Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

    Накратко:


    Зимата карам колкото през останалите 3 сезона, като гледам един или два уйкенда от месеца да съм на място с голяма надморска височина.

    Вили, хижи и т.н. ме влекат доста зимата

    Решил съм да вземам джип...

    Изискванията са следните:

    - ДА МИ ДОПАДА ВЪНШНИЯТ МУ ВИД! - падам си по по-ръбати линии във визията на джиповете.
    - цена - до 6000-7000 лева
    - голям бензинов мотор
    - автоматик
    - дълга база
    - комфорт на пътя
    - сравнително добра 4х4 система
    - повече екстри !
    - ЕГН-то му да е в диапазона: 96-99 година.


    Офроуда като се познавам ще е повече в някоя нива, отколкото по сериозни маршрути.
    Местата, по който ходя принципно разполагат с инфраструктура...просто в момента карам сравнително ниска и сравнително понавървяваща лека кола...с която нямам особени проблеми зимата, но просто ми е жал за нея...не ми е кеф, когато снега и буците "целуват" пода на колата из коловозите....


    Целта е 4 човека с не много багаж да тръгнат и да стигнат без никой да бута или помага от точка А до точка Б в сняг или кал. (нищо екстремно!)

    Все ми е тая дали ще е на бензин или на газ - за 3-4 месеца в годината и то 90% извънградско...не ме притеснява грам!

    На горепосочените условия сякаш най-много отговаря точно Jeep Grand Cherokee ... и все пак ако някой от Вас, колеги съзира в по-горните изисквания нещо сходно - ще се радвам да предложите.

    Когато не се кара извънградско - възнамерявам да го зачисля на другарката ми в живота, която за момента кара Фиестичка...просто "прехода" от 4-5км от вкъщи до офиса и и толкова обратно...пак казвам - и 5.9 да е - пак не смятам, че ще ми е проблем разхода при тези условия...

    П.с. Попрочетох доста по форума...и преди да се регистрирам и след това - разхода ... варира явно доста
    Ориентирал съм се към 4.0, 4.7 и 5.3 моторите...пък което изпадне първо (и по-читаво разбира се!).

    До колкото знам - Гранд Чероки-тата "клатят" доста, но проблема се решавал сравнително евтино с подмяна на някакви щанги или нещо такова...

    Ще се радвам много, ако настоящи собственици на модела дадат своите преки впечатления и своята гледна точка за разхода и поддръжката на тези джипове.

    Благодаря предварително!

    П.с. Пак казвам - избора ми не е краен, макар везните да клонят към този модел - другото, което ми харесва е Шевролет Блейзър...но някак си на фона на Гранд Черокито ми е доста постен Блейзера....
    Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

  • #2
    От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

    Първоначално публикуван от DSCParts Преглед на мнение
    Накратко:... и 5.9 да е .... 4.0, 4.7 и 5.2 ......
    Комплектацията им е коренно различна Накратко ела да си клюкаме
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

      от 93-та до 98-ма е този,води се ZJ, с двигатели 4,0/5,2/5,9

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1993-98-Jeep-Grand-Cherokee-93107041990302.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5338796

      гледай да е 5,2


      99-та се сменя модела и става WJ, с двигатели 4,0/4,7

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Jeep_Grand_Cherokee_WJ_34h.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5338797

      според мен трудно ще намериш за тези пари читав WJ, освен ако не е с десен волан.

      във всички случаи трябва да се гледа внимателно, че после боли доста и да имаш едни 1000лв. за обслужване и още толкова за гуми........ наистина се разходи до Дядо Владо, там е Димата - ще те светне какво да търсиш, а и за оглед няма да ти откажат

      клатят - като са с оригиналните 15 годишни амове като ги смениш и заспива
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

        В момента потягам един ZJ 1997 година 4000 кубика, бензин.
        Мога да докарам цената му между 5000 и 8000 лева, в зависимост от търсените екстри и заменените части.
        И в двата случая ще върви добре по асфалт, но Offroad комплектацията има нюанси, които обусляват разлика в цената.
        Ще бъде готов за продажба до 1 ви Март.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Ще бъде готов за продажба до 1 ви Март.
          Съдейки от постовете ти във форума, колега смятам, че ще бъде правилно да изчакам, за да видя какво точно ще продаваш.

          ------------

          Да разбирам ли, че със чисто шосейни гуми (макар и маркови и нови) ще се излагам много зима на път за поредната хижа високо в планината???
          Задължително ли е закупуването на сериозни офроуд гуми, за да се докопам до там, където съм тръгнал по път (със сняг) ?
          Пак казвам - нямам никакъв досег с джиповете, харесал съм нещо, а не съм от хората, който правят нещо породено само от емоции - няма да се хвърля да купувам, преди да се допитам до Вас и да понауча това-онова...

          Ще се радвам на още конкретика в мненията ви - особено за разхода - четох в темата за разхода, но там няма 2 еднакви мнения за един и същ мотор на въпросния джип...трудно е да си направя сметката що-годе

          Нещо не ми излезнаха другите два цитата, та ще карам текстово

          дядо Владо - задължително ще се обадя - ще се радвам да поговорим или по-скоро ще се радвам да позволиш да ти подосаждам 20тина минутки с въпроси - само да намеря време, че съм доста ангажиран служебно

          IvanIvanovy - благодаря ти много - собственика на харесаният от мен джип продава такъв от първата снимка, но твърди и се кълне, че е с 4.7 мотор...явно се опитва да ме хвърля по върбите...
          Търся Гранд Чероки от първата ти снимка...
          Последно редактирано от DSCParts; 24-01-12, 09:17.
          Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

          Коментар


          • #6
            От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

            Гумите са много важна част, понеже похарчих парите за още един джип и не останаха та с асфалтови гуми карам цяла зима и 2та джипа и макар и с ядве но се справям, та за стигане до хижата ще стане и с по кофти гуми. Ходи при Димата защото отгоре всички са еднакви ама отдолу раздатки кутии са бая различни и има голямо значение точно какво да се купи. Според мен за тези парици ще намериш добра машинка, която ще те радва много, но трябва да се погледне отвсякъде преди да се купи. Ако си правиш сам колите търси нещо за без пари с проблеми, ако не си оправяш сам търси най-перфектното и запазеното.

            Коментар


            • #7
              От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

              Първоначално публикуван от DSCParts Преглед на мнение
              ... Да разбирам ли, че със чисто шосейни гуми (макар и маркови и нови) ще се излагам много зима на път за поредната хижа високо в планината???
              Задължително ли е закупуването на сериозни офроуд гуми, за да се докопам до там, където съм тръгнал по път (със сняг) ? ...
              Темата е доста обширна, но, ако ще караш само по пътищата, сериозни офроуд гуми няма да ти трябват. Едни добри зимни гуми в повечето случаи ще са ти достатъчни.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                Първоначално публикуван от DSCParts Преглед на мнение

                .........- собственика на харесаният от мен джип продава такъв от първата снимка, но твърди и се кълне, че е с 4.7 мотор...явно се опитва да ме хвърля по върбите...
                Търся Гранд Чероки от първата ти снимка...
                Много малко вероятно ,но е възможно да е с 4.7L 6 цилиндров .

                Коментар


                • #9
                  От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                  Машината ми от подписа я имам от два месеца! Двигателя е 5,2 (5,3 няма) - 215 к.с. и 375 Nm максимален въртящ момент. Двигателя влиза в критични на 5000 оборота в минута, а на магистралата върви със 130-140 км/ч. с 2400-2500 обр/м. Най-хубавия и здрав двигател е този. Лично аз се спрях на него след много четене не само в този форум, а и в американски и австралийски форуми! 5,9 е по-проблемен и прекалено екзотичен - произведени са само 150 000 бройки с тази комплектация и това несъмнено се отразява на поддръжката в последствие! Газифицирах моя точно за 24 часа с италиански газов инжекцион и срещу 2100 лева! Няма абсолютно никаква разлика във вървенето (тествах го по всеки възможен начин). Разхода на газ е много променлив и основния извод до който стигнах е, че зависи от газостанцията на която зареждаш (с колко и какво реално ти пълнят бутилката). Ако намериш правилната газостанция разхода извънградско е 13/100, а на градско около 20-21/100... Имай предвид, че на газ, ниските температури оказват чувствително влияние на разхода - с около 1,5-2 литра на горе. Задвижването е перманентно 4х4 с муфа на раздатката, която в зависимост от загубата на сцепление прехвърля до 50% към предния мост (Quadra Track). Ако всичко ти е изправно - системата е много добра и се "усеща" и реагира сравнително бързо. Все още карам джипа с гумите с които го купих, които са доста зле (АТ-та на Good Year). По празниците бях по балкана и имах възможност да го покарам на доста типове и дълбочина сняг, както и на лед. Извода е следния (с кофти гуми) - върви като танк, докато не ти се наложи да спреш! Тогава става много тегаво и си иска натрупването на опит с машината (работа с педала на газта, волана и т.н.). Колата е доста мощна и има склонност към буксуване (окопаване)! На едно място видях зор да обърна джипа в един по-дълбок сняг (около 40-50 см). Започна да боксува и си направи легла за гумите, които се заледиха. Копах, чистих - мръдне 20 см. и същата работа! Накрая ми писна, включих бавните (когато включваш бавни, поставяш лоста на скоростите в позиция "N" - неутрална), волана максимално навит на дясно и педала на газта до ламарината! Изрева и се завъртя на място като танк (настилката от долу бе асфалт, до който така и не успях да стигна заради леда). Оказа се, че съм си играл да копам със сапьорската лопатка за тоя дето клати гората. В снега е голям кеф - кара се със газ (с кофти гуми) за да ходи там където искаш ти, а не където реши той. Ако ти идва голяма инерцията която набира (при спускане е много важно да го знаеш и използваш) превключваш лоста на скоростите в позиция 2 или 1 (прави се и в движение - няма да се плашиш)... На този звяр му трябват само хубави гуми, добър просвет и минава от всякъде! За комфорта и екстрите вътре, и возията няма смисъл да ти обяснявам - вози като S Class и върви като самолет! Прекрасна машина - влюбих се в нея...
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-01-12, 11:20.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                    Марто и аз ще се влюбя в тая машина след това описание

                    Най после един човек, който е чел и знае какво иска. Колега избора ти е добър, колегите ще те насочат правилно, а иначе дядо владо и Димата са хората с които на дълго и широко могат да ти обяснят за JEEP.

                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                      Марто и аз ще се влюбя в тая машина след това описание

                      Най после един човек, който е чел и знае какво иска. Колега избора ти е добър, колегите ще те насочат правилно, а иначе дядо владо и Димата са хората с които на дълго и широко могат да ти обяснят за JEEP.

                      Поздрави.
                      Мите, дзвера е на разположение и е все още с кофти гуми! Ако колегата реши - да заповяда за един тест драйв (Дават го времето - пак да ни затрупва снега, а и да не ни затрупа - ей къде са баирите... Там има сняг колкото искаш)... Не съм единствения притежател на тази марка и модел и ако съм си измислил нещо - все ще се намери някой да ме поправи! Просто в този ценови диапазон Гранда е без алтернатива, която дори бегло да се приближава до него (комфорт, возия, фабрична проходимост, скорост, специфична мощност и т.н.)! И за мен най-важното е, че е с цели мостове - здрав е!

                      П.П. Разбира се, че като всеки автомобил си има недостатъци! На първо място - няма рама и се предполага, че не е толкова устойчив на усуквания на конструкцията... Въпреки това е оцелявал в състезания като Baja 1000 и ги е печелил! Има доста на брой големи прозорци, което в гората също си е минус! Фабрично няма куки или уши за теглене (явно производителя е преценил, че няма да му се наложи) нито отпред, нито отзад. Вратата на багажника се отваря нагоре и е на маслени амортисьори. Оригиналните брони имат чисто декоративни функции. Полуоските в задния мост не са от най-здравите, каретата също! Но това са все неща които не касаят колегата, стига да използва колата така както е описал в първия си пост...
                      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-01-12, 12:05.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        ...
                        А колко пари са годишния данък, ГО и каско?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          А колко пари са годишния данък, ГО и каско?
                          Г.О. то е 270 лева - разсрочено! Моя данък няма да пиша колко е , но ако колата е 98-ми набор като моята - тази година пада в по-долния клас и намалява с 50% и отива някъде към 250-300 лева (зависи от населеното място)... Каското пак е "много според зависи"....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                            До тук - добре!
                            Нещата, който съм чул, знам, видял се припокриват до голяма степен от казаното от Вас, колеги, което пък ме кара да мисля, че съм се ориентирал правилно за марката и модела!

                            Блазни ме идеята за по-голям мотор - просто в момента карам лек автомобил със 180к.с. и макар да не съм състезател...да кажем, че обичам когато искам мощност - да я получавам на момента! Не си представям да си купя джип с мощност в диапазона 95-120к.с.... (не искам да обидя никой - просто изказвам моята гледна точка)
                            Проблема ми май ще бъде в намирането на "моят" (или по-скоро читав!) Гранд Чероки...

                            Набор 98 е тавана, който ще целя...едно, че доближава горната граница на бюджета ми, друго, че са малко кът в България (особено пък 5.2 мотора!).

                            Относно колегите "Димата" и "дядо Владо" - със сигурност ще се допитам до техните гледни точки - Модератор и дългогодишен член съм в друг авто-форум и смятам, че щом даден потребител бива препоръчан - то принципно има защо! - надявам се да мога да открадна малко време от себе си тази седмица, за да се чуя с тях и да се видим на място...

                            На вметките от горните постова - ще ми се наложи да си търся читав джип...първо защото нямам почти никакво време да се занимавам да го ремонтирам сам (не казвам, че ще се справя особено добре...имам основни понятия, но предпочитам да не се надценявам) и второ, защото съм от хората, който обичат да плащат и да карат (като междувременно обслужват съвестно колите си и ... ги глезят чат-пат)...предпочитам посещенията в сервизите да са за обслужване и пиене на биричка, а не са сериозни ремонти...та в този ред на мисли - няма да търся джип с проблеми, който да отстранявам аз...

                            Предполагам, че след като ме насочвате към въпросните двама потребители (Димата и дядо Владо) - мога да се обърна към тях и за диагностициране на набелязаният от мен Джип? (през малкото свободно време, което имам се занимавам с диагностика, но съм...да кажем тясно специализиран в една марка леки автомобили) - знам колко проблемна може да бъде електрониката на един мотор и колко нерви и пари може да коства отстраняването на елементарни глупости...та бих искал да се презастраховам и в това отношение!

                            За гумите - разбрах (не, че имаше нужда - карам кола със задно предаване и знам добре как стоят нещата!) - никакви компромиси няма да има от моя страна...остава да видя как вървят цените на "джиповите гуми" (шосейни)...което ме подсеща - какъв е оптималният размер за Градн Чероки ?

                            Нещо друго (по-важно), което да изпускам...не се сещам, но съм убеден, че в процеса на четене на форума (който върви и в момента) с цел набавяне на необходимата информация за модела, който съм хареса, а и при огледите на "кандидат булките" ще възникнат още въпроси

                            И все пак...за да не бъда "сектант" - пак ще помоля ако се сещате за друг модел, който да отговаря на мойте изисквания да го споделите...просто, за да имам още един поглед над нещата и да знам ..., че като купя Гранд-а ... ще съм по-щастлив (проверката е висша форма на доверие, казват мъдрите хора - би било добре да проверя какво друго може да взема)
                            Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предстояща покупка на джип Гранд Чероки - моля за малко напътствия

                              Честно казано, когато реших да си взимам джипка първоначално се бях спрял точно на Гранд, но след много четене и по ред други съображения си взех Маверик.
                              На мен лично Гранда много ми харесва и дори бях метнал око на Гранда на IvanIvanovi, но съдба
                              Да не спамя повече.
                              Успех на колегата в избора!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X