Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - Датчик за температура на охладителната течност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT - Датчик за температура на охладителната течност

    Някой знае ли какви съпротивления би трябвало да се измерят на датчика за температура на охл.течност на двигателя-при студен,и при загрял(прибл.90градуса) на мотор 2ЛТ-86к.с.?Стрелката ми само веднъж досега(за 350км. каране)стигна средно(хоризонтално положение)при здраво настъпване от околовръстното до Бистрица,но ми се струва,че всъщност мотора е по-топъл,отколкото показва уреда на таблото.Може и да греша,но страх лозе пази...
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: съпротивление на датчик за температура

    Температурния датчик не е от вида на терморезисторите ,а представлява биметален контакт с последователно свързан и навит върху биметала резистор .Работи по ток послдователно с уреда на таблото...........Средното полжение на стрелката е около 93градуса,като на 103 градуса рязко влиза в червеното.
    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
    BJ42 04 1982
    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
    LZ 2 BHB

    Коментар


    • #3
      До: съпротивление на датчик за температура

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      Някой знае ли какви съпротивления би трябвало да се измерят на ......
      Купи си един мултицет с термодвойка и мери температурата , ако имаш въпроси звънкай и се дотъркалвай
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Съпротивление на датчик за температура

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Някой знае ли какви съпротивления би трябвало да се измерят на датчика за температура на охл.течност на двигателя-при студен,и при загрял(прибл.90градуса) на мотор 2ЛТ-86к.с.?Стрелката ми само веднъж досега(за 350км. каране)стигна средно(хоризонтално положение)при здраво настъпване от околовръстното до Бистрица,но ми се струва,че всъщност мотора е по-топъл,отколкото показва уреда на таблото.Може и да греша,но страх лозе пази...
        В нета намерих документация за сензори на Тойота, ето разгледай я може да ти помогне. Върте има графики за съотношението между температура и съпротивление www.autoshop101.com/forms/h32.pdf
        Но ако знаеш точният тип на сензора мисля, че ще може да намериш в нета графика за съотношението между температура и съпротивление.
        Надявам се да ти помогне.
        Последно редактирано от cveti; 26-04-09, 19:51. Причина: Превод

        Коментар


        • #5
          До: Съпротивление на датчик за температура

          Благодаря на всички за изчерпателните отговори!
          Чух много отзиви,че 2.4ТД мотора бил склонен към прегряване,и че температурата му не трябва да се изпуска от поглед-затова попитах.А,и знам ли дали търговеца не е добавил някое съпротивленийце,за да показва по-ниска температура(при някои марки и модели е възможно),или дали датчика не си променя показанията след има-няма...21 години...?
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            До: Съпротивление на датчик за температура

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            или дали датчика не си променя показанията след има-няма...21 години...?
            Променя ги въпроса е с колко за това при съмнение проверка с втори външен термометър ( описания по-горе с термодвойката), а за допълнително съпротивление ....съмнявам се на авто джамбаза му е по-леко да смени датчик отколкото да прекроява схема
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Съпротивление на датчик за температура

              И аз съм се чудил много на този датчик.. при нормално каране стои малко под средата, т.е не е хоризонтална, при каране по черно с напъване отива малко над средата, досега не е влизала в червения сектор, но като вдигна капака ми се струва, че е по-топло отколкото на други коли. Визирам Мерцедеса ми. Това нормално ли е?
              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

              Коментар


              • #8
                Датчик за температура на охладителната течност - и не иска и не иска да показва.....

                Здравейте Колеги, искам да споделя с вас проблем,подобен на който не намерих в Гугъла и за това се осмелявам да пусна тук. По време на катерене и тежко шофиране изведнъж стрелката на температурата на охл.течност на ТЛК 70 2.4 ТД 2-ЛТ 86 г. вместо да се качи нагоре падна надолу.После изведнъж пакк нагоре ,надолу и накрая падна под долната черта и повече не мръдна. Добре - отвъртях датчика при студен мотор - да не би да е на сухо - изтече около 2 литра вода.Сложих друг датчик - втора употреба ,напълних с течност,запалих,чаках - същата работа - седи и седи като откачена стрелката. През това време замерих съпротивлението на стария датчик и установих - в студено състояние - твърдо 1,05 килоома. След потапяне във вряла вода - сменя цифри като на ротативка - ту безкрайност,ту 250 ту 120 ома и така и не показва твърда цифра.Реших - ок - развален е. Втория сигурно и той е развален. Купих нов датчик - японски 1:1 с другите два. Пак 2 литра антифриз долу пак подсушаване,монтаж,пълнене.....стрелката виси и дори не помръдва. И сега най -шокиращото - пробвайки самия уред на таблото да не е заминал ,при подаване на плюс на кабела ,който влиза в датчика /само едно краче има / - стрелката плавно тръгва нагоре и стига до макс. Да, добре викам си - ами какво ли ще стане ако дам кабела на маса - познайте - стрелката пак се вдига плавно до максимума на червения сектор. Направо ми се плаче - най -мразя да съм безсилен, а най си обичам ...джипа. Ако имате идеи - споделете моля. Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  От: Датчик за температура на охладителната течност - и не иска и не иска да показва..

                  Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                  Ако имате идеи - споделете моля. Благодаря.
                  Лош контакт, къде ами знам ли? Проверяваш подред от таблото до датчика всички маси, после всички захранващи +ове, после и останалите кабели и куплунги..... и тръгва
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2LT - Датчик за температура на охладителната течност

                    Колеги, може ли да ми кажете къде е монтиран сензора за температура на охладителната течност,който участва във веригата за подгрев на свещите?.Води се "water temperature sensor". Мотора е 2ЛТ, 2,4 ТД 1986 г. Благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2LT - Датчик за температура на охладителната течност

                      И това го намерих. В дясно и малко надолу от резисторната "свещ" по посока купето. Абе има файда писането по форумите

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2LT - Датчик за температура на охладителната течност

                        Може би
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5546971
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          Здравейте! Имам следния въпрос? Къде е нормална температура за двигателя по приборите. Колко трябва да бъде в студено време. Стои на една трета. Когато беше по топло се качваше до средно положение. Сега като пусна парното се връща на първата чертичка. Тойота 4рънър 3.0 бензин

                          Коментар


                          • #14
                            Започни да търсиш проблема в термостата първо.

                            Коментар


                            • #15
                              След това виж как ще се държи стрелката. Обикновенно при мен стои на 2мм под средата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X