Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 24

Тема: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

Място
    Стара Загора
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

Значи искам да си прекарам антена на покрива за въпросната ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] .
    Въпроса ми е следния с какъв кабел се извършва следната операция коаксиален или от онези (старите двужилни антенни) кабели.
    Пробвах сложих му директно коаксиалния кабел на сателитната антена която е 4 етажа нагоре и нищо... Пъхнах в буксата на ТВ-то обикновен меден кабел 20 см. хвана картина с много лошо качество (quality 3 от 10).
    Свързах медния с този на сателита и се получи горе долу добре.Та мисълта ми е да не правя някакви такива отчаяни опити другият път когато ми се развали сателита или не съм го платил да имам готово решение.
    Ако някой е правил операцията да даде съвет за кабел,антени и всичко което се сети.
    O888888-211

Вико е онлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    1,694
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

Я пробвай на "Кабел" да маркираш - Кабелен, не ефирен.

Коаксиален трябва да си е кабела.
    LZ1POR

Място
    Стара Загора
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    6

Интересното е ,че 18 метра коаксиален кабел качени до покрива свършиха по лоша работа от 20 сантиметра меден електрически проводник .Дали се дължи на някакви смущения не знам .
    O888888-211

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    47

Ъ-ъ, симетричният (той и "двоен", той и "стар"), най-малкото е 75 Ома, съвсем няма как да стане.
    Иначе съм склонен да подкрепя Вико:)

Място
    Благоевград
    Публикации
    1,491
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Тишо Преглед на публикациите
    Значи искам да си прекарам антена на покрива за въпросната ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] .
    Въпроса ми е следния с какъв кабел се извършва следната операция коаксиален или от онези (старите двужилни антенни) кабели.
    Пробвах сложих му директно коаксиалния кабел на сателитната антена която е 4 етажа нагоре и нищо... Пъхнах в буксата на ТВ-то обикновен меден кабел 20 см. хвана картина с много лошо качество (quality 3 от 10).
    Свързах медния с този на сателита и се получи горе долу добре.Та мисълта ми е да не правя някакви такива отчаяни опити другият път когато ми се развали сателита или не съм го платил да имам готово решение.
    Ако някой е правил операцията да даде съвет за кабел,антени и всичко което се сети.
    Не прави такива глупости а изчакай до догодина като пуснем безплатна ефирна цифрова ТВ. Тя ще се приема със стайна антена. И цифров приемник ако ти е стар телевизора.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на aldr Преглед на публикациите
    Не прави такива глупости а изчакай до догодина като пуснем безплатна ефирна цифрова ТВ. Тя ще се приема със стайна антена. И цифров приемник ако ти е стар телевизора.
    "безплатната ефирна цифрова ТВ" я има и сега в много градове.Нищо ,че е тестова и с малко канали я има.Говоря точно за нея като имам предвид DVB-T.Да трябва цифров приемник DVB-T с MPEG-4.Ако имате такъв с MPEG-2 няма да стане.Мисля, че с външна антена ще е по добре затова питам някой който е минал по този път.
    O888888-211

Faca е офлайн
    Мартин Душков
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Vienna / Враца
    Публикации
    1,068
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Ако имаш кабелна телевизия във вас и телевизора ти има DVB-T тунер не ти трябват никакви други приспособления.
    Просто пускаш DVB-T функцията на ТВ да търси програми и си в джаза.
    При нас са така от 5 години , но DVB-T тунера намира само 8 програми.
    Не очаквай фрапантна разлика , особенно ако телевизора ти е над 32"

(не говоря на изуст! това работя от 4 години и половина, а именно мъча се да обясня на хората, че като са дали едни големи пари за ТВ , трябва да дадът още едни пари да си сложат цифрова телевизия , която работи чрез екстра приемник.... всичко друго е аналогово)
    Mercedes-Benz S210 E320CDI 2000г. 4 Sale
    Piaggio Vespa PK50S 1983г.
    Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992г.
    Тел: 0043/69912 6464 33

Място
    София
    Публикации
    1,299
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Faca Преглед на публикациите
    ...екстра приемник.... всичко друго е аналогово)
    А с модул пак ли е аналогово?

Място
    София
    Публикации
    1,648
    Точки (при гласуване)
    11

Цифровата DVB-T телевизия се излъчва в БГ на стандартния UHF (дециметров) телевизионния обхват, т.е. където е и аналоговата. Още по-конкретно за София на канали от 43 до 47, а в Стара Загора на 31, 34 и 50 канал. Обикновена дециметрова телевизионна антена захранена със 75 ома коаксиален кабел ще ти свършат работа.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

Вико е онлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    1,694
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    А с модул пак ли е аналогово?
    Модула цифровизира, аналоговия сигнал.
    Ако си с модул си гледаш Цифрова.
    LZ1POR

Място
    София
    Публикации
    2,648
    Точки (при гласуване)
    15

Продават активни антени за DVB-T. Захранваш антената, включваш я в ТВ и гледаш...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    Варна
    Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

Пробвах сложих му директно коаксиалния кабел на сателитната антена която е 4 етажа нагоре и нищо...
    Не може да искаш да приемаш наземна телевизия независимо дали е аналогова или цифрова със сателитна антена. Те работят на съвсем различни честоти. А иначе коаксиалният кабел от сателита ще ти свърши работа, но ако накрая му закачиш директорна антена за дециметровия обхват. В зависимост интензитета на сигнала би могъл да я хващаш идеално DVB-T- то и с най-обикновена стайна пръчковидна антена за старомоден телевизор отпреди 20 год.

Място
    София
    Публикации
    1,648
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Продават активни антени за DVB-T. Захранваш антената, включваш я в ТВ и гледаш...
    Тези антени вършат работа там където покритието е според стандартите. За съжаление в БГ е на ниво тестово излъчване и нивото на сигнала е недостатъчно. С насочена ТВ-антена в повечето случаи качеството е добро или отлично.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

Място
    София
    Публикации
    5,020
    Точки (при гласуване)
    16

Виждал ли си едни антенки за ДВТВ , около 10 - 15 см са дълги, вървят в комплект с китайски донгъл-тунери за компютър, та само с тях (антените) си ловиш де що има из ефира със стар Сони блак тринитрон от преди 20 години. Поне аз.

Място
    Варна
    Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

То 20 годишното Сони играе ролята на монитор в случая и няма значение за приемането. Важни са антената и приемника (тунера). Във Варна съм пробвал с тунер AVer за компютър и двойна телескопична пръчкова стайна антена. Приема дори като антената е сгъната и е под масата. Явно тук сигнала е доста силен.

Място
    Плевенско
    Публикации
    620
    Точки (при гласуване)
    9

От собствен опит препоръчвам тази:
    http://www.philips.bg/c/tv-and-monit...dv8622_12/prd/
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

Място
    Стара Загора
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на all_drive Преглед на публикациите
    Не може да искаш да приемаш наземна телевизия независимо дали е аналогова или цифрова със сателитна антена. Те работят на съвсем различни честоти. А иначе коаксиалният кабел от сателита ще ти свърши работа, но ако накрая му закачиш директорна антена за дециметровия обхват. В зависимост интензитета на сигнала би могъл да я хващаш идеално DVB-T- то и с най-обикновена стайна пръчковидна антена за старомоден телевизор отпреди 20 год.
    Естествено, че не може.Но 1 годишния ми син без реклами не може да живее и търсих нещо да спаси положението докато оправя сателитния приемник.
    От собствен опит препоръчвам тази:
    http://www.philips.bg/c/tv-and-monit...dv8622_12/prd/
    Нещо такова имам предвид.С това няма да се налага да опъвам кабел до покрива.
    O888888-211

Място
    София
    Публикации
    951
    Точки (при гласуване)
    9

За Цифрова ефирна телевизия се използва антена за наземна телевизия, а не сателитна антена! Пробай със смяна на антена и обикновен коксиален кабел

Място
    София
    Публикации
    199
    Точки (при гласуване)
    7

какви канали се излъчват в момента в София?
    LZ1NDI
    DR650SE K8

Място
    Стара Загора
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    6

До колкото съм чел БНТ1, БТВ, ТВ7, ББТ, Voice и некакъв тестов сигнал на Хану. Отскоро и VTV.
    Нека някой от София да ме поправи ако бъркам.
    O888888-211

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 64
    Последно мнение: 23-09-13, 14:05
  2. Цифрова телевизия DCC.
    От Dino във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 20
    Последно мнение: 13-06-13, 17:59
  3. Цифрова/аналогова радиостанция
    От valyon във форум Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM
    Отговори: 3
    Последно мнение: 13-01-12, 12:40
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 28-12-11, 08:23
  5. продавам цифрова камера
    От gugushko във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-10-09, 18:24

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове