Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоянни проблеми с Нива...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Постоянни проблеми с нива...

    Ако живееш в София, майстор на карбуратори има на ул. Цветна градина в кв.Лозенец, но забравих № - търси го нагоре, вдясно, има табела.
    пп. Снимка на табелата и телефонния № има и в този форум, но не я намерих.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      От: Постоянни проблеми с нива...

      Имах в предвид,че така работи,все едно на два цилиндъра-тряска,кюфти,тюфка,все е недоволна,така като я слушам,щом гърми така си мислих,че не и стига гориво,ама не е,въздуха малко бъзикнах и той не е..Иначе тоя ладов двг няма нищо сложно по него,просто нито времето позволява,нито и моето време. Не мога да си обясня,какво и става,ама все пак е жена...винаги със собствено мнение.Ще я мъча да видя до къде ще я докарам,отивам в моргата и сменям всичко докато не стане работата.

      Като се затопли ще я помъча,за сега информация събирам.
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #33
        От: Постоянни проблеми с нива...

        малко встрани е от проблема , ама как е въздушния филтър и горивния, виж ги и тях.

        Коментар


        • #34
          От: Постоянни проблеми с нива...

          Въздушния директно съм то отстранил,защото там където е ония клапан за шнорхела е запушено заради метана.Горивен-не се кара на бензин.Примерно като я паля,капна малко в карба (има дупка в капака) завърти и запалва веднага,а метана не е като пропан-бутана,в смисъл,че не е нужно да е загрял изпарителя,че да пали има отражение разбира се,но е по-лесно.
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #35
            От: Постоянни проблеми с нива...

            Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
            Колега, Нивата е голям автомобил да знаеш ине се коси. Ще излезе нещо дребно сигурна съм, поглеждал ли си ремъка да не е отпуснат, а и провери всички ел.реленца, не винаги са изгорели напълно но не са читави. Закарай я на добър Еладжия да я провери с апаратчето.
            един пример, връщаме се от дълъг път, аз карам Нивата с ремарке, мъжът ми натоварен камиьон Шкода европа, студено тъмно и сме каталясали от работа и път. На 80км.от Варна Нивата гасне и не ще да пали, какво ли не пробвахме не ще и не ще,мъжът ми ме закача за Европата, и така на буксир до базата ни,(като от време на време опитвам да запаля, защото нямам и фарове) Пристигаме пред нас, мъжът ми отваря вратите и маха въжето, аз си казвам чакай да врътна ключа, и о чудо запали като че ли нищо не е било.
            Успех, ще и се намери проблема.
            Сигорно ремъка му е отпуснат.

            Коментар


            • #36
              От: Постоянни проблеми с нива...

              Провери за всеки случай, дали не си разменил някои кабели за високо напрежение. Редът е 1 3 4 2. Смени кондензатора и регулирай чукчето на 0.4, когато е на върха на гърбицата. Превърти коляновия вал на 5 градуса преди ГМТ. Белезите са на шайбата и първият трябва да дойде преди един стърчащ... шип от блока.
              Охлаби леко делкото и го завърти по посока на въртенето му. След това при контакт и изваден кабел от бобината бавно го върти в обратна посока. Където прескочи искра от кабела, го стегни. При това положение, палецът трябва да сочи първи или четвърти цилиндър. (провери си и реда на кабелите)
              Освен това, след като ти нагаря бързо чукчето провери дали бобината е свързана коректно. Извод 1 трябва да е към делкото а извод 15 към плюс на контакт. Обикновено газаджиите, много обичат да закачат точно на този извод разни жици. Не са прави! (майките им също) Възможно (не задължително) е и оттам да имаш ядове. Също така и от лош контакт в контактната кутия.
              Също така огледай в самото делко за прецакана проходна изолация (пластмасата през която минава винтът, на който е закачен и проводника на чукчето. При отворено чукче и допрян + към извода на делкото не трябва да има искра. И още нещо - свещи и шкурка са несъвместими неща.
              Ако запали - сичката газ към Надин, където е мястото на съветската техника.
              В твоя случай, обаче оставам с впечатлението, че не е крива Нивата... Всъщност двигателят е единствения безпроблемен агрегат по това съоръжение.
              Последно редактирано от Scrapheap; 29-01-12, 21:51.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Постоянни проблеми с нива...

                Като чета как работи и с трите вида гориво, и как пали с капка бензин. И с всичките тези "висящи букси, кабели", при наличие на изпарители и клапани за различните газове, и как се прави с "отивам в моргата и сменям всичко". И за въздушният филтър, и за пробити карбуратори и въртене на настройките за газ-метан-бензин. Май трябва да си доволен, че все още пали.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #38
                  От: Постоянни проблеми с нива...

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Като чета как работи и с трите вида гориво, и как пали с капка бензин. И с всичките тези "висящи букси, кабели", при наличие на изпарители и клапани за различните газове, и как се прави с "отивам в моргата и сменям всичко". И за въздушният филтър, и за пробити карбуратори и въртене на настройките за газ-метан-бензин. Май трябва да си доволен, че все още пали.
                  Благодаря ти за критиката,но с оглед на това,че до сега не е имала проблем,не мисля,че е градивно изказването ти...Така е,че висят тия кабели (много се дразня на което) и че работи на трита вида годиво... А с ръка на сърцето,кажи колко пъти,частите от моргата са били по-качествени от чисто новите от магазина ?
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Постоянни проблеми с нива...

                    Той проблемът, не идва когато на нас ни се иска, а когато на него. Прехвърли плюса по някой от неизолираните кабели, изключи един клапан - пусне друг. Омеша плюса и масата. Много са проблемите, които могат да ти докарат неизолираните кабели, включително и един ден да търчиш с пожарогасителя.

                    Пък за моргата, ако ще купуваш едрогабаритни части, или блок двигател - да. Но при условие, че се продават и оригинални части, и части от реномирани производители, и на цената която не се отличава, кой знае колко, от тази в моргата, едва ли ще отида до там, за да си купя делко, бобина или реле.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #40
                      От: Постоянни проблеми с нива...

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      Той проблемът, не идва когато на нас ни се иска, а когато на него. Прехвърли плюса по някой от неизолираните кабели, изключи един клапан - пусне друг. Омеша плюса и масата. Много са проблемите, които могат да ти докарат неизолираните кабели, включително и един ден да търчиш с пожарогасителя.

                      Пък за моргата, ако ще купуваш едрогабаритни части, или блок двигател - да. Но при условие, че се продават и оригинални части, и части от реномирани производители, и на цената която не се отличава, кой знае колко, от тази в моргата, едва ли ще отида до там, за да си купя делко, бобина или реле.
                      Аз също съм на мнение, че хубави части за руски автомобили на този етап е по лесно да се намерят по моргите отколкото по магазините( там 90% от частите са гаражно производство идващи от бившите съветски републики и качество няма). Забелещи че тук говорим за части не за консумативи.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #41
                        От: Постоянни проблеми с нива...

                        И аз да кажа.Според мен първо и най вече нивата трябва да я погледне някой който разбира,защото тнтм ''направи си сам'' не всеки път се получава.Явно има някакъв проблем по токовете.Като я разбазикаш цялата ще отвориш повече работа на човека който ще я прави.Успех.
                        0898774443-Пламен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Постоянни проблеми с нива...

                          Сега и аз да кажа купуваш си един бял коректор, надписваш всички кабели и контакти в коша, после започваш да ги проверяваш един по един кабел контакт с мултицет. И чак след това на майстор този автомобил е толкова елементарен че не си заслужава да се търси КАДЪРЕН майстор.
                          Land Rover Discovery II 3,9 V8
                          Лада Нива 21214 1,7i

                          Коментар


                          • #43
                            От: Постоянни проблеми с нива...

                            А да взема да сменя цялостно инсталацията ? Според мен ще е най-добре,освен кабелния сноп който е към таблото,да сменя всички по двигателя,защото има поне 3 пъти повече кабели от нужните..
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Постоянни проблеми с нива...

                              май за жичкаджия е

                              Коментар


                              • #45
                                От: Постоянни проблеми с нива...

                                Ако ще сменяш ел. инсталацията, купи си готов комплект за смяна, иначе няма да успееш да намериш подходящите кабели и обувки.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X