Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоянни проблеми с Нива...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Постоянни проблеми с нива...

    Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
    Дайте повече информация за това безконтактно запалване...

    Компресията е заводска,преди 1500 км. свалях главата,смяна на клапани с гумички...
    Значи,намери някой голф 2 примерно ,1,6,от около 1990г,свали му дист. капачка и ще видиш за какво става въпрос.
    Е те такова подобно нещо има за лада.
    П.П. съжалявам за тъпото обяснение,ама неможах да измисля по- умно.

    Коментар


    • #17
      От: Постоянни проблеми с нива...

      Колега, Нивата е голям автомобил да знаеш ине се коси. Ще излезе нещо дребно сигурна съм, поглеждал ли си ремъка да не е отпуснат, а и провери всички ел.реленца, не винаги са изгорели напълно но не са читави. Закарай я на добър Еладжия да я провери с апаратчето.
      един пример, връщаме се от дълъг път, аз карам Нивата с ремарке, мъжът ми натоварен камиьон Шкода европа, студено тъмно и сме каталясали от работа и път. На 80км.от Варна Нивата гасне и не ще да пали, какво ли не пробвахме не ще и не ще,мъжът ми ме закача за Европата, и така на буксир до базата ни,(като от време на време опитвам да запаля, защото нямам и фарове) Пристигаме пред нас, мъжът ми отваря вратите и маха въжето, аз си казвам чакай да врътна ключа, и о чудо запали като че ли нищо не е било.
      Успех, ще и се намери проблема.
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #18
        От: Постоянни проблеми с нива...

        Златков,имам някаква представа какво представлява,имах в предвид някой да каже купи такова и такова или става от такава кола,или нещо линк...Направо да купувам и да сменям.

        Доби,все едно описа моята кола.99% съм сигурен,че ако сляза след малко пред блока и пробвам да я запаля,ще запали от раз...или ще ми съсипе нервите отново Честно казано не искам да се разделям с нея,основно заради евтината поддръжка,но с толкова ядове...а не дай си боже ме остави в балкана,както и ходя сам...ще се разиграя с чука сигурно.

        За това ел запалване,от коя става заменяемо примерно,защото едно приятелче има морга и мога да си взема безплатно някои неща
        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
        feikot@abv.bg
        Обратно дороги - НЕТ !

        Коментар


        • #19
          От: Постоянни проблеми с нива...

          Търси запалване за ВАЗ-21213-/НИВА 1.7 карбуратор/.Ще стане 1 към 1 на твоята.
          Сваляш всичко-делкото-/в него е датчика на Хол/+целия сноп кабели+комутатора и ги поставяш на твоята.
          Смятам,че проблемите ти ще се решат.
          За всеки случай си провери и свещите или ако не си ги сменял направо ги подмени-/аз със години карам с NGK BP 6 ES и съм доволен/.
          Същото направи и с кабелите,ама не взимай от червените-/Руските/.
          Заложи на силиконови-/примерно на Тесла/.
          Успех.
          Последно редактирано от Янко Желязков; 28-01-12, 22:41.

          Коментар


          • #20
            От: Постоянни проблеми с нива...

            Пиши на Ясен. Той имаше Нива и Самара е наясно с електрониките по тях. Сигурно от новите модели ще станат на твоята и са с електронно запалване.
            П.П. Ти от толкова избиране на джип, накрая Нива си взе. Сега разбра ли защо и е евтина поддръжката ?
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Постоянни проблеми с нива...

              А е майни е евтина,ама честа ами взех нива заради сантимента по жужанката ми,ама май е бил грешен.Има нещо гнило в това делко,защото както вече казах,не може жигулката ми 50 000 км да не го бара това чукче,тая свиня да го яде за 200... Янко,ще отида да видя дали има такава,ама май имаше само дърти.Предполагам,че от някоя 7ца,ако е по-нова ще стане същото.

              Значи делкото се премахва директно от долу,гайката където се затяга за центровката и се сменя с новото,така ли ?
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #22
                От: Постоянни проблеми с нива...

                Абе, ако обичаш постоянно нещо да си чоплиш, не лоша Нивата .... Делкото на твоята си е чисто жигулско и се вади по същия начин. Но ако яде контактите, проблемът е в кондензатора (или бобината, ако си сложил такава за електронно запалване. Оригиналната е с 3,2 ома съпротивление на първичната, а електронната - с 1,2 ома). Беше 200 микрофарада на 400 волта, доколото си спомням. Ако имаш подходящ мултицет, може да се измери. Имал съм случай кабела на чукчето да се протрие и да окъси в корпуса. Като хванеш палеца и го разклатиш, не трябва да има луфт. Виж и пружините на центробежния регулатор да не са се откачили, или мембраната на вакуумния да не се е спукала.
                Последно редактирано от kuzdov; 29-01-12, 00:36.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  От: Постоянни проблеми с нива...

                  Здравейте. Колега не разбрах къде се износва чукчето на крачито към гърбиците и от там пада разтоянието между котактите или голям нагар по контактите. Ако чукчето нагаря бързо най вероятно си с бобина за електронно запалване или кофти кондензатор. Делката на този тип двигатели основно са два вида 1500.1600 и 1200.1300 като първя вид е с около 8мм. по-дълаг вала на долу към блока. Ако започнеш да сглобяваш от няколко делка едно преди монтажа трябва да провериш момента в който чукчето отваря дали палеца е срещу контакт за цилиндър на капачката. Преди 15-тина години си бях направил делко от сиера за жигула стана много лесно и бързо. Ако се решиш на тзи вариант ще ти трябва комутатора и бобината. Схемата за свързване с комутатора и делкото я имам давам я веднага 0877392122. Успех.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Постоянни проблеми с нива...

                    Бобината е тази с която взех колата,а май преди не е имала такъв проблем защото чукчето си беше доста архаично.Имам и още една бобина,освен да я сменя...ама пусти студ,пръстите ми направо се пробиват...Мисля като се затопли,да взема карбуратор,който не е пробиван за газ,да си го разпробия аз и да сменя всичко по запалването...тогава вече,ако не се оправи,Надин я зове

                    Иначе нивката си е страхотна,както е с 2 инсталации,кеф ти газ,кеф ти метан,за 2-3 лв. отивам и се връщам там където преди с 10 лв. нафта ходих,нито ми свиди като се хакна някъде,ама ако така всичко се разваля...Това сигурно е от тоя предния...Наистина такъв човек не вярвах,че съществува...беше пълна цялата с гилзи от флоберка,вътре пера,козини,голяма част от нещата трябваше само или да се затегнат или да се свържат за да работят,ама си стоят така...пълен ужас.

                    Ааа карбуратор от 5ца 1500 кубика,дали ще става (не вярвам да не стане де) както и запалването да взема,че имам един двигател под ръка ?
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Постоянни проблеми с нива...

                      Делкото със все датчиците е 150 лева по магазините, значи в НАР е 100. Заслужава си инвестицията. Ама взвми отиди при човека дето съм ти дал номера вместо да се чудиш.
                      Александър

                      Коментар


                      • #26
                        От: Постоянни проблеми с нива...

                        колега ако ще я даваш на НАДИН, дай ми я на мен,тва в кръга на шегата. Сега сериозно, преди много време имах подобен проблем с МОСКВИЧ Алеко 1.5 на газ, елементарен тест , вечерта по тъмно палиш колата, вдигаш капака и където има дискотека(цветомузика) там ти е проблема, аз смених тогава кабели, не руски а от опел, свещи, кондензатор, капачка и накрая и бубина и се оправи всичко.Виж имаш ли луфт в делкото, оста му и ако имаш цяло делко, а това с карбуратор като краен вариант, регулировка на газта , изпарителя и виж платното на бенз. помпа как е. Айде успех и пиши какво е било проблемното.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Постоянни проблеми с нива...

                          а забравих , палеца виж пак има ли голям нагар, нов , най -вероятно прекъсваш на много места и затова проявява такива дефекти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Постоянни проблеми с нива...

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Делкото със все датчиците е 150 лева по магазините, значи в НАР е 100. Заслужава си инвестицията. Ама взвми отиди при човека дето съм ти дал номера вместо да се чудиш.
                            Нещо си го пропуснал номера

                            Сега се качвам тъкмо,цял ден се занимавам с Нивака. Криво ляво запали,но пак тресе кюфти... Смених бобината,прегледах кабелите,разглобих карба (лошо че разбутах настройката на газта) свещите свалих и пришкурих,палеца чистих... Няма,викам да видя малко центровката...като гръмна хвърли капака над карба на 2-3 метра над колата обърнах го на габровска дискотека пред блока. Проблема остава на дневен ред,все едно работи на 2 цилиндъра,само при много натиснат педал пали и се тресе...

                            Свалих делкото,колко е допустимия луфт на оста ? Защото има малък,няколко десети,максимум 1мм да е (много е 1мм) та се чудя дали да взимам ново делко или направо да купувам електронното от НАР...
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Постоянни проблеми с нива...

                              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                              Нещо си го пропуснал номера

                              Сега се качвам тъкмо,цял ден се занимавам с Нивака. Криво ляво запали,но пак тресе кюфти... Смених бобината,прегледах кабелите,разглобих карба (лошо че разбутах настройката на газта) свещите свалих и пришкурих,палеца чистих... Няма,викам да видя малко центровката...като гръмна хвърли капака над карба на 2-3 метра над колата обърнах го на габровска дискотека пред блока. Проблема остава на дневен ред,все едно работи на 2 цилиндъра,само при много натиснат педал пали и се тресе...

                              Свалих делкото,колко е допустимия луфт на оста ? Защото има малък,няколко десети,максимум 1мм да е (много е 1мм) та се чудя дали да взимам ново делко или направо да купувам електронното от НАР...
                              Колега виждам че разбираш от бензинови двигатели колкото мене
                              И аз така се мъчих да запала текезесарката ми един месецкакво ли не ръчках докато преебах един изпарител.И накрая дойде един колега разбирач и веднага откри какво и е.Изгорели свещи бобина от електронно вместо обикновенна и други работи .Оправи неща та центрова я и газовата оправи и оттогава само карам и нищо не пипам дане разбъзикам нещо.30 години карам само дизели и бензиновите двигатели са ми най омразни с тея токове смокове и ред гадости и ни се види ни се чуе та да разбереш какво е

                              Та викни някой да я види и не се мъчи.Поздрави и ти пожелавам скоро оправяне.
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                От: Постоянни проблеми с нива...

                                смени свещи или размени местата на тези , няма логика на два да палиш на два не, като има компресия. сигурен ли си че са правилно наредени кабелите, както се изказа за предния собственик , може всичко да се допусне, и един много интересен въпрос , сигурно ли е че е зацепено правилно делкото , чувал съм за обърнато на 180 градуса, и викни и специалист да я види таз Нива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X