Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

    Значи искам да си прекарам антена на покрива за въпросната ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] .
    Въпроса ми е следния с какъв кабел се извършва следната операция коаксиален или от онези (старите двужилни антенни) кабели.
    Пробвах сложих му директно коаксиалния кабел на сателитната антена която е 4 етажа нагоре и нищо... Пъхнах в буксата на ТВ-то обикновен меден кабел 20 см. хвана картина с много лошо качество (quality 3 от 10).
    Свързах медния с този на сателита и се получи горе долу добре.Та мисълта ми е да не правя някакви такива отчаяни опити другият път когато ми се развали сателита или не съм го платил да имам готово решение.
    Ако някой е правил операцията да даде съвет за кабел,антени и всичко което се сети.
    O888888-211

  • #2
    От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

    Я пробвай на "Кабел" да маркираш - Кабелен, не ефирен.

    Коаксиален трябва да си е кабела.

    Коментар


    • #3
      От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

      Интересното е ,че 18 метра коаксиален кабел качени до покрива свършиха по лоша работа от 20 сантиметра меден електрически проводник .Дали се дължи на някакви смущения не знам .
      O888888-211

      Коментар


      • #4
        От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

        Ъ-ъ, симетричният (той и "двоен", той и "стар"), най-малкото е 75 Ома, съвсем няма как да стане.
        Иначе съм склонен да подкрепя Вико

        Коментар


        • #5
          От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

          Първоначално публикуван от Тишо Преглед на мнение
          Значи искам да си прекарам антена на покрива за въпросната ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] .
          Въпроса ми е следния с какъв кабел се извършва следната операция коаксиален или от онези (старите двужилни антенни) кабели.
          Пробвах сложих му директно коаксиалния кабел на сателитната антена която е 4 етажа нагоре и нищо... Пъхнах в буксата на ТВ-то обикновен меден кабел 20 см. хвана картина с много лошо качество (quality 3 от 10).
          Свързах медния с този на сателита и се получи горе долу добре.Та мисълта ми е да не правя някакви такива отчаяни опити другият път когато ми се развали сателита или не съм го платил да имам готово решение.
          Ако някой е правил операцията да даде съвет за кабел,антени и всичко което се сети.
          Не прави такива глупости а изчакай до догодина като пуснем безплатна ефирна цифрова ТВ. Тя ще се приема със стайна антена. И цифров приемник ако ти е стар телевизора.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Не прави такива глупости а изчакай до догодина като пуснем безплатна ефирна цифрова ТВ. Тя ще се приема със стайна антена. И цифров приемник ако ти е стар телевизора.
            "безплатната ефирна цифрова ТВ" я има и сега в много градове.Нищо ,че е тестова и с малко канали я има.Говоря точно за нея като имам предвид DVB-T.Да трябва цифров приемник DVB-T с MPEG-4.Ако имате такъв с MPEG-2 няма да стане.Мисля, че с външна антена ще е по добре затова питам някой който е минал по този път.
            O888888-211

            Коментар


            • #7
              От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

              Ако имаш кабелна телевизия във вас и телевизора ти има DVB-T тунер не ти трябват никакви други приспособления.
              Просто пускаш DVB-T функцията на ТВ да търси програми и си в джаза.
              При нас са така от 5 години , но DVB-T тунера намира само 8 програми.
              Не очаквай фрапантна разлика , особенно ако телевизора ти е над 32"

              (не говоря на изуст! това работя от 4 години и половина, а именно мъча се да обясня на хората, че като са дали едни големи пари за ТВ , трябва да дадът още едни пари да си сложат цифрова телевизия , която работи чрез екстра приемник.... всичко друго е аналогово)
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                ...екстра приемник.... всичко друго е аналогово)
                А с модул пак ли е аналогово?

                Коментар


                • #9
                  От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                  Цифровата DVB-T телевизия се излъчва в БГ на стандартния UHF (дециметров) телевизионния обхват, т.е. където е и аналоговата. Още по-конкретно за София на канали от 43 до 47, а в Стара Загора на 31, 34 и 50 канал. Обикновена дециметрова телевизионна антена захранена със 75 ома коаксиален кабел ще ти свършат работа.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    А с модул пак ли е аналогово?
                    Модула цифровизира, аналоговия сигнал.
                    Ако си с модул си гледаш Цифрова.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                      Продават активни антени за DVB-T. Захранваш антената, включваш я в ТВ и гледаш...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                        Първоначално публикуван от Тишо Преглед на мнение
                        Пробвах сложих му директно коаксиалния кабел на сателитната антена която е 4 етажа нагоре и нищо...
                        Не може да искаш да приемаш наземна телевизия независимо дали е аналогова или цифрова със сателитна антена. Те работят на съвсем различни честоти. А иначе коаксиалният кабел от сателита ще ти свърши работа, но ако накрая му закачиш директорна антена за дециметровия обхват. В зависимост интензитета на сигнала би могъл да я хващаш идеално DVB-T- то и с най-обикновена стайна пръчковидна антена за старомоден телевизор отпреди 20 год.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Продават активни антени за DVB-T. Захранваш антената, включваш я в ТВ и гледаш...
                          Тези антени вършат работа там където покритието е според стандартите. За съжаление в БГ е на ниво тестово излъчване и нивото на сигнала е недостатъчно. С насочена ТВ-антена в повечето случаи качеството е добро или отлично.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                            Виждал ли си едни антенки за ДВТВ , около 10 - 15 см са дълги, вървят в комплект с китайски донгъл-тунери за компютър, та само с тях (антените) си ловиш де що има из ефира със стар Сони блак тринитрон от преди 20 години. Поне аз.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

                              То 20 годишното Сони играе ролята на монитор в случая и няма значение за приемането. Важни са антената и приемника (тунера). Във Варна съм пробвал с тунер AVer за компютър и двойна телескопична пръчкова стайна антена. Приема дори като антената е сгъната и е под масата. Явно тук сигнала е доста силен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X