Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател на УАЗ

    Вчера отворих двигателя на УАЗа и констатацията е умопомрачителна.
    Полите на две от буталата заедно със зегерките бяха в картера...
    Колата е от основен ремонт...
    Повечето гайки от шпилките на главата бяха символично притегнати - останалите нямаха резба т.е. на шпилка със ситна резба беше "навита" гайка с нормална...
    При оглед на буталата стигнах до извода, че там не могат да се сложат зегерки, така, че да се задържат. Леглата им са оформени от самата отливка а не с фрезенк Едното е с огрома шупла отстрани....
    Интересно ми е кой ли идиот ги е сложил на колата
    Взехме комплект ризи и бутала, които поне изглеждат доста по-добре, след като им загладихме чеплъците от отливките и изравнихме теглата им
    Също така новите (къси повдигачи) на клапаните изглеждат страшно...
    Гумичките на всмукателните клапани, бяха само загатнати
    Сега издирвам шпилки от качествен материал.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

  • #2
    До: Двигател на УАЗ

    Шпилките е трудна работа.Са като ги смениш почти съм сигурен,че някоя ще изпусне от блока и тогава трябва да я правиш М12 отдолу
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: Двигател на УАЗ

      Намерих оригинални от един свален блок, но материалът им е много калпав и мисля да намеря шпилки от по-добър материал. Резбите на блока са ОК, но изненади винаги могата да се очакват. Намерих гумички corteco от Някакъв камион Мерцедес, които пасват идеално и изглеждат доста добре.
      Ще се постарая да не тече отникъде...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Двигател на УАЗ

        Шпилки от ГАЗ53 но ти трябва и стругар.

        Коментар


        • #5
          До: Двигател на УАЗ

          От Газ или Уаз все от едно желязо са "бъркани"

          Човека се стреми възможно най малко руски детайли да остави по Уаз-а.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            До: Двигател на УАЗ

            В сравнение със шпилките на други автомобили, тези са като от кашкавал Обещаха да ми донесат от ИФА. Били от добър материал и можело да се пренарежат. В Евроболт не намерих такива
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              До: Двигател на УАЗ

              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
              От Газ или Уаз все от едно желязо са "бъркани"

              Човека се стреми възможно най малко руски детайли да остави по Уаз-а.
              Точно така - искам възможния минимум руски и съветски детайли, без да променям конструкцията, която си е много правилна.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Двигател на УАЗ

                Здравейте! Къде мога да намеря регулировъчни данни за УАЗ 2206? По- конкретно хлабините на клапаните и предварение момента на запалването? Предварително благодаря за отговора!

                Коментар


                • #9
                  До: Двигател на УАЗ

                  Тук:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=124

                  и тук:
                  http://uazbuka.ru/lib/index.htm
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Двигател на УАЗ

                    Много благодаря, точно от това се нуждаех!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Двигател на УАЗ

                      При привеждането на главата в норми за работа на А95 се оказа, че всички отвори за свещи са на различно ниво (Изглежда главата е правена в петък следобяд)... Единят отвор е подозрително близо до долния ръб на горивната камера и му трябва много малко буталото да удари свеща. От 10 шпилки само 2 се оказаха годни за притягане с 90N/m. Останалите бяха направени от такива на ИФА. След доста шлайфане колекторите и главата пасват прилично. Оказа се, че двигателят и скоростите не са съосни. Проблемът беше в кожуха на съединителя. Тъпанарите никога не правят отворите, така че да съвпадат точно. Сложихме комплект сегменти, при който маслените са от 4 елемента и всички ризи и бутала бяха от една група на допуск.
                      В диференциалите имаше нещо, което поразително наподобява смес между битум и отработено масло... Шлиците на предния кардан буквално се бяха заварили. Наложи се да използваме друга кола за да ги извадим...
                      Сега обаче се движат перфектно.
                      Изглежда в БТК (оттам е Ужаската) не са обръщали внимание на гресьорките. Обаче са му сложили един идиотски волан от БМВ, от който не се вижда километража Гумените втулки на ресорите са само спомен..
                      Чудя се как са направили Исузуто така, че отникъде не тече и всички отвори съвпадат и резбите не се късат
                      Уазката много ми допада като концепция, но при реализирането и изглежда са ползвали контрацепция...
                      Утре ще и монтирам картера и ще я паля
                      Никога не съм виждал по-уродливо изработен автомобил. Прави впечтление, че това, на което пише "Сделано в СССР" е с пъти по-качествено в сравнение със "Сделано в России"
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Двигател на УАЗ

                        Здравейте, искам и аз да попитам нещо. Двигателя на уаза е на 4000 километра след ремонт но напоследък усещам, че губи мощност и ми се случи на двапъти да зацапа четвърти цилиндър интересно е, че след това работи идеално. Днес мерих компресията на трети и четвърти цилиндър и е 7.5 атмосфери значи не е клапан. Уаза върви предимно на гас вкарана е във филтъра над карбуратора но проблема го нарправи и на бензин, ако някой се сеща къде е проблема моля да сподели. Двигателя е м21 с карбуратор к131, свещите са вмз и за 4000 километра не ги бях свалял работеха идеално.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          До: Двигател на УАЗ

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Днес мерих компресията на трети и четвърти цилиндър и е 7.5 атмосфери значи не е клапан. cry:
                          Защо реши, че не е клапан? Компресия може да се губи и от сегменти.
                          Направи си един щуцер от стара свещ, надуй цилиндъра с въздух и провери къде духа. Най-вероятно имаш счупен сегмент.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Двигател на УАЗ

                            Хе-хе Ужаска. Готино казано. :-)))
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Двигател на УАЗ

                              Ако е счупен сегмент компресията няма ли да е по малко, а то на трети и четвърти цилиндар е еднаква 7.5 атмосфери мерена е с манометър при въртене на стартер и свалени само две свещи. Мисля, че за този двигател компресията трябва да бъде 8 атмосфери.
                              През уикенда ще го надуя с компресора имам такъв маркуч.
                              Чудя се да отворя капака и да регулирам клапаните те не са пипани след ремонта.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X