Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

    Здравейте,нов съм в форума и искам да науча малко повече информация относно автомобилите 4х4.Конкретния ми въпрос е:Искам да си купя малък джип с които да мога да се движа зимата без проблем и евентуално по черни пътища,и съм се спрял на Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 2/3 врати искам да разбера добре ли съм се насочил какви са недостатъците на този модел и като цяло малко повече инф. за него.Благодаря.

  • #2
    От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

    А сега, напиши в ГУГЪЛА "Mitsubishi GDI" и прочети, що за система е и как работи, ако имаш още въпроси .... на линия сме.
    Дори и тъпото WIKI ... я има ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

      Комшия на вилата има такова от 10г сигурно, не му е слагал газ и тем подобни, гледам си го кара всеки ден, и се справя като падне снега, не съм чул да се оплаква нито да е закъсвал, кара го по разкаляни пътища и зимата бая сняг пада, според мен става за тези неща.

      Коментар


      • #4
        От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

        На "GDI" не може да се сложи газ.Иначе Pinin-a си е умалено Pajero 2,има и със super select..и другите му глезотийки ..
        [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
        Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

        Коментар


        • #5
          От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

          Първоначално публикуван от ivan10 Преглед на мнение
          ...
          Искам да си купя малък джип с които да мога да се движа зимата без проблем и евентуално по черни пътища,и съм се спрял на Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 2/3 врати
          ...
          Вече трета зима, желаното от теб возило (това от подписа ми), се справя безпроблемно, с транспортирането на родителите на съпругата ми, в желаните от теб условия. Засега нямат никакви оплаквания.
          Няма газова уредба, не защото е невъзможно, а защото не е нужно - комбиниран разход под 10/100 км.
          Последно редактирано от krasi-mir; 29-01-12, 12:18.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

            Мисля, че им слагат АГУта, но за всички митсУбушита с ГДИ съм чувал за много нисък разход и огромен страх от кофти гориво.

            Коментар


            • #7
              От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI или друг "джип" с 2/3 врати-Мнения.

              Здравейте и от мен . Макар и да не пиша , следя форума от време на време . С колегата ivan10 сме приятели и се опитваме да му изберем компактно и хубаво SUV-че къса база и ляв волан до около 7000 лв за самата покупка . Прегледахме форума и стигнахме до следните модели :

              * Митсубиши Паджеро Пинин 2/3 вр. - Пинина е най-красив от всичките , няма спор . Базата на Паджеро 2 за мен е много добра , има и Супер Селект . По-ниско е , но за превземане на снежни пътища е идеално . Но ... повечето впечатления за GDI двигателите са , че след експлоатация в България създават известни проблеми . Наш общ приятел имаше Пинин 2.0 GDI и му създаваше главоболия . Трябва да се кара явно с много хубави масла и истински бензин , а не това което наливат масово по бензиностанциите ... С обикновен бензин 95 от известни бензиностанции прекъсваше и не вървеше , също трябва да има и повечко бензин в резервоара . Вярно , с хубав бензин нямаше проблеми и правеше учудващ разход ~10л/100км в града Също имаше ръжда на странни места ... оказа се , че не са с толкова добра антикорозионна защита . Във форума се споменава и 1.8 Mpi , но така и не намерих преки впечатления . Жалко само , че не е Супер Селект . Има няколко броя на пазара , но цената им е доста над тази на GDI-тата

              * Honda HR-V 2/3 вр. 4x4 - Влезе в класацията , понеже доста добри впечатления има из форума . Предимството е , че през повечето време е на предно предаване , но пък не може да се включи принудително задния мост ... Ако се абстрахираме от визията , изглежда добър избор

              * Toyota Rav4 - на пръв прочит - доста скъпа поддържа

              * Suzuki Grand Vitara ( без 2.5 V6 ) - Моята препоръка поради добрите ми впечатления от старата Витара . За съжаление съм нямал допир до такава . Цените на частите са добри . Единствено дизайна малко куца .

              * Land Rover Freelander - ......

              Отпадат : Опел Фронтера Б , Нисан Терано 2 , Паджеро 2 , Галопер , Деу и всички останали по-стари от 1998-2000г или с десен волан .

              Моля за сериозни предложения за друг хубав градски SUV .

              Коментар


              • #8
                От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                и аз съм се загледал по такава джипка. Какви са и болежките по двигателя. Прочетох за дроселова клапа и нагар. Но от колегата разбирам, че има и други проблеми. Ако има собственици нека споделят мнения.

                Коментар


                • #9
                  От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                  Качествата на Пинин като джипка не мога да коментирам, но карах кола с двигател GDI около 30 хил. км. Впечатленията ми са:
                  Много еластичен двигател, икономичен с отлична динамика. Идейно технологията е много умно измислена.
                  Недостатъци, които се появяват особено в БГ:
                  - Не се допуска никакъв компромис с горивото. Причината е, че системата GDI позволява смесообразуването да се извършва не предварително, а направо в цилиндрите. Така за раличните 3 режима на работа на двигателя се използват крайно обеднени смеси с цел икономия на гориво. Тoво е и причина за образуване на нагар. Точно тази особеност - че смесообразуването се извършва не предварително, а директо в цилиндрите на мотора прави монтирането на ГАЗ почти невъзможна мисия.
                  - хроничен броблем са тракащи клапани след определн пробег. Този мотор е направен са хубави бензини и хубави масла. След определено износване в ниските обороти (на свободен ход) не може да се достави масло до клапаните с нужното налягане и се чува ясно тракане. Не е броблем ако не те дразни.
                  - Много е важно при избор на такъв мотор втора ръка да се провери дали работи във всичките си режими на работа. Друг важен елемент за проверка са дюзите. Двигател на повечко км с български бензин почти винаги има "запушване" на дюзите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                    Ами то кола без проблеми няма. Всичко е до гледане и до това колко е поддържал предишния собственик. Не вярвам да измислят нещо което няма да е ефективно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                      Ок де и все пак и аз ПИНИНА за ефтин и Градски джип за Лов и Риболов ми харесва и сикам да знам Проблем ли е да му се сложи ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                        Влезни в форума на Митсубиши има много писано по темата с газ на ГДИ, слагат с сигурност, но не съм чел че нямам ГДИ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                          В последния пост от тази тема
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...inin+%E3%E0%E7
                          има линк към Митсубиши форума. Прегледах само 1-ва страница от линка, но предполагам, че в останалите 11 ще намериш отговор на въпроса си.

                          Атърсачката на чмитси-форума каза
                          http://www.mitsubishibg.com/forum/in...=1&#entry51368
                          Последно редактирано от krasi-mir; 28-02-12, 07:32.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                            Моля за контакти с Милен от Пловдив!
                            Веселин Цанков

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 врати-Мнения.

                              Здравейте колеги, карам Mitsubishi Pajero Pinin 3 врати, интересува ме някой от вас имали сложен отпред Roll Bar /Bull Bar/, и ако може да ми пратите някоя снимка как е захванат отдолу. Благодаря предварително. Давам и e-mail: pla86men@gmail.com , ако някой иска да ми прати снимки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X