Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Речено,сторено!(САЩ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Речено,сторено!(САЩ)

    Да се поразходим из Америка?От Ню Йорк до Сан Франциско?От Хавай до Аляска?...От Сиатъл до Гранд каньон и Червените скали?Да се погмуркаме в океана и да полетим в синьото небе?Добре,добре!Обещавам да ви разведа по тези места с много снимки и малко думи! Речено-сторено!
    Ню Йорк беше така добър и гостоприемен да ме приюти за около десет години.Безбройни са пътешествията ми из Америките през това време по въздух,суша и вода.Малко хора могат да се похвалят ,че са били в 49 от 50 щата.Е аз съм един от малкото Не съм бил само в Северна Дакота,но има време.....
    Пътешествието се състоя в рамките на 35 дни преди няколко години.Както обещах няма да говоря много.Започваме със символа на Америка-Ню Йорк!
    Следва....

  • #2
    От: Речено,сторено!(САЩ)

    Когато говорим за символи естествено веднага се сещаме за Статуята на Свободата.Тя се намира на острова на Свободата и до нея се стига с корабче.А на корабчето се качваш от тук




    Зад нас остава Манхатън...



    Ето я и нея







    Един от многото посетители

    Обратно в Манхатън



    Следва....

    Коментар


    • #3
      От: Речено,сторено!(САЩ)

      Да се качим на Емпайър Стейт Билдинг?....














      Следва....

      Коментар


      • #4
        От: Речено,сторено!(САЩ)

        Голямата Ябълка е уникално място....











        Ютията



        Таймс скуеър




        Гранд Сентрал







        Следва...Брайтън Бийч,Бруклин
        Последно редактирано от goshko-loshko; 22-01-12, 14:34.

        Коментар


        • #5
          От: Речено,сторено!(САЩ)

          Много красиви снимки!
          Чакам продължението!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Речено,сторено!(САЩ)

            Брайтън





            И тук,в този момент много ми се прииска да се метна във водата.Да,ама през Май не е подходящо в океана по тези ширини.Ами да ида по други(ширини)тогава!Речено,сторено! Запътих се към дома за да проверя как стоят нещата(самолети,билети,хотели...)



            Някъде в наща махала се случваше нещо,което сме гледали по филмите.За Ню Йорк обаче е ежедневие




            Какво ли е станало?



            Аха!Ето какво било.Бусчето е "цункало" хидрантния кран





            Е!Случва се!
            Два дена по-късно вече съм начертал плана и поемам на запад.Качвам се на автобус обслужващ летище "Кенеди"








            Готово!В самолета съм!....






            Следва Сан Франциско!.....

            Коментар


            • #7
              От: Речено,сторено!(САЩ)

              Още, Още
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #8
                От: Речено,сторено!(САЩ)

                Уникално ! ! ! Чакам с нетърпение продължението.
                Респект!
                Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                Коментар


                • #9
                  От: Речено,сторено!(САЩ)

                  Полета Ню Йорк-Сан Фран е около 6 часа.За да не скучаете до като стигна до там ето Ви някои интересни факти за Ню Йорк Град и Ню Йорк Щат :


                  1.Гъстотата на населението в Ню Йорк Сити е повече от 26 000 жители на квадратна миля.
                  2.През 1626 год. холандски изследовател купува остров Манхатън от местните жители за дребни украшения и инструменти на стойност около 24 долара.
                  3.Ню Йорк Сити е разделен на 5 градчета(райони с общинско самоуправление)-Бруклин,Бронкс,Куинс,Стейтън Аилънд и Манхатън.
                  4.Първото име на Н Йорк Сити е било Ню Амстердам.През 1664 год. англичаните завладяват града от холандците и дават името Ню Йорк.
                  5.Ню Йорк Сити е бил столица на САЩ в периода 1789-1790 год.
                  6.Жителите на града пътуват средно до тяхната работа около 40 мин.
                  7.Повече от 47% от жителите на града говорят различен от английския език в домовете си.
                  8.Ню Йорк „Central Park” е по-голям от Кралство Монако.
                  9.Таксита са жълти,защото Дон Хърц ,който основал фирма за таксита установил ,че жълтото е най-уловимия цвят за окото.Бил е прав.
                  10.През 2007 год. 46 милиона души посещават Ню Йорк Сити.Те похарчват приблизително 28 милиарда долара за времето на престоя им.
                  11.Повече от 250 филма се снимат годишно в района на Ню Йорк Сити.
                  12.Средно 5 милиона души използват метрото(468 различни метро станции) всеки делник.
                  13.Повече от 12 700 лицензирани таксита се движат по пътищата на Ню Йорк Сити.
                  14.Приблизително 790 000 компании оперират в Ню Йорк Сити.
                  15.Прякорът на Ню Йорк Сити е „Голямата ябълка”.
                  16.Първата пицария ,в САЩ ,отваря врати в Ню Йорк Сити през 1895 год. от Дженаро Ломбарди.
                  17.Ню Йорк е първия щат в САЩ ,който изисква регистрационните табели на колите.
                  18.Вестник „Ню Йорк Поуст” ,който датира от 1803 год.,основан от Александър Хамилтън е най-стария вестник в САЩ.
                  19.Сега, Ню Йорк Сити е най-заселения град в САЩ с повече от 8.3 милиона жители.
                  20.Хонг Конг е единствения град в света с повече небостъргачи от Ню Йорк Сити.
                  21.Около 40% от метрото на града е над земята.
                  22.Маратонското бягане в града е най-голямото в света с 37 850 финиширали участници за 2006 год.
                  23.” Metropolitan” музей съдържа повече от 2 милиона произведения на изкуството ,което го прави един от най-големите в света.
                  24.В Ню Йорк Сити има повече от 4000 улични продавачи на хот дог,фалафели,кебапчета и д.
                  25.Щата Ню Йорк е 11-ят Щат във федерацията
                  26.Щата Ню Йорк е един от първите обявили се срещу робството
                  27.Столицата на Ню Йорк е град Албани
                  28.В щата има градове с имена като Ротердам,Амстердам,Кайро,Атина,Рим......
                  29.Там се намират Ниагарския водопад,Лейк Плесид,Уудсток....
                  30.,,,,,,,,,,,,

                  Коментар


                  • #10
                    От: Речено,сторено!(САЩ)

                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    Малко хора могат да се похвалят ,че са били в 49 от 50 щата.Е аз съм един от малкото ................
                    Завиждам ти,аз ги беоя на прьстите на едната си рька,айде и малко от другата да сложа.

                    Давай още,че ми е интересно,а аз почвам да мисля как да го осьществя това твоето пьтешествие.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Речено,сторено!(САЩ)

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Завиждам ти,аз ги беоя на прьстите на едната си рька,айде и малко от другата да сложа..
                      В тази тема и мойте ще се броят на едната ръка...+1(6 щата)


                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Давай още,че ми е интересно,а аз почвам да мисля как да го осьществя това твоето пьтешествие.
                      Давай,давай....ама маТреала е обемен поне 250 снимки.Имай търпение
                      Поздрави на западния бряг!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Речено,сторено!(САЩ)

                        Страхотно, благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Речено,сторено!(САЩ)

                          Получих Л.С.с въпрос дали няма да напиша "нещо" за 11-ти Септември.
                          1-во благодаря ,че на Л.С.а не в темата
                          2-ро 11.09 се случи много години преди това пътешествие
                          3-то НИКОГА не бих превърнал онази ужасна трагедия в повод за развлвкателен и любопитен разказ,какъвто е този
                          4-то...и аз загубих приятел тогава
                          ...Имам много снимки и видео от "онзи ден" и дните последвали го в личния си архив и няма никога по никакъв повод да публикувам

                          Все пак нещо за размисъл...






                          А аз още съм в самолета за Фриско!.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Речено,сторено!(САЩ)

                            Кацнах! От летището се запътих да видя едни стари приятели,които са световно "неизвестни" и живеят в Саусалито.Градче/предградие на Сан Франциско.Намира се веднага след моста "Голдън Гейт" посока Север.По пътя се отбих малко да се полюбувам на гледката



                            А на тази снимка в ляво на малкото островче,бялата сграда е "Алкатрас"










                            Прословутите трамвайчета в Сан Франциско










                            От дете си мечтая да "вися" от трамвай.Гледах с въсхита неуспелите на се натъпчат в трамвая пред Ректората в София.Кой е предполагал,че на дърти години мечтата ще ми се сбъдне



                            Хапвам на бързо...






                            Минавам покрай "Чайна таун"....






                            МЕткам се на возилото под наем и към Сакраменто(столица на Калифорния) и после Гейзървил да опитаме винце във винарната на Франсис Форд Копола.



                            Следва.....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Речено,сторено!(САЩ)

                              Не се разсейвай! Пусни още
                              Не се сбъдват само онези мечти, от които човек се отказва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X