Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

    Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
    Гледаите клипчето в което съм заснел Нисана на колегата Гришан и ще разберете за какво служи въртящия момент на дизела , това което прави на Гришата Нисана съм сигурен че го могат единици бензинови джипки. Имам в предвид стъпалото да се качи точно по този начин .
    клип: http://www.vbox7.com/play:d0efc5f3
    Има и още една подробност не може да се засили джипа защото стъпалата са 2, и горе трябва да се завие веднага защото направо не може което допълнително затруднява .
    Точно за това става въпрос.

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Абе аз карам същото, ама от правилната страна, но с маалко по друг бензинов матор.Този от подписа на колегата си върви колкото дизеловия 2.8. Иначе е хубава безпроблемна и кретено-устойчива моторетка, но на тази кола конкретно лекинко малее.
    Не ми беше точно това мисълта, ама карай... Просто всеки си ползва джипката, както прецени за добре. Въпрос на гледна точка. За мен, джип е синоним на проходимост. Ако искам да юркам на магистралата, ще си взема СУВ. Когато в тема за джипове, някой ми говори за колко вдига на магистралата и ми твърди, че дизела не издържа на "напАн"... Освен това изкарва всички, които карат коли с ляв волан- леваци, нямам какво да добавя.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

      Вие спорите за двигатели и горива. А спора е такъв, защото резервоар нафта, бензин... е колкото пенсията на баба ми. В момента в, който резервоар бензин е равен на един час работа, всички минават на големи бензинови мотори. Поне около мене е така. Не знам за въртящ момент, турбо дупки и разни засукани там технологии. Знам само- над 4-5 литра мотор е мотор. Останалото са миксери.
      /сега да не се засегне някой, имам 1.7 кола и си я карам редовно.../
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #33
        От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

        Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
        Гледаите клипчето в което съм заснел Нисана на колегата Гришан и ще разберете за какво служи въртящия момент на дизела , това което прави на Гришата Нисана съм сигурен че го могат единици бензинови джипки. Имам в предвид стъпалото да се качи точно по този начин .
        клип: http://www.vbox7.com/play:d0efc5f3
        Има и още една подробност не може да се засили джипа защото стъпалата са 2, и горе трябва да се завие веднага защото направо не може което допълнително затруднява .
        Аз пък казвам, че Патроля е много хубава машина, ама тука в България нещата клонят малко към сектанство спрямо определени марки и модели. Ето ти пример където късия Патрол, въпреки въртящия си момент няма да мине:



        Късия джип (който и да е) ще се качи с много зор защото на мократа скала няма сцепление, а предната ос няма да може да прехвърли прага за да издрапа! Давам ти този пример, защото всеки пример е субективен спрямо всеки конкретен случай, шофьор и терен (както твоя)...
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-01-12, 22:24.

        Коментар


        • #34
          От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

          А тука можеш да видиш стоков Гранд къде спира и как тръгва след това (нищо, че е бензинов и "няма" въртящ момент):

          Коментар


          • #35
            От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

            Никой не твърди, че бензиновия мотор "няма" въртящ момент, хеле пък с тая кубатура. Просто на бензиновите им идва макс въртящ момент на едни други обороти, на които пък харчи едни литри...не ти е работа.
            Колкото до проходимостта, зависи колко го хапят кучетата задкормилното.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Никой не твърди, че бензиновия мотор "няма" въртящ момент, хеле пък с тая кубатура. Просто на бензиновите им идва макс въртящ момент на едни други обороти, на които пък харчи едни литри...не ти е работа.
              Колкото до проходимостта, зависи колко го хапят кучетата задкормилното.
              Абе и аз така си мислех някои работи докато не се качих на нещо по-така като двигател! Оборотите за които говориш бензина ги развърта без да се усетиш, а на дизелака му трябва доста време само да разбере, че са му подали газ (говорим за дизели до 3000 кубика и 150 коня)! Иначе всички знаем приказката за гроздето и защо било кисело... Истината е една - голяма кубатура - при дизелите от 3500 на горе, а при бензина от 4000... Там нещата стават истински! Другото е ремонти нон-стоп, турбините стават консуматив и т.н... Ако нещата са свързани с това само да се стигне до някоя полянка да се опекат и омахат кифтетата - филма е съвсем друг и това за което говоря се обезсмисля автоматично и от самосебе си!

              Коментар


              • #37
                От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                Марто може да си сваляш от нета колкото искаш клипчета и пак няма да ме убедиш . Аз бях там и видях бях и с 3 литрово Паджеро с 33ки и нямаше да се кача, та идеята ми е че ако забелязваш гумите едвам превъртат а мотора не гасне сигурно Гришата накрая беше на 1000 оборота (та и по малко) е кой е тоя бензинов мотор на 1000 оборота да има каквъвто и да е въртящ момент е сори ама няма . Четох ти темите за Гранда колко е бърз и как бие колите по светофарите ама ме мързеше да споря и по тая тема щото и това няма как да стане (за справка имам едно голфче 1.8, 86 година веднага го пускам на гранда). Но нали знаеш всеки си хвали неговото все пак от ВМ се качваш на 5.2 е няма как да не върви прилично .
                А относно клипчетата не ми се виждат невероятно предизвикалество особедно това на скалата.
                Последно редактирано от Nikolai Georgiev (turbo d); 28-01-12, 22:43.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #38
                  От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                  [QUOTE=TigerHunter;1751366]Просто на бензиновите им идва макс въртящ момент на едни други обороти, на които пък харчи едни литри...не ти е работа.
                  QUOTE]
                  А, и тука е разковничето, че с газова уредба цената е колкото да караш дизелов джип. Демек "110" коня дизелов джип е равно в лева на "250" коня бензинов - образно казано разбирасе.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                    Аз не съм съгласен че винаги тези Н хиляди кубици са от полза всепак осмака и тежи и то не малко, ама как се отплеснахме от темата . Между другото и аз карам и предпочитам бензиновите мотори а не дизелите , което не прави дизелите по добри в определени ситуации.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #40
                      От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                      И едното и другото си имат убавини. Моторът е хубав, когато е голям, независимо какво яде. По отношение на водата, нещата също са малко спорни. Верно, че бензиновия по-лесно ще изгасне у ряката, но след това, поне в повечето случаи ще запали и ще се прави, че нищо не е било, докато дизелът ще угасне по-трудно, но за сметка на това трайно.
                      Пък и Паджерският 3.5 си има и мощност и торк в достатъчно количество и за магистралата и за в гората. Грандовете също си имат
                      Вчера се заиграх със спортиджа 2.0ТД, който се държеше като кенгуру След заигравката с потенциометъра за газта се оправи и естествено го вкарах в приключение. Почна да бере душа, като се събра сняг отпред. Бахти въртящия момент... Просто си трябва кубатура..
                      Аз клоня към бензин, от една страна заради газта, от друга заради това, че ми е по-лесна поддръжката.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        А, и тука е разковничето, че с газова уредба цената е колкото да караш дизелов джип. Демек "110" коня дизелов джип е равно в лева на "250" коня бензинов - образно казано разбирасе.


                        Абе, малко не е вярно, ама ... Бензинов със съизмерима мощност в ниските, ще ти харчи в гората поне 30-40/100 газ, та икономията от асвалта ще ти излезе отрицателна.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                          Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                          Марто може да си сваляш от нета колкото искаш клипчета и пак няма да ме убедиш . Аз бях там и видях бях и с 3 литрово Паджеро с 33ки и нямаше да се кача, та идеята ми е че ако забелязваш гумите едвам превъртат а мотора не гасне сигурно Гришата накрая беше на 1000 оборота (та и по малко) е кой е тоя бензинов мотор на 1000 оборота да има каквъвто и да е въртящ момент е сори ама няма . Четох ти темите за Гранда колко е бърз и как бие колите по светофарите ама ме мързеше да споря и по тая тема щото и това няма как да стане (за справка имам едно голфче 1.8, 86 година веднага го пускам на гранда). Но нали знаеш всеки си хвали неговото все пак от ВМ се качваш на 5.2 е няма как да не върви прилично .
                          В края на Април съм готов за заигравки в гората - практика му е майката! Само ще ти кажа, че на "бавни" го оставям сам и върви в баира (е не като в клипа ти) без да пипам педала на газта! Тоя номер го може и на по-голям баир, само че с включен круиз контрол - колата си стои в оборотите които и трябват за да поддържа 20 км/ч! Дето се вика мога да сляза от него и да му пляскам докато се качва сам! Клиповете съм ти ги качил да видиш, че това което твърдите е вярно (никъде не съм казал, че не) ,но при определени условия и до определена степен! При тези цени на нафтата и качеството и, просто е безумие да се кара дизел в момента! Иначе при първа възможност бих си взел един дизелов Патрол 4,2 и бих го турбинирал даже - няма да има такъв кеф! Просто прекалено крайно се изказвате и имате претенцията за меродавност, като Пенчо примерно дето цял живот е карал на нафта, но иначе е компетентен за газта и метана, щото е чел и са му казвали...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                            8-мака със съгурност е по-лек, от струга пъхнат под капака на нисана

                            Коментар


                            • #44
                              От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              В края на Април съм готов за заигравки в гората - практика му е майката! Само ще ти кажа, че на "бавни" го оставям сам и върви в баира (е не като в клипа ти) без да пипам педала на газта! Тоя номер го може и на по-голям баир, само че с включен круиз контрол - колата си стои в оборотите които и трябват за да поддържа 20 км/ч! Дето се вика мога да сляза от него и да му пляскам докато се качва сам! Клиповете съм ти ги качил да видиш, че това което твърдите е вярно (никъде не съм казал, че не) ,но при определени условия и до определена степен! При тези цени на нафтата и качеството и, просто е безумие да се кара дизел в момента! Иначе при първа възможност бих си взел един дизелов Патрол 4,2 и бих го турбинирал даже - няма да има такъв кеф! Просто прекалено крайно се изказвате и имате претенцията за меродавност, като Пенчо примерно дето цял живот е карал на нафта, но иначе е компетентен за газта и метана, щото е чел и са му казвали...
                              Е тук се съгласих.
                              Николай Георгиев 0+
                              тел.0887357722

                              Коментар


                              • #45
                                От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Абе, малко не е вярно, ама ... Бензинов със съизмерима мощност в ниските, ще ти харчи в гората поне 30-40/100 газ, та икономията от асвалта ще ти излезе отрицателна.
                                Тука си прав, което си е, си е! Това обаче е само за гората и то при зверско напъване на машините. На асфалта не. И пак зависи от модела на дизеловия двигател. Има дизели, който харчат и по 20 в гората при определени условия. Междудругото винаги съм се чудел как точно се засича разход в гора? С тези бавни и бързи скорости и въртене на гуми до безкрай в калта, много ми е странно....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X