Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоянни проблеми с Нива...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Постоянни проблеми с нива...

    Колеги,някой може ли да ми каже точно и подробно как се свързва въпросното електронно запалване,комутатори и прочие.Мерси
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

    Коментар


    • #62
      От: Постоянни проблеми с нива...

      С куплунг
      Ще ти трябва, обаче и бобина за електронно запалване. Схемата може да намериш лесно в нета.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: Постоянни проблеми с нива...

        Ако ще сменяш запалването с електронно, ще ти трябват и съответните кабели, защото работи с по-високо напрежение. Затова ти препоръчах да си купиш готов комплект кабели. Мисля, че има и "малък комплект" само за високото.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #64
          От: Постоянни проблеми с нива...

          Гледах тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=3699&page=2 ама нещо не ми се нрави...
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #65
            От: Постоянни проблеми с нива...

            Карах 10 г./105к км Нива 1.7 карб. с електронно запалване. Само 1 път нещо му се скапа и спря да пали. Като разпитах майсторите за цената на ремонта, най-евтино ми излезе да си купя и сменя сам цялата карантия за 2 часа (всички кабели на високото, комутатор, бобина, свещи и дестр. капачка) за под 100 лв. Колата се оправи и даже не разбрах какво й беше точно.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #66
              От: Постоянни проблеми с нива...

              То и аз стигнах до заключението,че не става много ясно какво се разваля по тия коли можеш ли да ми пратиш начина на свързването на комутатора,запалването и т.н.?
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #67
                От: Постоянни проблеми с нива...

                В тия коли се разваля всичко. Дори и това, което не подозираш, че го има. За да караш руски автомобил трябва да си монтьор по душа и да мислиш като руснак ... Майтапа настрани, но не мога да си представя какво толкова може да се прецака в една Лада, че да не може да се открие толкова време. Тая кола е елементарна като мозък на блондинка.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  От: Постоянни проблеми с нива...

                  Ааа,не че не е открито,просто не съм я докосвал до сега,чакам да се затопли малко,поне да не ми замръзват пръстите.Събота и неделя сигурно ще е благосклонно времето,а и не ме е хванала крастата още за нея де

                  И в крайна сметка никой не ми каза сменяш това с това така,свързваш това с това и си готов. Предполагам,че е елементарно дори и за ученик,но поне някой да каже това с това се свързва и сменя
                  Последно редактирано от feikot; 13-02-12, 23:51.
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #69
                    От: Постоянни проблеми с нива...

                    Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                    ...можеш ли да ми пратиш начина на свързването на комутатора,запалването и т.н.?
                    Нямам схема. Аз смених всичко 1/1. Купих всички части и ги заменях, като сваля старата част и монтирам новата. Само комутаторът (плочката му) беше различен, но монтажа и куплунгът бяха същите.
                    пп. Дори си купих един резервен комплект и заедно с резервния ремък си стояха винаги в колата, в кухината м/у кората на багажника и задния десен калник. В колата си имам и чанта с ремонтни инструменти.
                    Последно редактирано от trapper; 14-02-12, 07:53. Причина: пп
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Постоянни проблеми с нива...

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Нямам схема. Аз смених всичко 1/1. Купих всички части и ги заменях, като сваля старата част и монтирам новата. Само комутаторът (плочката му) беше различен, но монтажа и куплунгът бяха същите.
                      пп. Дори си купих един резервен комплект и заедно с резервния ремък си стояха винаги в колата, в кухината м/у кората на багажника и задния десен калник. В колата си имам и чанта с ремонтни инструменти.
                      Е то с тоя автомобил инструметите са задължителни ако не за друго то поне за спокойствие.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #71
                        От: Постоянни проблеми с нива...

                        Нивата (тази) е сравнително елементарна за човек с опит в руските автомобили.Трябва само да е мераклия и да не вика да хвърлиш този дарак.Желателна смяна на зап.с-ма комплект с електонна(вретеното на делкото е с разл.дължина),ако не-проверка кондензатор,бобина-подходяща,лагерче на делкото,добра маса иначе тока протича през него,проверка на разпред.вал-има и лади с 1432,зъбно колело делко-масл.помпа,кабели за свещи-силиконови ТЕСЛА,свещи NGK,клапани,центровка с компромис газ-бензин,клапани газ-бензин,дай адр.да ти пратя инф.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #72
                          От: Постоянни проблеми с нива...

                          Благодаря ви,при първа възможност ще я обновя и ще пиша резултата
                          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                          feikot@abv.bg
                          Обратно дороги - НЕТ !

                          Коментар


                          • #73
                            От: Постоянни проблеми с нива...

                            Ами да кажа и аз моята версия; На бобината има две клеми 1 и 15 на по старите беше Б+ и 1. Както вече беше казано на клема 15 трябва да има 12 волта когато е на контакт. Но на другата освен чукчето и кондензатора (делкото) има още един проводник. Чрез него се подава импулс за оборотомера и системата за принудителен празен ход. Откачете този проводник и пробайте. Успех!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Постоянни проблеми с нива...

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              има и лади с 1432

                              Е па Те такова животно НЕМА!
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Постоянни проблеми с нива...

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Е па Те такова животно НЕМА!
                                Има и то е 1500S или 1600.Погледни щифта на стар разпред.вал как се зацепва към ангренажното колело и ще се сетиш
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X