Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tурбо на Nissan Patrol GR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tурбо на Nissan Patrol GR

    Имам проблем с турбото на мойто возило-значи от него ми капе масло,а също така и сигурно влиза и в ауспуха,защото ми намирисва,а пък и припушва.Иначе турбото си работи-личи си по динамиката на автомобила,но е неприятно да оставяш петно от масло подире си,мирише ми и като го изрежа не бих желал да съм на мястото на тия зад мен.Ако някой знае как да разреша този проблем, моля нека ми помогне със съвет. .Благодаря предварително!!!

  • #2
    има вече в българия някои успешни опити за рециклиране на турбо, но ако искаш наистина де решиш проблема ти трябва ново турбо

    внимавай с маслото, ако свърши ще ти трябва и нов двигател
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Сигурен ли си,че трябва да сменям турбото?Не може ли да му се сменят там семерини ли, гарнитурки ли и аз не знам какво,тоест по каква причина и от къде тече...

      Коментар


      • #4
        Че виж го откъде тече де Виж дали всичко е затегнато.

        Коментар


        • #5
          Ами един от работниците ми е монтьор и го гледа на канал с още един , но само установиха ,че капе от там,но как да се отстрани и те не знаят.И аз не знам.Просто ми трябва някой,който е имал подобен проблем и се е преборил с него да ми каже да го смъквам ли, какво да го правя,за да го оправя или мога да мина и без да го смъквам,тоест да се оправи на място,и как.Просто досега не съм се сблъсквал с такъв проблем.Или трябва да купувам ново,а то сигурно струва майка си и баща си.

          Коментар


          • #6
            Добре де обади се и ще видим откъде е проблема 0889419805.

            Коментар


            • #7
              ТУРБО

              Я разгледай моя саит мисла, не ами сам почти сигурен че турбото ти е 1 към едно с мойто
              http://turbo-kompresor.hit.bg/
              В турбината няма семеринги, а има сегменти и фтулки! Прочети тва дет съм написъл! Свали турбото и карай без него! Поне няма да ти харчи масло!
              Имаш четри варианта да го оправиш!
              1. Да го снемеш и да караш без него - няма да варви колкото сега!
              2. Да го рециклираш! На околовръсното има един турбо сервис! Там могат да ти го направят, но ремонта ще е не по-малко от 300 лева зависи какво е износено, но некарай така с него, защото ще го довършиш!
              3. Да си купиш нова турбина която е около 2000 лева оригинална хубава!
              4. Да си купиш турбо от някоя морга от нещо одарено! Да си преправиш испускателния колектор, да сложиш другата турбина та макар тя да е и по голяма и да се отвозиш!
              Колкото по голяма е турбината толкова повече лаг имаш в началото! Демек ако сега ти се активира турбината на 1000 оборота ако е по голяма ще е на повече примерно около 1500 и такам! Тя започва да се варти още когато въртиш на стартер, но започва да действа на ускоряването чак при достигане на някви обороти!
              90% от турбо компресорите им е намален живота по вина на заткормилното устроиство! Кола с турбо несе гаси веднага след като спреш, защото турбината остава за определени секунди без масло който са фатални! Престави си какво става след няколко хиляди гасенета....
              4ао и успех с турбото!
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                DINI,благодаря ти братко за помощта,но ти както виждам си специалист,а пък аз гледам и кво виждам-виждам,че или трябва да го давам на някой приятел да го носи в София ,там където ти казваш да го правят, или да търся от моргите друго,но пак от Патрол.Нямам възможност да приспособявам от друг автомобил.Не знам само ако намеря турбо от някоя морга,то ще е по телефона и те ще ми го пратят със "Спиди", и аз ще разбера в какво състояние е чак като го сложа,и вече ще съм го платил и ако не става познай как се връща-няма връщане брат.Още повече софиянци като разберат,че си от провинцията гледат да те преебат всячески.Ох,утре си купувам автопазар и в пнеделник почвам да звъня по софийските морги.Ами тия,които казваш,че ремонтират турбота добри ли са?Кажи,ако имаш инфо за тях?А моето турбо си работи добре, само дето капе това масло,то ме дразни.Иначе доливам и карам,но трябва да се прави,няма как.

                Коментар


                • #9
                  проблема може да е много по - прост, обикновено турбото има някакво мазане, което понякога е с отделна магистрала или на нормален език има маркуч, по който тече масло и отива в турбото, може да тече от него. дали ти е заминало турбото може да разбереш много лесно, махаш тръбата през, която смуче въздух от филтъра и там се вижда турбината, хващаш я и ако има луфт, значи ти трябва ново. не си давай парите за рециклиране, вероятността да стане е микроскопична.

                  а това дето го казваш за софянците и моргите ... то се отнася за всички морги и за всички, които купуват от тях, всеки гледа да те излъже, а тука в софя сме все свестни хора
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    Недей така...

                    В София и въобще в бг ако е имало някаде хубаво оригинал аз да съм го купил преди тебе ! А така да ти намерат та дори и друго несе занимавай! Турбо се гледа на место как е хвърлено в моргата! Хващаш го за оста, както каза колегата и ако има луфт тарсиш друго! Ако е омаслено пак така! Трябва да е с бели перки за да е добро!
                    Тука във враца за около 250 лева мога да ти намера хубава втора ръка турбина само ми измери на твоята перките жаншно какъф е диаметъра и вече мога да ти провера за няква подобна за която да ти гарантирам, че ще е добра!
                    4ао и пиши ако имаш проблеми! В софиа в моргите избиват зъби за стари ше искат 1500 лева! Те са луди!!!
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • #11
                      ако купуваш ново турбо моето мнение е, че е по - добре да се насочиш към някакъв тунинг, нещо с което колата да стане по - добра, има една марка казва се гарет те правят турбо компресори и са мноооооого добри
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        в този ред на мисли ето и един линк

                        http://www.actionsalvage.com/turbonissan.asp
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          ЧЕ ТО ТВА...

                          Тва неговото и тва от линка който дадох са се garette!
                          4ао
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            както обикновено, дини и го го са напълно изчерпателни, ако ми позволите, само няколко неща: има добър турбо сервиз на бул./или ул./ тодор каблешков в соф., номера не си спомням, ще го намериш. аз съм много доволен от тъх, за турбото на пажерото ми обадиха навремето много добра цена и добре работят. за тия на околовръстното не съм чувал похвали. виж също касаджикови в русе, поне ти е по близо. ако имаш намерение да продаваш джипа - махай турбото, но става куцо магаре. провери също така дали не вкарва масло от вентилацията на мотора -тая на картерните газове - имал сам случаи, при TD, когато при износени сегменти вкарва масло от картера в турбото. за целта свали големия маркуч (тук му казват шнорхел, незнам на бг.) м-дy. въздушния филтър и турбото и го огледай. ако е силно омаслен търси причината. и в заключение : 1. не всички софиянци са боклуци и 2. в цел свет по моргите избиват заби ВЕРВАЙТЕ МИ
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #15
                              го го, гаретт не са тунинг фирма. с тяхни компресори са около 30% от автомобилите в света
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X