Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Рокито замръзна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И Рокито замръзна...

    Има нещо подвеждащо.

    Приста продават две неща, които наричат "концентрат". Едното е с бранд "Приста", то е концентрат наистина, не може да се ползва чисто и на него не пише температура. На таблицата има разреждане и за -60, и за -40, и за -20 или някакви подобни температури.

    Другото е "Концентрат -60" и е брандирано по няколко различни начина, но не и "Приста". Бутилките са същите, а в дребния шрифт пише че го правят пак там, но в този вече има вода и може да се ползва директно, без разреждане.

    Има и "Приста готов за употреба", той е за -40 и въобще не носи на разреждане.

    Разбира се, нищо не пречи да са объркали етикетите на една цяла партида.

    Коментар


    • #32
      От: И Рокито замръзна...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Разбира се, нищо не пречи да са объркали етикетите на една цяла партида.
      Ей така съвсееем случайно. Булгаристан, братче.

      Макар че като разредиш тоя за -60 с 1:1 вода, пак не би трябвало да замръзне на -23 до кокал. Поне така си мисля. Според мен единствения вариант е да са продавали "готов за употреба" вместо някой от другите два.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: И Рокито замръзна...

        И на двете туби пише концентрат, по различен начин е изписано.
        Има таблица за разреждане.
        Данните в нея са еднакви. Дават разреждане 1:1 и температура - 40 градуса.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #34
          От: И Рокито замръзна...

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          И на двете туби пише концентрат, по различен начин е изписано.
          Има таблица за разреждане.
          Данните в нея са еднакви. Дават разреждане 1:1 и температура - 40 градуса.
          А, ти значи и тубата пазиш?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: И Рокито замръзна...

            Трябва да е някъде при брат ми.
            Но в бенизностанция има много от същия Там го гледах.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              От: И Рокито замръзна...

              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
              Трябва да е някъде при брат ми.
              Но в бенизностанция има много от същия Там го гледах.
              Чудя се, нали вече сме "медия". Дали не е удачно да се направи едно журналистическо разследване съвсем легално. А после да се разтръби където е възможно с възможно най-креслив тон. Щетите трудно ще си покриеш (дай боже да са минимални и евтини), но поне да се знае за тия нефелници.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: И Рокито замръзна...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                като разредиш тоя за -60 с 1:1 вода, пак не би трябвало да замръзне на -23 до кокал
                А де?
                Това, че не е замръзнал на каша, идва да рече сериозно разреждане.

                Коментар


                • #38
                  От: И Рокито замръзна...

                  От около час литър от това, което беше в разширителния съд е във фризера на -23, че не може по-малко. Вече по стените на буркана има около 1 пръст лед, всичко останало е на каша. Компания му прави и около половин литър от това, което ми беше останало за доливане и никога не е било в джипа. Него го сложих прeди малко и ще го погледна към 6.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #39
                    От: И Рокито замръзна...

                    Като прочетох темата и аз веднага изтичах до гаража. Синя ПРИСТА, от тази дето не е брендована според описанието на Ясен, също на кристали при разреждане 1 : 1.
                    Наливана преди месец. Купена от бензиностанция на Лукойл. Бележка няма.

                    В София сутринта беше -18.5 градуса/. В разширителния съд - боза.
                    Запалих, долях още литър концентрат пак от синята Приста - брендован. Течове няма.
                    Тия май заслужават да ги друснем !
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      От: И Рокито замръзна...

                      Освен че заслужават да ги друснем, аз отдавна съм се отказал от продуктите им под всякаква форма. Няма смисъл от друго освен Long Life. По-евтино е дори. 9лв литъра е марков концентрат, а се сменя веднъж на 5 години.

                      Ник, на твое място направо бих източил това недоразумение и бих го заменил с G12+.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: И Рокито замръзна...

                        Май така ще направя. Аз другите джипки ги карам с марков антифриз, ама тази скоро я придобих.
                        Може ли такъв резил, "Приста" - сертифицирана фирма, представители на Тексако, да се излагат.
                        Кой знай и маслата им какви са ?
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 31-01-12, 16:19.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #42
                          От: И Рокито замръзна...

                          Това е концентратът, който купих преди малко:
                          http://www.prista-oil.com/files/prod...437-56-520.jpg

                          По спомени това в средата - стария, който замръзна:
                          http://www.prista-oil.com/files/user.../wpromoweb.jpg
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #43
                            От: И Рокито замръзна...

                            Въобще не им пука, защото никой не им търси сметка за нищо.Ако има жалби и скандали по медиите за всеки един случай може и да се промени нещо, но минават ли винаги метър ще си я карат така дълго и безгрижно.
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • #44
                              От: И Рокито замръзна...

                              Лоша работа. Тъкмо си бях купил масло за двете коли и антифриз за едната. Досега не съм настъпвал мотиката с този производител, но изпаднах в колебание.

                              От друга страна, тук един калпазанин продава течен азот. Ще взема да изтествам антифриза, преди да го сипя на дедо УАЗ. Ще го покръстя 1:1 и ако при -40 има намеци за твърда фаза, ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: И Рокито замръзна...

                                Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                                Това е концентратът, който купих преди малко:
                                http://www.prista-oil.com/files/prod...437-56-520.jpg

                                По спомени това в средата - стария, който замръзна:
                                http://www.prista-oil.com/files/user.../wpromoweb.jpg
                                Засега се потвърждава теорията, че си купил от калпазанския "концентрат -60". Ама таблицата му за разреждане би трябвало да е по-различна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X