Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

    Благодаря на всички колеги ,за мненията,аз не съм ходил на офроуд състезания не знам колко харчи моята цял ден вгората.Сам съм си намирал терени за да разбера за какво иде реч.

    Коментар


    • #77
      От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Това с каква кола ?
      Най-вероятно с Т-72
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #78
        От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

        За 2 дена на 2-3 бавни ОФА 2,2 на газ 25лв.(около 20литра) за 50 км. На асфалт не съм стъпвал. Ако не трябваше да дърпам тоз-оня разхода щеше да е около 30/100 газ.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #79
          От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

          Доста колеги шофьори на дизелови автомобили тази сутрин, размахваха въжета и кабели. На някой даже им беше замръзнала нафтата по време на движение. Кво да се прави? Лоша подръжка, остарял автопарк и най вече скапана нафта.
          Не че и бензинови не размахваха кабели ама доста по рядко.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #80
            От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

            нормално сутринта беше -20 градуса повечето коли това им е минимума, на места може би е било и под -20
            хубавото е че това е най студения период и по натам няма да има падания до -20

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BU15614.png
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5342282
            Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

            Коментар


            • #81
              От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Това с каква кола ?
              WJ 4.7 с щатни гуми.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #82
                От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                Ако е удобно, ще използвам темата за едно такова въпросче. Колебая се каква метанова уредба да поставя на моята джипка и по точно дали има смисъл от метановия инжекцион (по-малко спадане на мощноста, по-нисък разход) или да заложа качествена обикновенна метанова уредба (ловато, ланди ренцо) с всичките я придружаващи джаджи ще бъде монтирано на паджеро спорт 3 литра бензин 177 коня.

                Коментар


                • #83
                  От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                  Първоначално публикуван от injow Преглед на мнение
                  Ако е удобно, ще използвам темата за едно такова въпросче. Колебая се каква метанова уредба да поставя на моята джипка и по точно дали има смисъл от метановия инжекцион (по-малко спадане на мощноста, по-нисък разход) или да заложа качествена обикновенна метанова уредба (ловато, ланди ренцо) с всичките я придружаващи джаджи ще бъде монтирано на паджеро спорт 3 литра бензин 177 коня.
                  Ако си сложиш качественна обикновенна метанова уредба (имам предвид главно редуктора) винаги можеш после да добавиш инжекцион. Адванс процесор ще ти трябва и в двата случая и той е многото пари в обикновенната уредба. Някъде гледах симулатор на бензиновите дюзи за 25 лв. Само той ще отпадне при прехода от обикновенна към инжекция. Впрочем може да се използват кабелите и куплунзите му. Сигурно ще се опитат да ти сложат и ламбда-контрол за обикновенната (зависи какъв тип майстор ти слага обикновенната уредба). Твърдят, че е задължителен. Не, че е лошо да го има - но той всъщност представлява елементарна "инжекция" има си компютър и не си струва да се слага (струва доста пари) ако мислиш по-късно да надстроиш обикновенната уредба до инжекция. Проблемът е монтажа на бутилката и тръбите - това човек пред блока не може да го направи сам. Но всичко останало - може. Не разбирам много от двигатели по марки и модели но сигурно твоят е шестцилиндров . Когато започнеш да слагаш инжекцион - добре е да имаш 2 рейки по три дюзи - за минимална дължина на маркучите до колекторните тръби. Аз вече се замислям да монтирам 2 рейки по две дюзи на моето камионче 2.0. Най-добре е единични дюзи направо на колектрните тръби ама са "златни". И не пести пари за качествени дюзи - моите са валтек 3 ома и мисля (за собственно успокоение), че са на границата на качествените.
                  Ще ти рябва много мощен(и скъп) редуктор за този двигател. Най-добре е да е с мощност за два пъти по-голям двигател. На моята инжекция съм си играл (и продължавам с играчките) да увеличавам газта при определени обороти 1100 - 1600, 2100- 2500, 3100-3500. Изглежда редукторът ми (томасето хххх) не може да осигури кратковременния много висок разход и на ниски обороти и ниска скорост - леко приглъхва преди да "изреве". Поне аз така си го обяснявам - не съм специалист по двигатели (може и много други причини да има за това).
                  Много е важно и монтирането на щутцерите на колекторните тръби. Ако се стигне до там - накарай ги да свалят колектора и така да ги монтират. Не само заради стружките от пробиването които остават вътре при пробиването и за които казват че "изгаряли". Мястото на пробиването обикновенно е "шибано" и без сваляне трудно се "изпипват нещата". Сега ми се струва че единия щутцер на колектора не е сложен както трябва и пуска въздух. Чувам едно виене което зависи от натоварването на двигателя, което много ми прилича на виенето на неуплътнен карбуратор на жигули от едно време. Все се каня да полея около щутцерите с моментно лепило и да видя дали ще спре виенето.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                    Привет колеги, от доста време все съм се наканвал да си слагам качествено АГУ, НО, при положение че 2-ра година не навъртам повече от около 5000 км. годишно и то главно извънградско (Ходя на работа с метрото, градски транспорт и карам колело), та, дори и при цена на бензин 2,78лв. в момента, си смятам и се убеждавам че няма смисъл при този малък пробег, да си слагам АГУ, Вие как мислите?, има ли смисъл?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                      То всеки сам за себе си преценява, ама нали питаш за чужди мнения, ето:
                      За главно извънградско изобщо не ти трябва Фронтера. Още повече пък и къса база - вози твърдо, багажникът е малък, а центъра на тежестта - висок.
                      Ако "качествено АГУ" означава скъпо АГУ - ГИ, то за 5000 км годишно газовата уредба ще я избиваш повече от 2 години, а трябва да се примириш с бутилката в багажника, който пък никак не е голям при късата база.

                      П.П. Съвсем друго е, ако се заиграваш извън асфалта.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                        Слагаш си обикновено АГУ за 300 лв. (или инжекция на Фобос за 700) и за една година си избил парите, че даже и ще си на далавера. Проблема с багажа се решава с куфар на покрива.
                        П.П. 5000 км х 8/100 бензин х 2,78 лв./литър = 1112 лв; 5000 км х 10/100 газ х 1,29 лв./литър = 645 лв. Направи си сам извод дали си струва.
                        Последно редактирано от kuzdov; 24-08-12, 11:30.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #87
                          От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Слагаш си обикновено АГУ за 300 лв. (или инжекция на Фобос за 700) и за една година си избил парите, че даже и ще си на далавера. Проблема с багажа се решава с куфар на покрива.
                          П.П. 5000 км х 8/100 бензин х 2,78 лв./литър = 1112 лв; 5000 км х 10/100 газ х 1,29 лв./литър = 645 лв. Направи си сам извод дали си струва.
                          Определено си прав, има сметка от АГУ-то, дори и при по-малкия ми пробег от 5000км годишно, засега ще се въздържа да слагам АГУ, но ако масовия А95 мине 3 лева, ще се наложи...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Определено си прав, има сметка от АГУ-то, дори и при по-малкия ми пробег от 5000км годишно, засега ще се въздържа да слагам АГУ, но ако масовия А95 мине 3 лева, ще се наложи...
                            Искаш да кажеш че до 2,99 на литър ще си на бензин?
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #89
                              От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                              Фронти не я карам много, когато я карам е на 90% извънградско и после около язовирите и планини, но без тежки терени. Засега от началото на тази година до момента, нямам и 3000км. навъртяни, та затова няма смисъл да слагам засега АГУ, ако си сложа, ще е само ГИ, а най-евтината такава е 700 лв., много държа на бензин да ми работи всичко добре, засега е поносимо на бензин, в предвид малкото километри които навъртам.
                              Последно редактирано от Еделвайс; 03-09-12, 09:05.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X