Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къса или дълга база Витара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къса или дълга база Витара?

    Усеща ли се много разликата от междуосието ... видях, че при 3 вратата Витара е 2200мм а за 5 вратата 2480мм? Обем в багажника срещу проходимост ... кое печели при този модел?Има ли голяма, дразнеща разлика в проходимостта?Просвета иначе и при двете си е 200мм. Отделно гледам, че късата база на Фронтера е с междуосие 2462 ... което значи, че все пак 5вратата Витара би трябвало също да е ОК поне в това отношение. Пуснах и една тема за Гранд Витара ХЛ7 ... и за да не се чудите, защо се интересувам и от 2та модела Витара ... просто имам нужда от 7 местно превозно средство ... и от джип също. Или 2 в 1 ... тоест Гранд Витарата ... или ван 7 местен и отделно по-дребен джип за излетите и малко фън с приятел, който си взе Фронтера и иска да му правя компания. Но се интересувам от багажника, понеже ще метанизирам.Виждал съм някои да слагат бутилките метан под дъното на джиповете си ... при Витарата има ли такова място? Разбира се, ще бъдат защитени с някакъв по-дебел щит.

  • #2
    От: Къса или дълга база Витара?

    Витара и 7 места не се събират в едно изречение. Едва ли са повече от 5 моделите със 7 места които да доближават комфорта на ван. Според мен ти трябват 2 различни мпс-та, като едното ако ще е само за излети е без значение дали е дълго или късо.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • #3
      От: Къса или дълга база Витара?

      Ако е само за разходките бих си взел 3-врата тей де къса...В гората определено има предимства късичката...Ама метан?Газ добре ама метан?На туй моторче дето гори 11 газ градско? Има ли смисъл? От долу има място ако се махне резервоара ,но мястото е за 30литра газова...В багажника ако се сложи бутилка и багажника рязко намаля Аз като я зех моята беше с 60литра бутилка и беше направо смешно...Махнах резервоара и сложих бутилката от долу и направих един резервоар 10литра който тей и не сложих Ако няма да карате някакви кой знае какви хардове и да се вкарвате на много кофти меса и дългата ще свърши работа...Тя и иначе би могла да свърши ,но късото си е късо...
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • #4
        От: Къса или дълга база Витара?

        Привет колега,аз съм си решил проблема по вторият избран от теб начин.Имам си нисан примера комби за семейна и къса витара за чесане на крастата.Проходимостта на дълга и къса база зависи най-вече от допълнителните доработки.Успех в избора.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Къса или дълга база Витара?

          Здравей, според мен ако говорим за по евтин вариант наистина XL-7 е добро решение, но ако говорим за удобство (което е по скъпо ) едно комби и една къса витара. Успех
          898450701

          Коментар


          • #6
            От: Къса или дълга база Витара?

            Не ми върши работа комби ... трябва ми нещо 7 местно. Защо смятате, че Гранд Витара 2002-2003г ХЛ7 няма да е приятна за извънградски пътувания с повечко пасажери ... мен ми се вижда доста просторна вътре ... не по-малко от вановете на които съм хвърлил око. Както и да е ... гледах доста клипчета в youtube гледам, че всички Витари общо взето се представят добре .. къса, дълга база ... та дори и ХЛ7.

            Впечатлих се силно от възможностите на напълно стандартна ХЛ7, вижте клиповете:



            Ето как може да се модифицира ХЛ7

            Коментар


            • #7
              От: Къса или дълга база Витара?

              Разлика в проходимостите между дълга и къса база почти няма. Дългата не е чак толкова дълга, че да започва рамата да опира в бабуните заради по-голямото междуосие. Но пък има доста повече място отзад. От друга страна дългите витари са доста по-малко от късите. Това във връзка с частите втора употреба.
              Антон от Сливен караше дълга витара за сериозен офф, и не съм чул да се оплаква. То няма и за какво де...
              Както Живко каза-проходимостта зависи много повече от "наджипването". Там разни по-високи окачвания, гуми, брони, лебедки... И не последно място прежалване на джипката и празноглав шофьор

              На моята барака на мястото на резервоара съм сложил 45 литрова бутилка. Е, това е според газаджията, на колонката не събира повече от 40...
              Метан... не познавам това гориво, но сега съм се замислил за една дълга витара за семейна кола, и ако стане-ще и сложа от по-тежките бутилки. За мен разхода си е сериозен фактор.
              За горски джип, ако няма гориво сметнато през разхода колкото 30-40 литра бензин не е добре. Не знам това колко кг метан прави, но който знае може да го сметне.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Къса или дълга база Витара?

                Сега ще ти напиша как да смяташ колко метан ще ти трябва. Значи, ако да речем харчи 10 литра бензин ... на газ при добри настройки ще харчи с 10% повече ... айде нека са 20% ... следователно 12 на 100 ... а на метан разхода е 1/2 от газта в кг ... демек 6кг на 100. Бутилките за метан обаче се продават в литри обем ... 60литра бутилка събира около 10кг метан.В твоя случай искаш аналог на 30литра бензин ... което ще е около 18кг метан. или около 110литра метан.Най-гоямите са около 80 литра ... може да вземеш една голяма и една малка ... или там според обема и както си решиш да ги разположиш в багажника. Аз имам Пунто 1.1 с 2 бутилки 30литра и една 24литра върху 30 литровата ... точно зад седалките.Метан станций вече има навсякъде. И до морето да тръгнеш с пробег от 150км между зарежданията е достатъчно да отидеш и да се върнеш на метан.С 30 литра бензин извънградско предполагам минаваш повече от 300км при нормално шофиране.За в гората вече не знам колко ти е престоя там ...

                Коментар


                • #9
                  От: Къса или дълга база Витара?

                  Благодаря за разяснението. Надали ще го запомня, но като знам,ч е някъде из форума го има написано-ще намеря начин да го намеря, ако ми потрябва.

                  Относно разхода в гората-при лека разходка е долу-горе с 50% повече от разхода на асфалт. Преди две години на състезанието в Трявна витарата даде разход 45/100 газ... Ама си беше голяма кал, и много много буксуване.
                  То в гората разхода трябва да се смята на час(като тракторите), а не на изминат път.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къса или дълга база Витара?

                    Да бе ама колко от излетите ти в гората ти костват 30 литра бензин... според мен е излишно да товариш повече бутилки заради това, че ти се е случвало няколко пъти да правиш такива дължи и тежки престои в гората. А и нали това ще ти е семеен джип, а не джипа с който да лудуваш с часове в гората. Аз ако взема ХЛ7 ще му сложа около 80 литра ... може би 2 бутилки по 40 литра.ХЛ7 го дават да харчи около 9.1 на 100 извънградско ... което е около 5кг метан ... айде да ги сложим 5.5кг на 100. 80 литра ще събират около 13.3кг метан средно ... и излизат сметките, че ще минавам около 242км извънградско с едно зареждане.Най-често пътувам в посока Сандански.Има метан и в Благоевград близо до пътя ... има и преди кресненското дефиле. А бе навсякъде има метан. А за по-мака Витара сигурно ще са достатъчни и 70литра. Но това са сметки при метанов инжекцион ... добре настроени смеси и аванс.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къса или дълга база Витара?

                      Междо другото и аз съм с къса витара и Волво комби и по едно време мислех да ги махна и да взема един гранд с 2.5 защото искам като съм на пътя да имам сила(волвото е 2.0 турбо) ,но след много размисли реших ,че сега ми е по-добре...Да две граждански,две винетки ,но винаги имам втора кола...И джипката е по-прежалена което автоматично я прави доста по-проходима Не и мисля нито ламарини нито брони нито почти нищо...
                      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къса или дълга база Витара?

                        Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                        Междо другото и аз съм с къса витара и Волво комби и по едно време мислех да ги махна и да взема един гранд с 2.5 защото искам като съм на пътя да имам сила(волвото е 2.0 турбо) ,но след много размисли реших ,че сега ми е по-добре...Да две граждански,две винетки ,но винаги имам втора кола...И джипката е по-прежалена което автоматично я прави доста по-проходима Не и мисля нито ламарини нито брони нито почти нищо...
                        Съвсем правилно.Друго си е да имаш втора кола и да не ти пука,като си строшиш джипката,че ще вървиш пеша до работа,докато я отремонтираш и т.н.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X