Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервни части - оригинал или...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервни части - оригинал или...

    От къде да купуваме части?

    В темата за пикапите засегнахме този проблем и аз се сещам за още един фрапиращ случай /от ПроМобил/: Клаксон за Рено Меган монтиран фабрично е от турска марка /забравих как беше/... Изгаря /след газене във вода!?/ обаждам се в ПроМобил цена 98 /деветдесет и осем/ лв...
    Намирам в магазинче на познат /същата турска марка/ за 10лв... Действително "оригиналния" имаше една пластмасова фуния, но самия клаксон беше същия на вид...
    4
    само от "официалния вносител"
    0.00%
    0
    от каталог за резервни части
    75.00%
    3
    от където е най-евтино, без значение марката
    25.00%
    1
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    нормално
    а и тва че изглежда като оригиналния не значи че е същия
    турците правят ментета и на техни си работи доколкото знам
    макар че точно за такава част като клаксон това едва ли ще е чак толкова важно

    Коментар


    • #3
      освен това официалния вносител може би няма как да ги внесе "нелегално" в българия без да им плати такси ддс-та и т.н. и т.н.
      а предполагам че по дребните търговци са доста по флексабилни

      Коментар


      • #4
        аз лично отдааавна не съм ходил в турция а и не ми се ходи
        но тука при нас половината град през ден е там

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от mitkov
          освен това официалния вносител може би няма как да ги внесе "нелегално" в българия без да им плати такси ддс-та и т.н. и т.н.
          а предполагам че по дребните търговци са доста по флексабилни
          така е, но както сам казваш за клаксон тия 88лв горница са малко в повече... а по една кола има доста части, които не са жизненоважни...

          между другото, италиански накладки по каталог са към 30лв, "оригиналните" сигурно пак турски са 65лв
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            да тва е другия проблем
            че много често има части които са много по качествени от оригиналните а се продават на половин цена
            това важи особенно за части за японски мотоциклети
            а предполагам че и при колите е така
            бутало за моя мотор например оригинално в щатите струва над 100 долара или поне над 80 не си спомням точно
            но както и да е въпроса е че бутало за същия мотор от фирмата WISECO е 50 долара,а е мноого по качествено олекотено е и е специално направено да повишава мощтността а освен това в много случаи издържа много по дълго
            така е и за много много други неща
            оригиналните стикери например които се лепят отстрани на корите са 60долара и то в америка а са просто две стикерчета
            има стотици други фирми които произвеждат такива неща за мнооого по ниски цени
            оригинални дръжки за кормилото също са на некви невероятни цени а има мноого по добри на пазара за много по ниски цени
            друг пример седалка за моя мотор оригинална излиза към 500лв
            а специална SDG е 80 долара е докато дойде до БГ се оскъпява доста но пак е много по евтина от оригиналната

            Коментар


            • #7
              Неотдавна зяпах някви финансови вестници, и налетях на нови знания. Оказва се че големите фирми купуват за начално вграждане и за резервни части за после от различни производители. Предположително агрегатите и частите за после са с по-ниско качество. И със сигурност от по-евтин производител. Така че изглежда "оригиналните" части са само блъф.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Неотдавна зяпах някви финансови вестници, и налетях на нови знания. Оказва се че големите фирми купуват за начално вграждане и за резервни части за после от различни производители. Предположително агрегатите и частите за после са с по-ниско качество. И със сигурност от по-евтин производител. Така че изглежда "оригиналните" части са само блъф.
                гледай по Дискавъри филма за БМВ 645... Има около 20 000 детайла в една кола... Няма начин да ги направи една фирма...
                Поне 60% от частите се правят от специализирани фирми - например: БОШ прави спирачки, горивни системи и т.н.
                ВАЛЕО - фарове и др

                Ключалките за главините на половината Японски 4х4 са АЙСИН
                на двигателя на мойта има табелка ДЕНШИ /или нещо подобно/
                На купето има лепенка с ".... аутободи Корп." ... и т.н

                Ако 20-ината основни автомарки си направят отделни заводи за всеки чарк, никога няма да им излезе сметката... Вместо това има по няколко огромни фирми доставчици и безброй по-малки фабрики...

                част от електрониката /например контр. панел/ на Рено се произвеждат в Ботевград, но собственика е Белгийска фирма и навсякъде се надписва "Made in EU"
                Това не значи, че частите са ментета! За мен менте е нещо направено да имитира външния вид и донякъде функцията на оригинала, но само докато се продаде...
                Специализираните фирми предлагат и части с по-високо качество от оригинала понякога, а оригиналните части винаги са с голяма надценка отколкото струват на фирмата произвела колата /ако сглобиш цяла кола с части от магазина, ще е в пъти по-скъпа.../
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от LJ73
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Неотдавна зяпах някви финансови вестници, и налетях на нови знания. Оказва се че големите фирми купуват за начално вграждане и за резервни части за после от различни производители. Предположително агрегатите и частите за после са с по-ниско качество. И със сигурност от по-евтин производител. Така че изглежда "оригиналните" части са само блъф.
                  гледай по Дискавъри филма за БМВ 645... Има около 20 000 детайла в една кола... Няма начин да ги направи една фирма...
                  Поне 60% от частите се правят от специализирани фирми - например: БОШ прави спирачки, горивни системи и т.н.
                  ВАЛЕО - фарове и др
                  Не това най-вероятно има впредвид Стефан, а това което аз написах при пикапите. Една и съща част която е монтирана на новия автомобил, като я заменяш със "същата" от "официалния" производител на автомобила, е произведена от различна фирма.
                  И е пъти по некачествена. Имам много конкретни примери, до скоро всичко за пежото си го купувахме от СФА (вносителя) вече - не.
                  LZ1JJJ

                  Коментар


                  • #10
                    Точно така, става дума за официални части а не за ментета. И освен жиците в Ботевград, такива производства има в Плевен за Дана, в Сливен за ... А бе забравих, на много места за много марки.
                    Но-нейма от сергиите между картофите и лука изобщо не го виждаме.
                    Въпроса е че колкото и да крякат и да надуват цените, на конвейера и в сервиза отиват части от различни заводи. Официално.

                    Коментар


                    • #11
                      официалния вносител на някоя си марка не е институция, и там работят хора, които искат бързо да забогатеят. има такива, които директно си продават ментета за оригинални части, без производителя изобщо да знае за това. аз съм свидетел на това, как такъв представител сипва в гаранционните коли турско масло и слага турски накладки и тн.

                      не е проблема в марките коли, а в това ние каде се намираме.

                      незнам дали знаете, но рената, които се продават у нас са целите произведени в турция /там има завод/ затова са такива боклуци, рено в франция се брои за сериозна и много надеждна кола и е доста скъпа. предполагам, че това се отнася и за някои други марки.

                      аз съм купувал части от европа и определено не са същите като тука
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Ако един "Официалния вносител" спазва всички правила то той няма да продава резервни части.
                        1.Разликата в цената за ОЕМ част и резервната е от 90-100% в цената и затова всички се продават за ОЕМ.
                        2.Изписването на бракувани части на вносителя са почти без паре това варира на 10% от вноса
                        3.Изписване пред митницата на комплекти и последвало разкломплектоване те ти още 30% от вноса.
                        Има ли смисъл да продължавам

                        Коментар


                        • #13
                          Части от официалните вносители...

                          От официален вносител съм пазарувал два пъти и повече никога няма да повтора!!!
                          Последният път беше за една гарнитура за глава на хонда сивик Д16А6 двигател, 4ВД и понеже първият път купи собствника от арабите такава и при шлайфана глава я продуха за кратко реших, че е менте! Беше 30 лева, ни ми я даде за 20! Отидохме в представителството на хонда за България и я поръчахме, като пича който продаваше ни обеди, че това е точно оригиналната гарнитура слагана в завода, въпреки че аз исках металексова (метална) гарнитура! За да я поръчаме без да можем да я видим ни иска капаро 70 лева и когато пристигне още 70 и я зимаме! Дойде вълшебната гарнитура за 140 лева и представете си само!!! Беше досущ сащата както при арабите даже и опаковката и беше сащата! Още несъм я сложил, но блока беше крив и от там съм имал ядове! Но разлика 120 лева за едно и също нещо... не само, че не е оправдано ми е лудост!!!!
                          Легери на вала иска по 50 лева на черупка! Една черупчица 50 лева и си предстаете когато ги донесе, да са сащите като тия дет съм зел за 70 лева - трябва да го прегаза!!!
                          това е подигравка!
                          Нисана който купих от един пич от софия беше ремонтиран само в сервиза на нисан! Втория собственик пази фактруите, на които пича е дал 18000 лева за ремонти само по мотора и ако знаете кво беше вътре...
                          4ао
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            мисля си, че ако човек кара по - стара и популярна кола няма никакъв смисъл да ходи в официалния сервиз, защото в най - добрия случай получава същата услуга за много повече пари. проблема е с непопулярните и новите коли, там избор няма, защото няма части и познания зада се ремонтират другаде
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              а знаете л какво е на ментето менте? роман мога да напиша за рез. части оригинарла, че ми побеля косата or тях, ама не ми се пише, че още ги помня
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X