Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако липсва така наречената предавателна кутия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако липсва така наречената предавателна кутия?

    Прочетох, че повечето автомобили 4х4 си имат предавателна кутия независима от скоростната, която групо казано премества силата от скоростната кутия отпред и отзад и задвижва четирите колелал

    А какво става с тези, които си нямат такава кутия

  • #2
    diavol koleda

    Най-вероятно имаш предвид раздатъчната кутия или както някои и казваме раздатката ами какво би станало ако машина която по принцип е с раздатка казвам по принцип е щото незнам може и да има такива без въпреки че не съм сигурен та ако машина която има по принцип раздатка и тя бъде махната просто няма да върви освен ако по някъкъв начин не закачиш кардана директно към скоростната кутия просто раздатъчната кутия прави машините 4х4 да са наистина 4х4
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      вероятно имам нея предвид, но все по-странно ми се струва прочетеното , защото автора камва повечето, което означава не всички

      Коментар


      • #4
        Не, не всички.
        Схемите с всички двигателни колела са много и различни. 4х4 и един двигател просто е най-често срещаната. Или поне най-известната. До неотдавна по тукашната кал се търкаляха почти 10 000 БТР-60. Те са 8х8 и с два двигателя. Разни танкови и ракетни влекачи с по един двигател и много задвижващи колела. Там също има РК, но не в смисъла на простите джипове. Въртящият момент се разделя по двата борда, и карданите мотаят километрите не на мостовете а на левите колела, на десните ... Понякога и на тия и на ония Има раздатки, които отделят момент само за външни прикачни устройства, а иначе всичко заминава по колелата от смайващ хидроредуктор в скоростната кутия. Например старите досадни червени Белоруси. Има дизел-електроходи, там има дизелова електростанция и мотор-редуктори в главините на колелата, като да кажем Белаз-ите. Също 4х4. А пък на самолетите които не са с електродистнционно управление например, и чистачката на челното стъкло в някакъв смисъл е от РК, не само завиването и спирането като кацне Само че там му казват КСА, Кутия Самолетни Агрегати.
        А на тебе за кво ти е РК?

        Коментар


        • #5
          казано на прост език всичко, което е 4х4 и се продава в магазина е с раздадъчна кутия, ако я махнеш нещото спира да върви, докато не му я върнеш.

          стефане, кой беларус е с худромотор, аз доколкото знам всичките са с нормални предавки
          drive alive

          Коментар


          • #6
            не съм напълно убеден че всичкото 4Х4 което се продава в магазина е с раждатка. какво ще кажеш за сyбару, хонда и др.извини ме за смешната кирилица, но ползвам някакъв смотан преводач
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              Кой, кой ... Ей я картинката, де да знам кво да я правя((( Ритай Венци кат се върне, всички компютърджии са вредни, и не знам как да я окача. Абсурдни правила в 14 хода, то и собствената ми мутра е в неговата галерия.
              Трактор, с крака. А, имаше време, имаше и такива самоходни шасита. Странно нещо с вентилатор на задника. Като бяхме деца ни беше смешно. А то охлаждало повече маслото, водата малко щото и мотора малък. Хидроразпределител.

              Коментар


              • #8
                ами и те си имат РК, аз имам митсубиши ево 8 и то си има, даже и централен диф си има, че даже активен.

                стефан го описа перфектно, ако има разделяне на въртящия момент между предни и задни или леви и десни колела има и РК, това и е функцията да "раздава" въртящия момент, на който, по колкото му трябва.
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Ама когато тая грубост се случва в скоростната кутия, вече не можеш да ги разделиш, тогава от гледна точка нито на теорията, нито на сервиза има раздатка. То, това е и по-елегантното решение, ама предполага и друга технологична култура. Главно на производителя. Понякога и на сервиза, като да кажем Алфата със СК на задния мост и преден двигател.

                  Коментар


                  • #10
                    е то това е както на колите с предно, диференциала е в скоростите и гледа отдолу майстора и вика "тва дето вие не е от диференциала, от скоростите е"

                    и да не се вижда РК си има
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      стефан наистина го описа перфектно(стефане, мерси за просветлението)незнам за ево-8, но няколко пъти сам ремонтирал скорости на сyбару, където рк липсва. въртящия момент за задния диф. се взема чрез зъбна предавка от предния диф. в самата СК
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        Ъхъ, това е то правилното решение. Отделната раздатка яде много КПД, масло, и прочее сервизни трудности. Прави се само за поевтиняване на проектирането, на производството, или от особени съобръжения, които са неизгодни за цивилно използване. Ама кото ги има, и като ги купуват и така, и айде в магазина ...

                        Коментар


                        • #13
                          А, сетих се. Пък на Аудито 4х4 раздатъчната е набутана в задния диференциал, и от там праща момент на предния мост. И същия мост със същия диф стои и на амфибията Илтис на Фолксваген. Само че я свалиха от производство((

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X