Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоянни проблеми с Нива...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Постоянни проблеми с Нива...

    Писна ми от тоя дарак...Какво ли не и взимах ново,гледах я,глезих я и пак ме изостави,добре,че тоя път беше на бензиностанция в града.Ужас.Пак същия признак като преди,но не и същия проблем.

    Няма значение на какво гориво (бензин,метан,газ) като запали (ако запали) пуфка тряска тресе все едно работи на 2 цилиндъра.Преди проблема беше в чукчето и наковалнята,което за 1000 км се беше изяло и не отлепяше,ама сега има искра да те среже.От трита вида горива има и на трита по един и същ начин.Айде ок,викам на метана (трябва да няма въздух) добре,нещо с въздуха,махам капака на карбуратора и логично на бензин трябва да е пушка,да ама нъцки,нищо,ама поне пали поразително по-лесно.На газовите горива е аналогична ситуация...

    Днес,запалих я и имах чувството,че работи чисто нов двигател,нито трака нито тресе нито нищо,отидох там където трябваше,слизам,запалих и това е...тресене пуфтене и едвам отидох да напомпя едната гума до бензиностанцията и там...фини.

    Идея някаква или да я пращам към Надин ?
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Постоянни проблеми с нива...

    Ако купето не е изгнило, не бързай за Надин. Коя година и кой модел е Нивата (вероятно 2121 ?), с кой карбуратор? Скоро сменял ли си части/кабели по електрото?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Постоянни проблеми с нива...

      Нищо ненормално за Нива. Защо си съкращаваш живота?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Постоянни проблеми с нива...

        Съболезнования. Идеи много, ама Надин е избавлението.

        Коментар


        • #5
          От: Постоянни проблеми с нива...

          Проблемът ти не е защото колата е НИВА.
          Просто имаш нещо неизправно-/най-вероятно по запалителната с-ма/,което се проявява в някакъв момент.
          Ще излезе,че е нещо елементарно-въпросът е да го откриеш по-скоро за да ти спрат ядовете.
          П.П.Такива или подобни симптоми може да даде всеки един автомобил,така че ако колата ти е читава-/неизгнила/ не се подлъгвай да се отърваш от нея заради някаква си дреболия.
          Казваш,машината е с контактна зап.с-ма-/с чукче/.
          Обърни сериозно внимание отново на чукчето,нищо че е ново.Просто в тая с-ма то е почти консуматив-/особено,ако си без допълнително монтирано електронно,което удължава ресурса му значително./.
          Има и доста други неща за преглеждане,но просто сега за това се сещам на първа мисъл.
          Последно редактирано от Янко Желязков; 28-01-12, 17:48.

          Коментар


          • #6
            От: Постоянни проблеми с нива...

            Махни на първо време чука с наковалнята,продават се делка с датчик на хол,най-вероятно от там ти е проблема,износва гърбиците неправилно,съответно луфта на чукчето се мени,същото се получава и когато лагера на авансовата плоча е разбит и има избирателна способност за работа,не бързай за надин.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Постоянни проблеми с нива...

              Само предположение. Възможно е да намесва два вида гориво,и от там да се получават проблемите. По-рано имах подобен проблем газовия клапан се ебаваше и от време на време пускаше по маглко газ - а всеки си знае,какво става,когато смесиш горивата. Та ти си и с 3те възможни горива,който има на пазара за бензинов мотор - помисли и по този проблем.

              Коментар


              • #8
                От: Постоянни проблеми с нива...

                Палец , капачка делко ,кабели , свещи търси едно от тях или някаква комбина . Провери си и бобината наскоро сменях боб. здрава , но искри от изхода високо напреж. към корпуса и двг. ще къса тампон от тресене .
                ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                Коментар


                • #9
                  От: Постоянни проблеми с нива...

                  2121 е Нивата,1.6 двигател.Сменил съм-свещи,дистрибуторна капачка,бобина,кабели за свещите,кондензаторчето под делкото,чукче и наковалня,капачката над тях,която разпределя искрата за първи,четвърти и втори-трети цилиндър. Замина и центровката на газоподаването,защото и него човърках...

                  Мисля,че сте прави за тая гърбица на делкото,там май е проблема,защото ми изяжда чукче и наковалня за 300-400 км. Мисля да взема направо цялото делко (с оста от блока) и да го сменя.Следващата крачка е нов карбуратор,имам един Вебер 664 май беше (малкия брат на 4камерния състезателен вебер) ама точно не се сещам как беше.

                  Като цяло ми се струва,че нещо има,което като се размести спира да работи,ама такъв мондар е бил предишния собственик,че думите са малко...Има снопове с кабели,кабелни обувки,лустер клеми и какво ли не,които не са свързани и си висят свободно или просто изолирани... отечка има някъде,ама не може да се открие...Пък с такъв мерак я купих тая нива и толкова неща и смених и правих...Иначе я взех точно защото няма ръжда,никъде няма нито гнило,нито ръжда,минах я с антикор,сложих и пластмасови подкалници и май май я разглезих и взе да се лигави.Преди имах жигули 1.3,чукче и наковалня изкаваха поне 40 000 км,има нещо в тая кочина и това е. Обмислям смяна на двигател в краен вариант.
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Постоянни проблеми с нива...

                    Как ще сменяш двигател бе човек?
                    Щом ти изяжда чукчето толкова бързо-/300-400км./ значи проблема ти е най-вероятно в гърбиците на делкото.
                    Пробвай с ново делко,най-добре си вземи с датчик на Хол и се отърви от тия чукчета и наковални.
                    Те бяха актуални през 60-те.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Постоянни проблеми с нива...

                      Здравей колега първо си промени реда на запалване. По горе както си описал първи четвърти втори трети не е правилно. Реда е 1342. Провери дистрибуторната капачка за конденз и пукнатини.Провери също и кокса по средата на капачката понякога блокира и не подава правилно искра.Също така капни няколко капки масло на кечето което почиства гърбицата. За сега направи това , а после ще видим и другото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Постоянни проблеми с нива...

                        Тоя датчик на хол,къде се монтира,защото знам,че на по-новите се слага на коляновия вал и общо взето,тая интервенция,колко би струвала ?
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Постоянни проблеми с нива...

                          Може да провери и компресията(ако цапа свещите ще прави същите неща),електронно задължително!,леко силиконче по ръба на дистрибуторната капачка,хубави кабели(не руски),има едно съпротивление на палеца отгоре-смяна,ценровка със стробоскоп(5 гр предварение за бензин,10 рг.за газ),проверка на гърнетата за кондензна вода (в краен случай по една дупка на гърне на декливно место).Иначе баба Яга-Нива Брат, слага всички модерни бангии в джоба си У Балкана.Днес бях ме на лов ....за ''караконджули'' с чакалска бележка и 5 джипа-Фероза,Паджеро,Опел,2 ниви.Познай кой мина отвсякъде от първия път?Натокани с кални гуми,селекти и др простотии,а баба нива с щатните,тесни зимни гуми с нямкъв си каучук номер 1.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Постоянни проблеми с нива...

                            Според мен ти е разбито лагерчето на авансовата плочка в делкото.
                            Най-добрия вариант е,както бая колеги споменаха,е да смениш цялото деко с безконтактно такова.
                            Едва ли е кой знае каква инвестиция,но поне ще спреш да човъркаш делко за винаги.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Постоянни проблеми с нива...

                              Дайте повече информация за това безконтактно запалване...

                              Компресията е заводска,преди 1500 км. свалях главата,смяна на клапани с гумички...
                              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                              feikot@abv.bg
                              Обратно дороги - НЕТ !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X