Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

    В четвъртък, 26 Януари 2012, във Военно-медицинска академия ще ни очакват да дарим кръв.

    Събиране в 8:30 часа пред централния вход на Военно - Медицинска Академия ВМА-София, 1606 ул. "Св.Г.Софийски" 3, координати: N42.68483 E23.30307

    Добре е всеки да се запише, за да знаем кои са дарили. Може да поканите близки и приятели.

    Не забравяйте, да кажете и да има записано върху бележките за кръводаряване: "Безвъздмезно за Офроуд-България"
    Последно редактирано от Веско; 01-03-12, 17:41.
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

    Супер,там ще съм

    Коментар


    • #3
      От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

      Пропускам, че се дрогирам със сума хапчета, че съм го закъсал нещо с рамото

      Коментар


      • #4
        От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

        Предишния пост,нещо се бъгна .Бях си сам във ВМА,накараха ми се защо не съм си носел химикалка като знам,че има да се пише,после доста си почаках и най накрая дадох.Имаха лоша сутрин някои хора от персонала,държаха се все едно съм им длъжник и едва ли не кво съм дошъл да ги занимавам сутрин рано.Като разберат обаче,че даваш благотворително започват да ти се усмихват всички,предложиха ми и друга процедура извличат тромбоцитите с една машина и другото ти го връщат,имали нужда от мойта кръвна група.Знае ли някои нещо за тази процедура да ми поразясни?

        Коментар


        • #5
          От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

          Затова трябва да отиваме повече хора, организирано! Трябваше да кажеш веднага, че си от Офроуд България. Акции за един човек няма смисъл да правим повече. Най-много 1-2 пъти годишно ще се организираме.
          Нека всички да имат готовност, ще помагаме само когато има екстрени нужди от болницата.

          Сабин има опит в даряването на плазма и тромбоцитен концентрат.

          Прилагам текста на наредбата за "Медицинско освидетелстване и изследване кръводарителите и контрол на взетата кръв и кръвни съставки".
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Веско; 26-01-12, 20:15.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #6
            От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

            Ще бъда честен. Имах огромното и искрено желание, ма този нечовешки час... Съгласен съм, че съм ленив и това е порочно, но не можах да стана в седем (за да съм там в осем и половина) и то да давам, а не да взимам
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

              Все още колегите от Габрово имат нужда от кръв, Група A- Темата е тук.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                Нищо страшно няма, но трябва да имаш повечко време. Слагат те на една машина за 1 час, която ти дърпа малко кръв, извлича от нея каквото им трябва и ти я връща. Интересното е че плащат за тази процедура и може да се прави често. Мисля че ми дадоха нещо 160лв ако не се лъжа. Аз не ги исках, но не можело - трябвало да ги взема.

                Коментар


                • #9
                  От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                  А аз както не мислих да давам, че нали пия хапчета се оказа че моята кръвна група им трябва спешно и ми се обадиха по телефона. Нямало проблем с това което пия. Източиха ме по обяд. Казах естествено, че съм от offroad-bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Затова трябва да отиваме повече хора, организирано! Трябваше да кажеш веднага, че си от Офроуд България. Акции за един човек няма смисъл да правим повече. Най-много 1-2 пъти годишно ще се организираме.
                    Нека всички да имат готовност, ще помагаме само когато има екстрени нужди от болницата.

                    Сабин има опит в даряването на плазма и тромбоцитен концентрат.

                    Прилагам текста на наредбата за "Медицинско освидетелстване и изследване кръводарителите и контрол на взетата кръв и кръвни съставки".
                    Веско ама тя как да стане тая работа,виж само колко време има откакто си пуснал темата до обявения час за даряване!Дори и дни не са а часове!А иначе знаеш че колкото и да е зле,все поне 2-3 литра щяхме да оставиме!А сега аз нема с кой да отида!Друго беше като имаше едни десетина дена да я забележи който трябва!Някои все пак не можеме да спиме с компютрите или върху тях!Дано другия път не е така!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Веско ама тя как да стане тая работа,виж само колко време има откакто си пуснал темата до обявения час за даряване!Дори и дни не са а часове!А иначе знаеш че колкото и да е зле,все поне 2-3 литра щяхме да оставиме!А сега аз нема с кой да отида!Друго беше като имаше едни десетина дена да я забележи който трябва!Някои все пак не можеме да спиме с компютрите или върху тях!Дано другия път не е така!
                      Ми, то и аз нямах компютър тези дни и я изпуснах. И сега ме е много яд!
                      0899278323-0877500798

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                        Спокойно колеги, ще се организираме пак скоро, щом имате желание. Просто болницата имаше нужда от кръводарители в момента. Нека всички, които имат желание, да пишат тук, Ще пуснем нова тема, когато се съберем поне десетина човека.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                          Смятай ни двамата с Мето,за други ще се чуе!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                            Sabin мерси за инфото.Казаха че ще ми се обадят и на мен,трябвало им А+ каквато съм аз.Има ли проблем след това с кръвосъсирването,ако имаш наблюдения разбира се с по-малко тромбоцити кръвосъсирването трябва да е по-бавно.Може ли да е опасно,ако след процедурата човек претърпи травма свързана с кръвотечение,знаеш ли за колко време се съзтановяват тромбоцитите?Мерси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акция за кръводаряване от OFFRoad-Bulgaria.com на 26 януари 2012 (четвъртък)

                              Ще ,може ли и аз да се включа в даряването на кръв?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X