Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: AMAROK

    На мен лично и така ми харесва, даже така е по-сейф за ежедневна употреба, толкова силен мотор на такава лека задница(ненатоварен) ще е нож с две остриета особено по това време на годината.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: AMAROK

      Пикапите се развиват МНОГО бързо. Преди 5 години Амарока беше топ, но сега отстъпва на Тойота и Форд. Говоря за моя Амарок. Новия не съм тествал, но и не виждам какво му е новото освен мотора в топовата версия.
      Тези дни тествах Форд Wildtrack 3,2, Нисан 190к.с. и Тойота 2,4.
      Форда ме впечатли с пътно поведение, вървеж и висок разход.
      Нисана - не лош , но за мен безличен автомобил.
      Тойотата - нищо особенно като автомобил, но с уютна кабина и даваща чувство на сугурност и спокойствие. Това съчетано с муден двигател и добро пътно поведение (по-лошо от на Форда). Мисля, че Тойотата си иска 2,8 двигателя!
      И трите пикапа са със самоуверени цени, като Тойота прекаляват.

      Пазара сега предлага пикап за всеки - зависи кой какво търси!
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: AMAROK

        Форда все още ли е единственият на торсиони?
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: AMAROK

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Форда все още ли е единственият на торсиони?
          Поне 2012 година насам не е.
          8)

          Коментар


          • От: AMAROK

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Пикапите се развиват МНОГО бързо. Преди 5 години Амарока беше топ, но сега отстъпва на Тойота и Форд. Говоря за моя Амарок. Новия не съм тествал, но и не виждам какво му е новото освен мотора в топовата версия.
            Тези дни тествах Форд Wildtrack 3,2, Нисан 190к.с. и Тойота 2,4.
            Форда ме впечатли с пътно поведение, вървеж и висок разход.
            Нисана - не лош , но за мен безличен автомобил.
            Тойотата - нищо особенно като автомобил, но с уютна кабина и даваща чувство на сугурност и спокойствие. Това съчетано с муден двигател и добро пътно поведение (по-лошо от на Форда). Мисля, че Тойотата си иска 2,8 двигателя!
            И трите пикапа са със самоуверени цени, като Тойота прекаляват.
            ?
            Пазара сега предлага пикап за всеки - зависи кой какво търси!
            Колега колко е наточена Хайлукс, че Форда, който пробвах струваше 82000 лв.? Нисана и Форда автоматици ли бяха? На мен Форда (автомат) не ми хареса как върви на по висока скорост. Продавача твърди, че след 10000 км. тръгвал повече.
            8)

            Коментар


            • От: AMAROK

              И трите коли бяха автомати. Нисана не беше с най-силния мотор.
              Форда вървеше най-много, на 10 000км беше.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: AMAROK

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                И трите пикапа са със самоуверени цени, като Тойота прекаляват.

                !
                Щото ги купуват ...БТК... после горските ...
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: AMAROK

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Щото ги купуват ...БТК... после горските ...
                  И не само.В БГ има поне две групи които изнасят пикапи,леки коли,джипове за Африка и Близкия Изток(Тойота).Това и е бизнеса.Групите основно са съставени от арабели.Тук Тойота държи високи цени,не само нови,но и на вторичния пазар.

                  Коментар


                  • От: AMAROK

                    Понеже имахме няколко Тойоти, а към момента две и от време се отбивам в представителството в София и какво да кажа - Аурис 40++ лева, Корола 40++ лева. От тази гледна точка Коли като Хайлукс, Амарок и др. не че са евтини, но не са толкова безсмислено скъпи. Топ версиите не ги коментирам, защото от моята гледна точка това са коли за работа и много от екстрите са излишни.
                    Експлоатацията на пикап в тежки условия на строежи, кариери, горски пътища някъде по планините си е зверска и не че има някакво екстремно препятствие, а по-скоро различни задачи свързани с превоз на пътници, товари, оборудване - тогава се цени това което е най-здраво и не ти създава проблем, пък колкото и просто да е то. В този ред на мисли новата Навара ми се струва доста градска - поне отвътре.

                    В тубата гледах един тест на LC 70-та серия от последните години в Япония и там шофьорчето от Тойота обясняваше, че философията на 70-та серия е да е максимално опростени и надеждна, че е най-предпочитания автомобил от UN и Червения Кръст, както и за нуждите на строителни и индустриални компании, за които продажбата му е възможна. Според мен това донякъде съвпада и с философията на Хайлукса.
                    Последно редактирано от noname12; 20-12-16, 09:38.

                    Коментар


                    • От: AMAROK

                      Знам, че темата не е точно за това, но понеже явно четат и пишат много хора имащи впечатления от първа ръка с пикапи ми се ще да попитам...

                      Може ли пикап да бъде семеен автомобил? За семейство свикнало да пътува с много багаж и голямо куче.

                      Чувал съм най-различни версии от това, че пикапът е единствения смислен автомобил, който може да си купиш в днешно време до това, че е най-голямата греда и става само за работен автомобил. С второто мога да се съглася за старите спартански пикапи, с ресори отзад, допотопни двигатели и прилежащо оборудване и т.н. Но модерните версии са толкова близо до леките автомобили (и все пак запазващи някои типично джиповски черти, които не се намират при SUV-овете), че се чудя дали всъщност не би бил удачен компромис между това жена да ходи на работа с него в широкия център на София и в същото време да имаш проходим и здрав автомобил за семейно пътуване уикендите...без разбира се той да е оптималното решение за първото.

                      Какво ще кажете вие?

                      Коментар


                      • От: AMAROK

                        Аз бих казал, че не е особено подходящ за повече от 2ма човека. Пътувал съм 1000 км. като пътник на задните седалки на Нисан Навара 2008 и никога не бих повторил освен ако не е въпрос на живот и смърт Ако е празен легена отзад вози ужасно, а на задните седалки само името им е седалки...
                        За по-новите модели и за други марки не знам как е, но аз лични бих си купил пикап само ако ми се налага да го ползвам за работа и ако няма да возя никой отзад.
                        Големите американски модели може да са друга работа, но нямам опит за да кажа.

                        Коментар


                        • От: AMAROK

                          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                          Знам, че темата не е точно за това, но понеже явно четат и пишат много хора имащи впечатления от първа ръка с пикапи ми се ще да попитам...

                          Може ли пикап да бъде семеен автомобил? За семейство свикнало да пътува с много багаж и голямо куче.

                          Чувал съм най-различни версии от това, че пикапът е единствения смислен автомобил, който може да си купиш в днешно време до това, че е най-голямата греда и става само за работен автомобил. С второто мога да се съглася за старите спартански пикапи, с ресори отзад, допотопни двигатели и прилежащо оборудване и т.н. Но модерните версии са толкова близо до леките автомобили (и все пак запазващи някои типично джиповски черти, които не се намират при SUV-овете), че се чудя дали всъщност не би бил удачен компромис между това жена да ходи на работа с него в широкия център на София и в същото време да имаш проходим и здрав автомобил за семейно пътуване уикендите...без разбира се той да е оптималното решение за първото.

                          Какво ще кажете вие?
                          И новите пикапи са с цял мост отзад, ресори, парттайм и са на рама.
                          Тези с двойната кабина имат достатъчно място за пътниците отзад.
                          Ако свикнеш с габарита - над 5 метра и се примириш, че багажното трудно се поддържа чисто, както багажник на автомобил, става.
                          И да не е SUV.
                          0+

                          Коментар


                          • От: AMAROK

                            Новата Навара не е на ресори. А мястото на задната седалка при Л200 след 2006 година е най голямо (за сметка на легена до 2010 година). Някой има ли представа защо в БГ още не се предлага новото Л200?
                            8)

                            Коментар


                            • От: AMAROK

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              Знам, че темата не е точно за това, но понеже явно четат и пишат много хора имащи впечатления от първа ръка с пикапи ми се ще да попитам...

                              Може ли пикап да бъде семеен автомобил? За семейство свикнало да пътува с много багаж и голямо куче.

                              Чувал съм най-различни версии от това, че пикапът е единствения смислен автомобил, който може да си купиш в днешно време до това, че е най-голямата греда и става само за работен автомобил. С второто мога да се съглася за старите спартански пикапи, с ресори отзад, допотопни двигатели и прилежащо оборудване и т.н. Но модерните версии са толкова близо до леките автомобили (и все пак запазващи някои типично джиповски черти, които не се намират при SUV-овете), че се чудя дали всъщност не би бил удачен компромис между това жена да ходи на работа с него в широкия център на София и в същото време да имаш проходим и здрав автомобил за семейно пътуване уикендите...без разбира се той да е оптималното решение за първото.

                              Какво ще кажете вие?
                              Л200 е най удачен според мен, заради супер селекта и задната седалка.
                              8)

                              Коментар


                              • От: AMAROK

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение

                                Може ли пикап да бъде семеен автомобил? За семейство свикнало да пътува с много багаж и голямо куче.
                                За мен лично най-ценното в пикапа е възможността да возиш куче(та) в обем, нямащ нищо общо с този на кабината. Возил съм и в джип, и в микробус, но с пикапа е най-добре. За многото багаж е ясно, но за безпроблемното му транспортиране с куче и без наблюдение определящ е характера на кучето. За ежедневна употреба не мисля, че е подходящ особено с хардтоп (необходим за багажа и кучето). Паркирането в центъра дори на неголям град е приключение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X