Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

    Можеш да си провериш и резервоара, дали не е пълен с боклуци и да ти се задръства горивния филтър. Това е по-скоро за колегата ''HALA'', защото и при мен на 500 - 1000км се задръстваше яко и край, а ти щом си минал 5000 км едва ли е от това проблема, но не ти пречи да провериш.

    На моя джип съм му сложил едно малко филтърче(прозрачно е за 1,5лв, но има значение какво е, за дизел горния му край трябва да е на 'Г') преди горивния филтър, по този начин се избягва задръстване на горивния филтър. Може да се види, дали в резервоара има боклуци и също лесно може да се разбере с каква нафта се кара. По принцип трябва това филтърче да се сменя по-често, но ако няма мизерия и налепи издържа доста. Примерно, ако сменяте горивния филтър на 10000 км, малкото ще се смени 2 пъти или 1 път заедно с горивния, вече всеки си преценява по това колко е задръстено.

    Коментар


    • #17
      От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

      Първоначално публикуван от vessos Преглед на мнение
      .......... на 4 и 5 скорост набира до 3000 оборота след това няма никой.
      Това го коментирахме в друга тема. Максималният въртящ момент е при по-ниски обороти. Виж си другите неща първо.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

        Във високите обороти ти трябва повече гориво,обаче на теб не ти стига,защото ти е запушена цедката на ГНПто . При един мой човек нещата бяха същите,максимална скорост 90км/ч,с много слабо ускорение.Продухахме горивната система,сменяхме горивни маркучи,филтри ама нищо,и чак тогава се сетихме за тая цедка.Имаше доста мизерии,и като я изчисти,джипа хукна малко повече от нов . Успех.

        Коментар


        • #19
          От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

          Първоначално публикуван от Tigar Преглед на мнение
          Във високите обороти ти трябва повече гориво,обаче на теб не ти стига,защото ти е запушена цедката на ГНПто . При един мой човек нещата бяха същите,максимална скорост 90км/ч,с много слабо ускорение.Продухахме горивната система,сменяхме горивни маркучи,филтри ама нищо,и чак тогава се сетихме за тая цедка.Имаше доста мизерии,и като я изчисти,джипа хукна малко повече от нов . Успех.
          Това още утре ще го направя, със сигурност. Купих и Г-образно филтърче - 2 бр. по 2 лева, та ще сложа едното, поне визуално да може да се следи какво става.
          Имам чисто нов филтър-чашка, бакелитов, разглобяем, с почистваща се цедка, от ЗИЛ. Само не знам дали гъстотата на цедката е подходяща за нафта, все пак за бензин е правен, иначе го монтирам преди горивния и вече ще е лесно за чистене.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #20
            От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

            Това, което казваш е вярно. Има и още нещо, което може да е причина да не достига горивото, а именно горивния филтър, както казах по горе. Като увеличава оборотите(говоря до 3000-3500об/м максимум на място),започва ли да ''гъгне'' т.е. да се мъчи или да си променя звука общо казано? Та много лесно може да се провери, дали не ти дострига достатъчно гориво, ако причината е във филтъра(незнам дали всички са така, но говоря за филтър с ръчно подкачане на горивото). Вземаш една дълга отвертка и като запалиш джипа твой човек да подава газ на място продължително време(примерно между 2000-3000об), ако започне на ''гъгне или да тресе или да си променя звука да се мъчи примерно започваш да натискаш ръчното подкачане, ако оборотите се стабилизират значи проблема е там, ако не проблема е друг.

            Та да си кажа за проблема, който беше от запушената цедка. Като форсирах мотора на място почти до червена зона джипа гаснеше 2,8 тд интеркулер. Не казвам, че при всички причините са като при мен, просто споделям опит. Може и да съм полезен на някой.

            Коментар


            • #21
              От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

              Колеги само да попитам за тази цедка ,виждам че маркуча от горивният филтър влиза в една метална търбичка която води до корпуса на помпата .там където влиза в помпата има един болт отгоре .Въпроса ми е той ли се развива и въпросната цедка под него ли е .Иначе на място като се форсира джипа без проблем стига до червената зона на оборотомера ,но като цяло понеже онзи ден пробвах друго паджеро къса база същият 2,5 литров двигател,ускоряваше доста по добре от моя .Та мисля си че имам цялостна згуба на мошност

              Коментар


              • #22
                От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                да,точно под него

                Коментар


                • #23
                  От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                  Ами аз днес го направих това с цедката. За 10 минути работа е, само че се сваля кулера, че пречи. Карах по инструкцията, извадих я с клечка за уши. Стана безпроблемно.
                  Погледнах я срещу луминесцентна лампа, светлината не минаваше. Пак с такава клечка къпах отвътре със спирт за горене, докато клечката взе да излиза чиста, продухах я с въздух и я сложих обратно. Какъв ефект се получи: досега при по-рязко натискане на газта на 2-ра и 3-та не се ускоряваше лесно и дори леко глъхнеше. Преди малко я пробвах - нещата се съвсем различни. Набира се чудесно, усеща се мощността на мотора. Така че, резултатът е силно положителен.
                  До днес сутрин палех много трудно, имах чувството, че не подкачва нафта(свещите са нови, смених ги преди седмица). Ако утре се окаже, че и паленето е по-лесно, значи там е бил проблемът. И благодаря за компетентните съвети.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                    Айде и аз да се абонирам за темата, че май и аз имам подобен проблем само че на студен двигател

                    Коментар


                    • #25
                      От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                      Не на всички помпи има цетка на входа на помпата, на моята помпа цетката е на тръбичката за излишната вградена е в самия щуцер /болт/ в едно с клапана за поддържане на налягането в помпата двигател 2,5 тди 93година
                      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                        Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                        Не на всички помпи има цетка на входа на помпата, на моята помпа цетката е на тръбичката за излишната вградена е в самия щуцер /болт/ в едно с клапана за поддържане на налягането в помпата двигател 2,5 тди 93година
                        Странно . Цедката трябва да пази помпата все пак.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                          Да питам 2.8 тди има ли такава цедка
                          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                          Коментар


                          • #28
                            От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Странно . Цедката трябва да пази помпата все пак.
                            Ето ти една схема със възможните места и бройки на цетките при японските помпи.
                            1 - входяща нафта
                            2 - датчик за температура
                            3 - стоп клапан
                            4 - обратна нафта
                            5 - вътре в главата. Затова не е дадена на тая схема.


                            Коментар


                            • #29
                              От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Ето ти една схема със възможните места и бройки на цетките при японските помпи.
                              1 - входяща нафта
                              2 - датчик за температура
                              3 - стоп клапан
                              4 - обратна нафта
                              5 - вътре в главата. Затова не е дадена на тая схема.


                              тази помпа сигурно е за 2,8 на моята се пада отзад не от горе и е точно така в болте обратки
                              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Странно . Цедката трябва да пази помпата все пак.
                                не знам защо джапанетата са решили така предполагам че се разчита само на горивния филтър и вероятно ако преминат по малки частици не са проблем за помпата
                                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X