Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си изберем ски!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да си изберем ски!

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Ама чакай сега малко 157см са женски слаломни ски, 188 са гигантски пък и тея 2-2,5м...загледай ги следващия път по-обстойно. Слаломни ски съм виждал от 9м до 16м. радиус, при гагантските разликата е двойно по-голяма. Радиусът при карвинга е функция на разликата в широчината връх-талия-задница.
    Ъхъ... ама за един конкретен модел (забележи, че и горе съм написал "един и същи модел") "широчината връх-талия-задница" е фиксирана и по тая причина радиусът варира с дължината. Ето ти нагледен пример:http://www.fischersports.com/en/Alpi...Progressor-800
    PROGRESSOR 800POWERRAIL
    SIDECUT: 122-74-103
    RADIUS: 12/15
    SAMPLE LENGTH: 165
    LENGTH: 150,155,160,165,170,175
    А по принцип, колкото по-"любителски" е моделът, толкова по-голям е диапазонът от дължини, в които се произвежда. Въпрос на пазар. Масовите "гардеробни" ски не съм видял някой да ги дели на "слаломни" и "гигантски", още по-малко на мъжки и женски.
    Последно редактирано от stargazer; 02-02-13, 13:53.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      От: Как да си изберем ски!

      "Стари сериозни ски"? Стига бе темата започва да ми прилича на "Ските през вековете". Господин Райковски ако иска може и дървени ски да си намери, но ще се научи ли да кара ски с тях? Всеки да си кара с каквото иска в крайна сметка, между другото на пазара на стадиона от време на време се появяват и бамбукови щеки, за да е пълен екипа

      Коментар


      • #33
        От: Как да си изберем ски!

        Може и ските на бъдещето да се нарече темата. Клетвите за неизбежността и единствеността на карвинг ските бяха на мода преди десет години.
        "Карвинг" техниката е само един от двадесетте начина да се забавляваш с каране на ски и не виждам причината човек да се ограничава само в това.
        Защо да го правим тогава?
        Лесното пъхане в колата и по-лесното крачене със ски на краката на равно (пред механа, лифт и подобни) са лесни за досещане причини - но това са битовизми с никакъв принос към удоволствието от спорта.

        Коментар


        • #34
          От: Как да си изберем ски!

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          Стига бе при цените на ските в момента да караш с 25+годишни талиги?!? Няма смисъл, техниката е друга, ще се научиш да лъзгаш, един ден ще решиш, че ти харесва и зпочваш отново. Все едно да вземеш Правец 16 и да си мислиш, че ще се научиш да програмираш...
          Дай ми адрес на лично да ти пратя едни карвинг ски да не се мъчиш поне, само трябва автомати да им намериш...
          Писах ти на ЛС.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #35
            От: Как да си изберем ски!

            А съвет за ски обувки тук дали мога да получа? Има ли компетентни по въпроса?

            Коментар


            • #36
              От: Как да си изберем ски!

              Какво точно искаш да разбереш за ски обувките ?
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #37
                От: Как да си изберем ски!

                Абонирам се за темата
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • #38
                  От: Как да си изберем ски!

                  Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                  А съвет за ски обувки тук дали мога да получа? Има ли компетентни по въпроса?
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=137409
                  LZ1ZAH

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да си изберем ски!

                    Включвам се в темата - да караш дървени ски с извитите остри върхове, пък били и върхов състезателен модел, е като да караш ОПЕЛ 62 година. Става, ама за пред кафене.

                    Новите технологии прощават и грешки, и са по-сигурни, и по-маневрени, и по-еластични и много по-по

                    Иначе или карвинг или фристайл, особено ако кривнеш леко встрани през борчета.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Как да си изберем ски!

                      Колеги, ама грам не сте прави относно "талпите", не е важно дали е кървинг или прави ски, по важното е да можеш да ги караш. 14 години съм тренирал професионално ски и в момента бих предпочел да карам последен моделл HEAD или К2 - прави - отколкото който и да е кървинг. Въпрос на навик и техника на каране. За новобранците определно бих препоръчал кървинг по простата пречина че се карат в пъти по лесно, за талпите си се иска техника и здрави крака.
                      При някои случай с талпи си се кара доста прилично и извън пистата - пак въпрос на техника Автоматите ви съветвам да си ги монтирате по препоръка на производителя, освен ако вече не сте професионалист и виждате недостиг в стандартния монтаж.

                      Карал съм с какви ли не автомати, но най-добрите за времето си бяха Marker M40 - винаги съм разчитал на тях при Супер Г - държаха добре и не съм има откачане на ските поради голям натиск.

                      Радо ако караш талпи то те трябва да са по високи от теб - горе долу за 1.80 всиочина ските трябва да са 1.95 - на времето най късите които съм карал бяха 1.60 но и аз бях толкова и това за супер специален слалом, на някои състезанич съм карал и 2.00 даже 2.05 метра при ръст 1.70. Са свободно каране по пистите винаги съм предпочитал по дълги ски, твърди обувки и стегнати автомати. Дългите ски дават по голяма стабилност и по лесно се управляват при висока скорост.

                      За фристайл нищо не мога да ви кажа - там си е съвсем друга бира Поздрави и не го мислете много, по важното е да си в планината и да си правиш кефа
                      Последно редактирано от Daniel; 22-10-13, 07:20.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да си изберем ски!

                        Дани, такова хубаво мнение не бях чел от доста време, особено последното изречение, то е много вярно.
                        Аз този сезон ще карам с пълен карвинг. Правите ски ги оставям. Научих се да карам хубаво на тях, сега мисля, че с карвинга ще ми е още по-приятно.
                        Хайде вече да идва този сняг, че на всички им се кара.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #42
                          Помощ!Какви ски да избера?

                          Здравейте,смея да кажа,че карам ски от доста ранна възраст и карам що годе добре..,но не разбирам нищо от тях.Винаги съм си купувал 2ра ръка - ски и обувки,от разни магазинчета из Боровец.Последните са Атомик бета 9.10 кърв, и някакви си там обувки .. и сега последно като карах реших,че трябва малко да се заинтересовам малко и да си ги сменя с подходящи за мен,защото почнах да усещам,че не издържат на карането ми.Забелязах,че на заледен участък се хлъзгат много и вибрират(прочетох,че това става при ски от мек клас-ако така се казва ) и там разни други неща..Та мисълта ми е ако можете да ми кажете мойте ски и обувки какво представляват какъв клас са, за какво каране са,и в какво състояние са и ако са от най-ниския клас да ми предложите някой от среден,който са по-универсални.Мерси предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11004198_1075856422431018_391145859_n.jpg
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5644395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11004846_1075856395764354_1656660714_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5644396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11004687_1075856412431019_514719971_n.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5644394

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да си изберем ски!

                            Какво ще рече универсални ски? Не намирам никаква информация за ските и обувките ти в интернет, но мисля, че са меки и са за начинаещи скиори. Каква е цената, която си приготвил? Нови или втора употреба? Дай повече информация и ще получиш отговори.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да си изберем ски!

                              Ами по уневерсални,визирам някакви от средно ниво карачи,да не са най-меките,но и да не са много твърди,а за бюджет да кажем около 500лв.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да си изберем ски!

                                Да попитам дали си носил на сервиз тези ски.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X