Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Понеже и аз знам за такива цени, явно това е популярната цифра..

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
      Опаа, сега се разтърсих за нова.... ама тя да не е от благородни метали тая свещ ? Нещо за към 150-180 лева я намирам
      На вебастовците от твоия модел свеща освен за заплване се п0лзва и като датчик за наличие на горене.
      По идея не е баш производство като обикновена подгревна свеш на дизелов мотор. и съответно цената е по солена.

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Едно въпросче:

        Коя от двете печки бихте предпочели, и защо ?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15155232236570.jpg
Прегледи:3
Размер:514.4 КБ
ID:5777714

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15155232360361.jpg
Прегледи:2
Размер:714.7 КБ
ID:5777715

        И двете са свалени от Мерцедес, оригинално вградени.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Споделете некви мнения, че съм в дилема, а задържам Ебершпехера на моя приятел от пускане в продажба.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Споделете некви мнения, че съм в дилема, а задържам Ебершпехера на моя приятел от пускане в продажба.
            Предполагам,че никой не ти отговаря,щото има много неясноти...Свалени са от мецедес и са били оргинално вградени-как се управляват,предполагам ок компютъра на колата...
            Ти как смяташ да си управляваш печката,щото ако не можеш да я пускаш и спираш си е безполезна купчина алуминии и пластмаса.
            На какво ще я монтираш?
            Аз не,че знам много,но като това не ми е ясно,не бих дал никакво мнение.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Подкарването е елементарно, писано е доста, а и е пълно с клипчета по/за моделите печки.

              Въпроса ми е точно във връзка с неяснотите, за да избера коя печка да си оставя.
              Ебершпехера е пълен комплект, няма грам ръжди, изглежда много добре и мисля, че стойка, щитове и ауспух са неръждавейка. Това на прима виста.
              Гледам, обаче, че при Вебастовците масово има ръждясали ауспуси. Това, разбира се, не е основното, но е добре и то да се знае при положение, че ми се ще печката да не се скапе преди джипа.

              Другият аспект на въпроса е какво би се развалило и колко би струвал ремонта ?
              Свеща при Вебастото е ясна, като не знам как стоят нещата с нея при Ебершпехера, като цена, а и и тук ли е и датчик за горене ?

              Въобще, много ми се ще да се включи някой собственик на такава, а ако е и D5W Z, още по-добре.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Всъщност, защо писах вчера.
                Относно Вебастото съм относително наясно с нещата, но вчера ми изпадна този Ебершпехер, и то с възможност за неква разсрочка, но нищо не знам за марката защото не съм се интересувал в детайли.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  на вебастото пише че харчи по-малко ток. Я кажи за колко ти ги дават?

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Утре преди обед ще ти се обадя, за да те донавия за Вебастото.
                    Твоя подарък си седи при мен, така че не го мисли като дерт това.

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      на вебастото пише че харчи по-малко ток. Я кажи за колко ти ги дават?
                      Ами Вебастото си го имам отдавна, а Ебершпехера от вчера е при мен, и не сме доуточнили цена, ама мога да го взема на разсрочка, а и ми хвана окото, та за това се поблазних.
                      Така или иначе при Вени би трябвало да имам липсващите ми за Вебастото дреболии, та утре като се чуем ще го реша.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        на вебастото пише че харчи по-малко ток. Я кажи за колко ти ги дават?
                        Изправни мокри печки в София са по 300лв. Сухи поне 500.

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Подкарването е елементарно, писано е доста, а и е пълно с клипчета по/за моделите печки.

                          Въпроса ми е точно във връзка с неяснотите, за да избера коя печка да си оставя.
                          Ебершпехера е пълен комплект, няма грам ръжди, изглежда много добре и мисля, че стойка, щитове и ауспух са неръждавейка. Това на прима виста.
                          Гледам, обаче, че при Вебастовците масово има ръждясали ауспуси. Това, разбира се, не е основното, но е добре и то да се знае при положение, че ми се ще печката да не се скапе преди джипа.

                          Другият аспект на въпроса е какво би се развалило и колко би струвал ремонта ?
                          Свеща при Вебастото е ясна, като не знам как стоят нещата с нея при Ебершпехера, като цена, а и и тук ли е и датчик за горене ?

                          Въобще, много ми се ще да се включи някой собственик на такава, а ако е и D5W Z, още по-добре.
                          Вебастото е 1999 ковано - Inbetriebnahmejahr....значи кога за сефте е пусната в употреба ама на Ебершпаихера трябва да видиш по модела кога е сковано,но по идея на същите години ако е свеща си е свещ а за наличие на горене има термодвоика и технически тоа е по доброто решение.
                          Аз съм по добре запознат в Вебасто и решението да се ползва свеща като датчик за наличие на горене не ми харесва изобщо.
                          Отдавна не работя по сервизите но моите хора дето са настоящи и екс и дето си работят още Мерц - отзивите са че с Ебершпаихера имат много по малко проблеми.
                          И да повторя пак - Вебасто са произвеждани в манго по масова броика отколкото Ебершпаихера първите -това е един от основните им бизнеси -докат другите не е .

                          И още нещо - отвори капака и на двете и пусни снимка на платките и ще ти кажа дали подкарването е елемнтарно или не е.
                          Ако са автермаркет -Ок ама ако са ОЕМ - вградени във фабриката може и да не е елементарно хич.....

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            И двете са ОЕМ. Вебастото мога да го отворя, че си е мое, но Ебершпехера не искам да го барам, освен ако не го взема де, щото току що е свален от колата и никога не е пипан освен като е монтиран.
                            Утре, ако ми остане време, ще отворя Вебастото.
                            Трябва по-бързо да реша какво да правя, че на моя човек Ебершпехера му е за продаване.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Може би вече си направил избора - аз напоследък имам повече работа и не ми остава много време да следя редовно какво става тука.
                              АКо са ОЕМ- прогнозирам мъка .Дано да имаш късмет и от тия години да не са на CAN , LIN или няква друга измислица от мерц.
                              А се мъчих с една печка Вебасто от S класа ,тогава бях даже в немско и работих по проект на Мерц ,ама не помогна щото беше на CAN и така я зарязах - не можах да я пусна.
                              Та затова те карам да дадеш снимка на платката на печката- нищо стршно не е отварянето -4 болта и има гумена гарнитурка- по вида евентуално мога да се ориентирам дали е на CAN или не.

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Избор не, а решение, щото ако взема и Ебершпехера ше си имам две печки, което значи и още размисли по дилема коя да е от двете.
                                Така или иначе, щом до сега не съм монтирал Вебастото, значи не е било спешно, и размислите и мОтането ще станат поне по 2, а да си купувам още нещо което и то да втасва до друго подобно ше е тъпо

                                Така или иначе доста време се замотах в чудене и ще пусна Ебершпехера за продаване, че много време си замотах приятеля.

                                P.S. Всъщност, огледах се в Ебершпехера щото знам от къде е свалена, пълен комплект е, и най-вече, преди демонтирането И не е барана от никой.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-02-18, 10:18.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X