? Аз просто споменах че съм гледал филм за двигателя работещ изцялко с браун газ. Коментираш само ваккума на единия такт който е изгаряне. Споменах че двигателя не е както познатия ни 4-тактов. Няма такт на нагнетяване, предполагам че може да е двутактова. Отделно че според мене с 2 работни такта. Според мене при получаването на газа се получава някакво налягане, както в парните машини. Това налягане избутва буталото от ГМТ до ДМТ. След това е имплозията, която коментираш. Така буталото се връща обратно в ГМТ. Предполагам че работи на принципа на двутактов двигател, но работния процес се осъществява само в обема над буталото.

                      Вярвам че може да работи подобен двигател, дори и 50Nm въртящ момент да има е от полза. Въпроса тука за мене поне е не колко мощност има подобен двигател, а колко струва получаването на въпросната смес? Във филма се казваше че двигателя не произвежда горивото сам, а че се произвежда от външен електоизточник.
                      Ти можеш да си вярваш колкото искаш, ама аз ти показах вакуума колко си може, при това теоретичния и абсолютен. Е - толкова може кило на квадратен сантиметър. От там и другото. За да направиш налягане, трябва енергия. Дори да си направил налягането със 100% КПД, пускайки го в двигателя част от него се губи. Отделно за да получиш с ток браунов газ, дори на 100% КПД, пак "изгаряйки" го в двигателя час от енергията се губи. Дори и да си получил и налягането и газа едновременно, част от енергията, която ще отделят при избутването и имплозията, пак ще изфиряса. А кой ще ти произвежда тока? Нали пак същия двигател. И колко ток, ако самия двигател е 4 конски сили?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Wardog това, че ти не можеш а си обясниш нещо означава, че ти не знаеш достатъчно. Иди си довърши образованието. И спри с тая сила на вакуума, щото такова нещо няма. Ако си забравил да ти припомня - силата е равна на масата по ускорението, а вакуума на Земята и то на морското равнище е налягане по голяма или равно на 0 и по-малко от една атмосфера. Налягането, от своя страна е силата върху площта. Та като виждаш в комбинацията "сила на налягането" силите става твърде много, от които едната клони към нула, а другата, масата и площта са неизвестни. И шпонка се слага не "защото колкото и да е плътна сглобката, без нея силите на триене ще бъдат преодолени", а по съвсем други причини. Аз, за разлика от Спарки, не смятам да ти провеждам курс по основи на хидро и пневмо техника, нито по машинни елемети. А, забравих. Интернет НЕ Е достоверен източник на информация.
                        P.S. Бъди сигурен, че ако опитът с нитовете наистина е показал разлика при двата съда, то това има своето НАУЧНО обяснение. Не се наемам да го направа по описание от две изречения. Аре, със здраве.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Фокусът с нитовете и съда се нарича "мащабен фактор" и е чисто геометричен, там вакуумът не е интересен, можеше и парен котел да е.
                          Мащабният фактор под някаква форма е известен поне от Архимед насам, а строго обяснение е получил поне преди 300 години (може и повече, ама не ми се рови). Ама кой да ти се занимава със закостенялата наука, когато на една ръка разстояние има безплатна енергия?

                          Коментар


                          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            http://vbox7.com/play:cf04229e12 Това филмче го гледах по телевизията доста отдавна. Сега се изненадах като го намерих. Погледнете го и го коментирайте.

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              http://vbox7.com/play:cf04229e12 Това филмче го гледах по телевизията доста отдавна. Сега се изненадах като го намерих. Погледнете го и го коментирайте.
                              Така не съм се смял от години! Вакуумът бил константен (значи, абсолютен вакуум, тоест би трябвало през ауспуха да не излиза нищо), и бил по-ефективен от няколко стотици бара налягане. Тоя е пълно куку! Че и радиоактивността премахвал. Дреме му на стронция кви бръмбари в главата има тоя, та разбираш ли, от една "експлозия и после имплозия" да вземе да се разпадне кажи речи наполовина. Тоя ще да е открил нов вид ядрен разпад. Интересно, що ли не го е патентовал...
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
                                .Не съм физик, учил съм ДВГ 4 години(3 в средното и 3 в ТУ(не завърших поради куп фактори 92-93г.)). Не съм гуру на ДВГ, но съм наясно че има доста разминавания с това което учихме тогава и съвременните публикации в интернет. От където повечето форумисти си черпият знанията. Ако прочитането на един или няколко поста могат да се нарекът знания.
                                Гарантирам ти, че разминавания няма. Има размествания, някои важни за онова време неща са заместени от други, но техническите науки са си на мястото си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X