Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка V6 Витара 97г :(

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с раздатка V6 Витара 97г :(

    Привет колеги
    От известно време имам следния проблем : При включване на 4*4 ако раздатката реши да включи, след относително време се самоизключва, като лоста си остава в положението в което е бил, лампата на таблото си свети 4wd, но върти само задния мост
    Самото изключване е придружени със звук, като удар, който се усеща и на лоста, след което трябва да включвам и изключвам докато не захапе както трябва. Когато зацепи, може да мине 2 км, може да мине и 2 метра, не знам и аз от какво зависи. Като изключи при натискане на лоста напред се чува едно, като прещракване, връщам назад-на 2wd и пак напред и така докато включи. Проблема го прави както на бързи така и на бавни, без значение от терена. Доколкото успях да намеря информация във форума, най вероятно е някаква вилка в раздатката и от тук почват въпросите ми а именно :
    1. Как се сваля тази раздатка, освен болтовете които виждам към скоростната кутия, видите на лостчето от към купето и жилото на км, има ли и нещо друго, че мернах някъде, за някакво скрито болче но сега не мога да го открия като снимка.
    2. Става ли вилката (ако е тя) от Витара 1.6, раздатката предполагам че не е същата, макар че като гледам снимки ми се струва че е .

    Не знам дали успях да го опиша както трябва, но знам, че много бих се раздвал на всякакви съвети, най-вече от патили с този проблем.

  • #2
    От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

    Хайде де, няма ли кой да помогне на един начинаещ офроудер
    На Кольо му беше скука, а и видях че има опит със свалянето на раздатките, но явно още не се е добрал до компа, с Иван Попов се чухме по тел, но дискутирахме от какво може да е проблема, но не и как се сваля. И в този ред на мисли, му звъннах точно на Ивановден, без изобщо да се усетя, че му е празник и вместо да му честитя, го занимавах с моите глупости, за което се извинявам Консултирах се и с "Крейзи-Емо" който ми оказа много сериозно съдействие в няколко насоки, за което изключително му благодаря, прати ми и лостче за включването, тъй-като мислех, че проблема е от него.... защото като го извадих беше доста криво в долната част, "полумесеца" който е под ябълката, а и муфата му беше разкривена, но след смяната се оказа, че не е и от него Е с новото е малко по добре, но пак изключва.
    Давайте идеи, че снега трупа и не ме пита работи ли ми 4*4 или не а след няколко дни ми почват очните и ще има всеки ден Плевен-Свищов

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

      И аз очаквах да има повече включвания по въпроса!Аз знам,че проблема на тези раздатки идва от "изяждането" на някаква ос,но не искам да те подвеждам,тъй като не съм се сблъсквал за щастие и немога да споделя конкретики!
      Нека поне някой да каже дали са еднакви раздатките с на G16A и G16B ,да знае колегата,какви варианти да мисли!?
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

        Включвам се и писмено. По тел. ти казах , че трябва да си смениш раздатката. Обсъждахме и цени на такива втора ръка. Ремонта не е финансово изгоден. Казах ти да свалиш задния кардан и да видиш с какви шлици е : едри или дребни като предния. На такава съм срещал и двата вида! Раздатка става и от старата на твоя модел. Емо ти даде диф. да ти даде и раздатка. Ако си с другите шлици може да смениш и кардана.
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

          Ей го Ванката! ...Точно и ясно! ....Ето и изненада,която незнаех.....за различните шлици!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            Ей го Ванката! ...Точно и ясно! ....Ето и изненада,която незнаех.....за различните шлици!
            А защо тече семеринга на предния кардан знайш ли ???
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              А защо тече семеринга на предния кардан знайш ли ???
              Аз знам за задния! ....Моята върИ навсякъде на задно и предния съм го оставил до камината! ....Ти ще кажеш за предния!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

                Аз имам спомени, че обсъждахме, но не си спомням да сме коментирали това за кардана и различните шлици, но щом казваш сигурно е така имам навика да съм разсеян понякога проблема е, че имам само една раздатка (тази която си е на джипката) и няма с кого да я сравня и да знам дали е с едри или ситни шлици. Някъде мернах че има разминаване и в броя на зъбите, на се надявам от там да излезе заека и да я сравнявам. Ще се постарая утре, ако намеря първо къде е джипката , че живея в едно село на 3км от Плевен, но е +400м надм.височина (Плевен е 0) та сутринта пътя беше затворен, поради навявания и преспи до 2м на места От кога го чакам този сняг и да нямам джип, жалко за хубавите ми гуми И в интерес на истината, днес ми се наложи да пътувам, до място където имаше закъсали : КРАЗ самосвал/снегорин, едно К, което отишло да го тегли, 2 буса които карат хляб, един дефендър на енергото и ..... верижната машина която отишла да ги тегли ! Без малко да остане и тя там, добре че е изкарала поне хората. Ако не бях с бус, с голям клиренс, голям мАтор и истински немски вериги, сигурно и аз щях да съм още там
                А сега по темата, така и не разбрах къде е това скрито болтче и има ли такова?
                Има ли някакви други особености при свалянето на раздатката?
                Дали няма да ми е по лесно да я сваля заедно със скоростната и после да ги разцепвам ?
                Приемам всякакви отзиви и коментари Нося на майтап, упреци, бира, уиски и бой
                П.с. Внимавайте с пунктовете за смяна на масла ! Есента си карах колата, да ми проверят нивото на всички масла 2*диф, раздатка, скорости и ми казаха, че всичко е ок, само че сега след като лично счупих 2 четвъртограма, отидох в същия пункт и поисках да ми развият пробката на раздатката, само че слязох при тях в канала, и ...... се оказа, че не могат да развият нито една, не само тази Та не знам как са проверили преди няколко месеца..... Отгоре на всичкото ме питаха дали няма да им платя, дето са се мъчили...... и получиха отговор "ей сега, само да намеря най-големия чук или щанга която имате"

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

                  Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                  Аз знам за задния! ....Моята върИ навсякъде на задно и предния съм го оставил до камината! ....Ти ще кажеш за предния!
                  Като с предния си разриваш въглените в камината , как си уплътнил семеринга да не ти бяга маслото от раздатката ? Сега по темата на колегата. Хубаво е първо да видиш и преброиш шлиците на задния кардан. После си намери раздатка и тогава сваляш скоростите заедно с раздатката. " скритото " болтче ще ти е трудно да го свалиш на място. След като смениш раздатката можеш да не го слагаш , за да ти е по-лесно ако някога пак ти се наложи. При тази операция е хубаво да си ревизираш и подмениш ако се налага и съединителя !
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с раздатка V6 Витара 97г

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    Като с предния си разриваш въглените в камината , как си уплътнил семеринга да не ти бяга маслото от раздатката
                    С тапа!
                    Има и още един вариант,ако са ти различни шлиците и не ти се сменя кардан,може да се прешвърли първичния вал от едната на другата и пак да си с твойте шлици,но за такива манипулации ще са ти нужни и малко знания и опит....или поне голям мерак!
                    Смятам,че ще стане,но не съм сигурен.....Ванката да каже,дали е възможно и така да минеш!
                    ...П.П......Ванка ,НЕ скътавай информацията за теча на семеринга! ....Това,че аз съм с "тапа" ,не значи,че другите нямат проблем с него......Пък кой ще черпи бира....сам ще си каже!
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X