Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за покупка на ски-обувки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвети за покупка на ски-обувки

    Бих ти предложил да отделиш един петък и събота и да обиколиш магазините, "тайните" складове и ски-пазара в София, и да пробваш колкото може повече различни модели. След 15-ина минути носене ще усетиш коя има шанс да ти пасне и коя не става хич. Термо-формованите чорапи също би трябвало да помогнат, след като ги "опечеш". Във въпросното магазинче до "Интерпред", за което стана дума по-горе, могат и да ти раздуят черупката, ако ти убива на конкретно място - май беше нещо около 40 лева услугата. С повече търсене може да се разминеш и с доста по-малко от 500-600 кинта.

    Всичко е до късмет, понякога и търпение - моите пистови "Доломити" омекнаха чак някъде на 20-то каране, точно преди да ги нося да им раздуят черупките.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • #32
      От: Съвети за покупка на ски-обувки

      Не ги знам тези "тайни" складове,нито пазара. Но ще ги разбера къде са и ще отида през другия месец да видим дали ще харесам нещо.

      Коментар


      • #33
        От: Съвети за покупка на ски-обувки

        Пазарът за ски, колела и всякаква спортна екипировка (според сезона) се разпъва всяка събота и неделя на паркинга до стадион "Васил Левски", откъм "Драган Цанков". Облекла, ръкавици и маски оттам не е препоръчително да се купуват, понеже е пълно със злобни ментета, но ските и обувките са си истински. За складовете - има няколко души, които обикалят заводи и ски-училища по Европа и внасят нова или малко употребявана екипировка отпреди 1-2-3 сезона на много разумни цени. Потърси "ски склад" в пространството, излизат няколко.

        Успех!
        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

        Коментар


        • #34
          От: Съвети за покупка на ски-обувки

          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
          Пазарът за ски, колела и всякаква спортна екипировка (според сезона) се разпъва всяка събота и неделя на паркинга до стадион "Васил Левски", откъм "Драган Цанков". Облекла, ръкавици и маски оттам не е препоръчително да се купуват, понеже е пълно със злобни ментета, но ските и обувките са си истински. За складовете - има няколко души, които обикалят заводи и ски-училища по Европа и внасят нова или малко употребявана екипировка отпреди 1-2-3 сезона на много разумни цени. Потърси "ски склад" в пространството, излизат няколко.

          Успех!
          От пазарът до Стадион ''Васил Левски'' съм си взел някои работи. Мисля и обувки да видя, ако има на прилична цена.
          Мислех и маска, ама щом казваш, че са ментаци. Между другото и каската ми е от там.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #35
            От: Съвети за покупка на ски-обувки

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            От пазарът до Стадион ''Васил Левски'' съм си взел някои работи. Мисля и обувки да видя, ако има на прилична цена.
            Мислех и маска, ама щом казваш, че са ментаци. Между другото и каската ми е от там.
            Не всичко е менте там, но съм попадал на "супер изгодни" оферти за екипировка, която и на вид и на пипане няма много общо с оригинала. Затова и не ми се рискува, особено с ключови елементи като смислени маска, каска, яке или ръкавици. Миналия сезон успях да си попилея част от екипировката в нечия кола - след упорито ровене по родния пазар в крайна сметка поръчах от английския amazon. Висок клас ръкавици и маска излязоха колкото едното от двете неща тук.

            За обувките си е задължителна пробата на живо - после или ги взимаш, ако са на нормална цена, или поръчваш същия модел и размер онлайн...
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #36
              От: Съвети за покупка на ски-обувки

              Гледам тези дни в интернет за ски обувки,и попаднах на тези SCARPA http://www.xcosports.com/index.php?s...e&prg=32&p=256 с доста интересно ревю,звучи добре а и изглеждат доста добре! Някой знае ли нещо за марката? Ползвал ли я е?

              Коментар


              • #37
                От: Съвети за покупка на ски-обувки

                Това са комбинирани обувки от високия клас - еднакво добри за ски-алпинизъм (или "пантене") и за спускане. Има смисъл да платиш 850 лева за тях единствено ако смяташ да инвестираш и в много добър пантаджийски сет - ски, колани и точкови автомати. Цените за нов подобен комплект се въртят около 1600-2000 лева, в момента същият магазин има няколко демо-комплекта по 1000-1100 кинта. Прецени дали ти трябва точно това.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Съвети за покупка на ски-обувки

                  Трябва ми удобна обувка,която става и за каране и за ходене! Пише че струва 599 лева!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвети за покупка на ски-обувки

                    Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                    Трябва ми удобна обувка,която става и за каране и за ходене! Пише че струва 599 лева!
                    Аха, ама цените са за разпродажбата на миналогодишни модели. Пише и "няма в наличност" - което означава, че ще има само тазгодишни, на пълната цена около тази в лявата колонка. И аз се бях засилил да си взимам оттам колани с намаление, ама вече нема...

                    П.П. Може да провериш и за тестови/употребявани бройки, но най-добре е да разговаряш на място. Не ги познавам лично момчетата, за съжаление.

                    А, забравих и още един момент: "• Съвместимост с автомати: TLT, AT " - т.е. точкови или турови автомати. Комбинираната обувка е с по-дебела подметка (от гума, вибрам и производни), с грайфер като на зимна туристическа обувка - за да можеш и да се катериш с нея, когато се наложи да мяташ ските на рамо и да драпаш през камънака пеша. В нормален алпийски автомат предницата на такава обувка почти гарантирано не влиза. А и да влезе, не е много препоръчително, понеже гумената подметка променя драстично отварянето на предницата при усукване. Ако нямаш турови автомати, ще трябва да се купуват комплект алпийски подметки. Някои производители ги предлагат, за този модел не знам дали има.
                    Последно редактирано от badeff; 23-10-13, 19:15.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвети за покупка на ски-обувки

                      Днес си купих Head Edge ht 7.0. На пръв поглед ми изглеждат доста добри, походих малко с тях и са доста удобни. Ще видим как ще са зимата.
                      Някой има ли такива и доволен ли е ? Сега видях, че по-горе един колега е писал за Head Edge. Но за кой модел точно ?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:249294628-5739850-700_700.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5531730
                      Последно редактирано от Райковски; 31-10-13, 15:39.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвети за покупка на ски-обувки

                        Здравейте,
                        Знам, че темата е стара, но реших да не спамя, като отварям нова. Аз съм начинаеща в ски спорта и бих искала да си купя ски обувки. Четох написаното дотук и ми допада идеята, че е по-добре да си купя добри ски обувки и да си наемам ските от ски гардероба в Боровец.
                        Бих искала да ви помоля за препоръка - какви марки ски обувки да разгледам в магазините в София?

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвети за покупка на ски-обувки

                          Каквито ти паснат най-добре на формата на стъпалото! Фирми бол

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвети за покупка на ски-обувки

                            Търсете "меки" обувки с флекс фактор 50-70. Мерите, пробвате в кои обувки ще се чувствате по-комфортн. Обувките трябва да бъдат плътно по крака, като изляти по калъп, но да ну Ви убиват. Пръстите трябва да опират отпред в обувката без да са свити.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвети за покупка на ски-обувки

                              Ъъъ пръстите не трябва да опират в никаква обувка, няма значение предназначението и. Другото е както думаш Светльо.
                              Всъщност пръстите трябва свобосно да се двишат в обувката, като се движат. Обувката трябва да е плътна без да стиска по цялата дължина на кракът. При разкопчани щраймери кракът не трябва да мърда на страни и напред-назад в самата обувка. При наклон напред трябва петата да мърда нагоре-надолу съвсем леко. При закопчани щраймери всичко си идва на място. Да се има предвид, че по време на каране краката се пълнят с кръв, един вид оттичат.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвети за покупка на ски-обувки

                                Ако говорите за дамски обувки /така разбирам/. Може да погледнете обяви в продавалниците. Има обувки нови на добри цени. За начинаещ флекс както е казал колегата по горе.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X