Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стартира двигателя тази сутрин ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Е, то при теб нещата са съвсем обясними. Нискозамръзваща нафта(добре де, нискожелираща), рядко масло в мотора, двегодишен акумулатор.
    То от тия условия по-добри - в Африка.
    Прав си, но има няколко утежняващи обстоятелства като:
    1. 610А спрямо "оригиналните" 850А
    2. 4-5 дни престой преди палене
    3. Шофиране на къси разстояния 2-3 км.
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

      Не колега не ме сърбят ръцете. Чудя се защо хората слагат трансформаторно масло като добавка. Трансформаторното масло се използва като изолатор и охладител. Мазилност не му трябва. А изобщо дали са го предвидили за горене едва ли. 2Т маслото е създадено да изгаря и да прави по малко сажди. Чел съм, че някой слагат и спирачна течност. Аз лично съм слагал на опел астра 1.7 д 2т и забелязах утихване на работата на мотора и спря да пуши. Същото наблюдавам и на форд фокус 1.8тдди. Но най добре чиста и качествена нафта. Има един лаф не съм толкова богат да си купувам евтино.

      Коментар


      • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

        Първоначално публикуван от sparky_ Преглед на мнение
        Не колега не ме сърбят ръцете. Чудя се защо хората слагат трансформаторно масло като добавка. Трансформаторното масло се използва като изолатор и охладител. Мазилност не му трябва. А изобщо дали са го предвидили за горене едва ли. 2Т маслото е създадено да изгаря и да прави по малко сажди. Чел съм, че някой слагат и спирачна течност. Аз лично съм слагал на опел астра 1.7 д 2т и забелязах утихване на работата на мотора и спря да пуши. Същото наблюдавам и на форд фокус 1.8тдди. Но най добре чиста и качествена нафта. Има един лаф не съм толкова богат да си купувам евтино.
        Колега нещо си в грешка трансформаторното масло не се ползва като добавка а като основно гориво
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

          Първоначално публикуван от sparky_ Преглед на мнение
          Не колега не ме сърбят ръцете. Чудя се защо хората слагат трансформаторно масло като добавка.
          Не го слагат като добавка, а като гориво.

          Първоначално публикуван от sparky_ Преглед на мнение
          Трансформаторното масло се използва като изолатор и охладител. Мазилност не му трябва. А изобщо дали са го предвидили за горене едва ли.
          Да, ама гори. И не дими, ако двигателя е подходящия и в добро състояние.

          Първоначално публикуван от sparky_ Преглед на мнение
          2Т маслото е създадено да изгаря и да прави по малко сажди.
          Създадено е за да смазва, дори разредено. Затова е и подходяща добавка към нафтата, ако се цели подобрение на смазващите и качества. Със или без масло - разлика в саждите няма.

          Първоначално публикуван от sparky_ Преглед на мнение
          Чел съм, че някой слагат и спирачна течност.
          Спирачната течност събира всичката вода. Затова я и слагат.

          Първоначално публикуван от sparky_ Преглед на мнение
          Аз лично съм слагал на опел астра 1.7 д 2т и забелязах утихване на работата на мотора и спря да пуши. Същото наблюдавам и на форд фокус 1.8тдди. Но най добре чиста и качествена нафта. Има един лаф не съм толкова богат да си купувам евтино.
          Ако трансформаторното масло ти е без пари, или близко до това, няма ли поне да се позамислиш? И не, не е най-добре чиста и качествена нафта. Не и за стар двигател, предвиден да работи с една друга нафта, от която не са извадени някои неща поради еко съображения. Лично добавям двутактово масло към съвсем обикновена нафта, без други добавки. И ефект определено има - работи с една идея по-меко. Сажди няма никакви.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Не го слагат като добавка, а като гориво.


            Да, ама гори. И не дими, ако двигателя е подходящия и в добро състояние.


            Създадено е за да смазва, дори разредено. Затова е и подходяща добавка към нафтата, ако се цели подобрение на смазващите и качества. Със или без масло - разлика в саждите няма.


            Спирачната течност събира всичката вода. Затова я и слагат.


            Ако трансформаторното масло ти е без пари, или близко до това, няма ли поне да се позамислиш? И не, не е най-добре чиста и качествена нафта. Не и за стар двигател, предвиден да работи с една друга нафта, от която не са извадени някои неща поради еко съображения. Лично добавям двутактово масло към съвсем обикновена нафта, без други добавки. И ефект определено има - работи с една идея по-меко. Сажди няма никакви.
            На втория прочит разбрах, че все пак не спориш сам със себе си....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              На втория прочит разбрах, че все пак не спориш сам със себе си....
              И аз.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Инат, инат, днес кочината беше по-инат. Докато не подгря, не запали. Колебаеше се между 1, 0 и 2 цилиндъра. Никога не се е налагало да въртя цели 5 секунди... Ще взема пример от Ясен и ще започна със строгите лекции, да видим дали ще намерим общ език... Ако да, може да погледна дали тия свещи са здрави все пак...
                Погледнах свещите. Само едната си заслужаваше името. Другите 3 са били само за декор и да не изпуска налягане от цилиндъра. Тракторчето кораво ще излезе... И на една свещ палеше, ама му ги смених, да се кефи...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Как стартира двигателя тази сутрин ?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не го слагат като добавка, а като гориво.


                  Да, ама гори. И не дими, ако двигателя е подходящия и в добро състояние.


                  Създадено е за да смазва, дори разредено. Затова е и подходяща добавка към нафтата, ако се цели подобрение на смазващите и качества. Със или без масло - разлика в саждите няма.


                  Спирачната течност събира всичката вода. Затова я и слагат.


                  Ако трансформаторното масло ти е без пари, или близко до това, няма ли поне да се позамислиш? И не, не е най-добре чиста и качествена нафта. Не и за стар двигател, предвиден да работи с една друга нафта, от която не са извадени някои неща поради еко съображения. Лично добавям двутактово масло към съвсем обикновена нафта, без други добавки. И ефект определено има - работи с една идея по-меко. Сажди няма никакви.
                  1.В какво съотношение слагате 2Т (двутактово масло) към нафтата и на какви двигатели. В смисъл - на коман ройл двигател дали е удачно ? Щото идеята за подобряване на мазилните качества на горивото, при всички положения е добра.

                  2. А нещо за профилактика на водата в горивото нужно ли е? Аз имам известен опит, по отношение на метиловия спирт, който не е никак положителен (при хладилни агрегати). Там вредата от метиловия спирт е явна - тотална корозия. Със спирачна течност сигурно ще е малко по-добре. А може би - не ...
                  .
                  [COLOR=#fafafa !important]

                  [/COLOR]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X