Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dt125 масло в ауспуха????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Dt125 масло в ауспуха????

    Колеги днес искарах моторетката, за да и обезвъздуша радиатора защото сменях антифриза. Оставих го да поработи 20-тина минутки на място след което го покарах малко, за да загрее хубаво. Докато работеше на място видях, че е капало масло по каплата от ауспуха. Покарах го и се прибрах отворих капачката на радиатора, за да го обезвъздуша.Прибрах мотора и реших да отвия болтчето в долния край на ауспуха докато мотора е топъл още.Остнах втрещен ....... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P280112_18.31_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5958869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P280112_18.33_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5958870 Дали това е признак че е задръстен и затова остава масло вътре или самата машинка ми меша много масло с бензина илил има нещо друго ???

  • #2
    От: Dt125 масло в ауспуха????

    20 минути работа на празен ход за двутактов двигател си е бая изпитание. Хубаво, че свещта не е сдала.

    Коментар


    • #3
      От: Dt125 масло в ауспуха????

      Не зная дали е точно от това, че е седял на празен ход толкова време, но това с маслото го е правело и друг път съсипах няколко якета заради това.

      Коментар


      • #4
        От: Dt125 масло в ауспуха????

        Първоначално публикуван от marto_c Преглед на мнение
        Не зная дали е точно от това, че е седял на празен ход толкова време, но това с маслото го е правело и друг път съсипах няколко якета заради това.
        Колко бензин изразходваш с едно казанче с масло? То събира 1200мл.
        Другият вариант е да няма вата и затова...
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Dt125 масло в ауспуха????

          Не знам колко точно харчи.Предишният собственик каза че уш го бил засичал и горяло по 35мл. масло на 1л. бензин.

          Коментар


          • #6
            От: Dt125 масло в ауспуха????

            нито един кросов или ендуро мотор не трябва да работи на място повече от една до три минути максимум
            тия 20 дето ги споменаваш направо ми е чудно как все още въобще имаш мотор

            Коментар


            • #7
              От: Dt125 масло в ауспуха????

              Хора помагайте!!!

              Коментар


              • #8
                От: Dt125 масло в ауспуха????

                100% скъсан семеринг на коляновия вал!!! Вкарва маслото от двигателя в цилиндъра и от там в ауспуха!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Dt125 масло в ауспуха????

                  Първоначално публикуван от sirene Преглед на мнение
                  тия 20 дето ги споменаваш направо ми е чудно как все още въобще имаш мотор
                  Какво според теб чак толкова фатално, че да съсипе мотора?
                  Yamaha WR 200

                  Коментар


                  • #10
                    От: Dt125 масло в ауспуха????

                    Нищо. Особено зимата.
                    Я виж колко масло има в двигателя. Ако е намаляло, му долей и след време (като го изкараш) го провери пак.
                    Тази моторетка би трябвало доста да пуши. Така ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Dt125 масло в ауспуха????

                      Първоначално публикуван от Andy Van Der Drift Преглед на мнение
                      Нищо. Особено зимата.
                      Я виж колко масло има в двигателя. Ако е намаляло, му долей и след време (като го изкараш) го провери пак.
                      Тази моторетка би трябвало доста да пуши. Така ли е?
                      Като гледам колко има в кофичката, сигурно в двигателя е 400-500 милилитра.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Dt125 масло в ауспуха????

                        Маслото което ми е в двигателя по-принцип трябва да е 750 мл. Аз съм го сменял това лято. Просто ще го запаля за 2-3 минутки да разбие маслото и ще проверя колко е в момента.Да наистина пуши много, но само докато загрее след това няма никакви проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Dt125 масло в ауспуха????

                          Какво стана? Откри ли проблема?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Dt125 масло в ауспуха????

                            Не би трябвало да има проблем щом като загрее се оправя. В най-лошият случай "краде" по някоя капка двигателно масло от семеринга откъм съединителя. То ще си покаже.
                            Щеше да е проблем ако 2Т-то не пуши и накрайника на заглушителя е сух като на 4Т, така че тези притеснения са неоснователни.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Dt125 масло в ауспуха????

                              Колеги проверих (до колкото можех да видя) днес маслото и смея да кажа, че не е мръднало с повече от 10мл. за около 300-400 км. откакто съм го сменил лятото. Може ли да оказва някакво влияние това, че резонаторът ми е спортен а задното гърне си е оригинално или пък машинката ми да меша повечко от необходимото? (Задължително искам като се позатопли времето да изчистя и резонатора и задното гърне, защото от толкаво масло няма начин да не са се позадръстили.Чувал съм, че най-добре ставало с оксижен, но си нямам на представа какво точно се прави нагрява се отвън ли само или има нещо по-специфично?)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X