Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въпрос относно Карбуратор

    Добър вечер! Колеги с кой размер пластина се регулират клапаните на ЗИЛ-а. След някой км разработка, някой от клапаните започнаха да се обаждат - регулиран е с 0,30 пластина.

    Коментар


    • #77
      От: Въпрос относно Карбуратор

      Толкова - 0,25-0,30мм. На студен двигател и за двата вида клапани.

      ПП: Ето ръководство за ЗиЛ 131 http://eknigi.org/voennaja_istorija/...ikacii-to.html(има и по-малко като обем за 130, и за други машини)
      Последно редактирано от cecoa1; 17-05-13, 20:18.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #78
        От: Въпрос относно Карбуратор

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        На ЗИЛ 130/131 карбуратора е К-88А или К-90. На ГАЗ 53/66 е К-126Б. И двата са двукамерни с едновременно отваряне на дроселовите клапи. И при двата има ограничители на оборотите. Може и да е възможно, но нищо не се получава даром и едва ли е оправдано, щом конструктора така го е измислил. Икономията е относително нещо.
        Смяната на карбуратора няма да помогне.
        Последно редактирано от plamenlori; 17-05-13, 22:19.
        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

        Коментар


        • #79
          От: Въпрос относно Карбуратор

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Клапаните ще могат да се регулират, но може да не съвпадат отворите в ябълката на повдигача с тези в кобилицата и да останеш без мазане на осите на кобилиците. Никаква драма не е да скъсиш повдигачите с колкото намалиш главите.
          Самите клапани на тези машини, мисля бяха с натрий.
          Само испускателните. Всмукателните са плътни.
          E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

          Коментар


          • #80
            От: Въпрос относно Карбуратор

            Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
            Аз ли много съм забравил или... Не се ли отваря първо едната клапа донякъде и после тръгва другата, задвижена от "кулисен механизъм". И като,че ли не е всяка камера за отделен ред. Двете са за двата, последователно.
            Аз доколкото помня, се отварят едновременно, щото са и на една ос която ги завърта. А не са последователно, и защото и за двете си има система на празен ход, ускорителната помпа впръсква и в двете камери едновременно и въздушната клапа(смукача) действа и за двете. Т.е. те са абсолютно еднакви, че и с еднакви жигльори. Играехме си с такива карбуратори в училище, че имаше купища от тях.
            Изпускателните клапани освен с натрий, са и със система за въртене.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #81
              От: Въпрос относно Карбуратор

              И аз като нов зиладжия да споделя нещо. Вчера станах собственик на нов 131 и започнаха леките ремонти-карбуратор,свещи,масла. И аз се чудя за подмяна на карбурато с виетнамков защото един колега с зил 131 е с виетнамков карбуратор и няма никакви оплаквания,камиона си върви прилично с 10куб.дърва. Та моя зил е с новия двигател с на капаците на главите има отляти букви и си пише зил.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X